Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Budżet Mławy na 2021 rok. 26 mln na inwestycje i obligacje na 14 mln


Miejscy radni pracują  nad przedłożonym projektem budżetu Miasta Mława na  rok 2021. Jakie inwestycje zaplanowano na przyszły rok, a jakich się nie doczekamy?


Jak informuje ratusz, największym wyzwaniem finansowym miasta 2021 roku jest dokończenie dużych projektów inwestycyjnych, nad którymi prace rozpoczęły się w tym roku. Chodzi o:

  • kontynuację budowy II etapu Alei Świętego Wojciecha – wartość inwestycji 11 021 000 zł, koszt w 2021 roku – ok. 5 000 000 zł;
  • dalszą realizację sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Mława – wartość inwestycji ogółem: 25 914 804 zł; na osiedlu Wólka (za torami) to około 7 000 000 zł, które zostaną wydatkowane w 2021 r.;
  • budowę dworca zintegrowanego – wartość inwestycji – 4 359 950 zł, koszt w 2021 roku – 1 600 000 zł;
  • dalszą przebudowę obiektów sportowych na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz przy Szkole Podstawowej nr 7 w Mławie – wartość inwestycji 11 496 167,82, koszt w 2021 roku – 6 500 000 zł.

Do projektu budżetu wpisano także dotację dla Starostwa Powiatowego w Mławie w wysokości ponad 1 100 000 zł, na przebudowy ulicy Nowej (840 000 zł) oraz chodnika w ulicy Nowowiejskiej (275 000 zł). Ponad 3 500 000 zł w projekcie budżetu zostało przeznaczone na przebudowę dróg na terenie miasta Mława. W przyszłym roku będą budowane m.in. ulice: Ciechanowska, Piotra Skargi, Okólna, Studzieniec.

Zgodnie z planem dochody miasta wyniosą 166 614 067 zł. Różnica między wpływami a wydatkami będzie pokryta pieniędzmi nierozdysponowanymi w poprzednich latach, w wysokości ponad 4 600 000 zł. Miasto planuje także wyemitować obligacje o wartości 14 milionów złotych.

Wydatki majątkowe zaplanowano na starcie w wysokości 26 614 000 zł, to 14,34 proc. ogółu wydatków 2021 roku (185 546 131,85 zł). Warto przypomnieć, że 2020 rok rozpoczynaliśmy z pulą 19 170 000 zł na inwestycje, czyli o prawie 7,5 miliona mniej niż w 2021.

Rosną także wydatki bieżące. W przyszłym roku musimy liczyć się z tym zjawiskiem również w Mławie. Zwiększone wydatki bieżące są związane głównie ze wzrostem wynagrodzeń oraz kosztów usług oraz tych, jakie generuje oświata.

Nad projektami budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021-2032 radni Miasta Mława będą głosować na sesji 18 grudnia br.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
1 rok temu

Ja też się ciesze bo kurde kupiłem mieszkanie pod Łomią i musiałem przez rok chodzić do lasu jak mnie przyparło. A czytam, że w następnym roku kanalizacja może będzie zrobiona bo są zaplanowane pieniądze. Jaka ulga, że za rok może będę załatwiał się do swojego klopa.

do Radnego
do Radnego
1 rok temu

Daj Pan spokój z tym zadłużeniem , akurat jest małe , ale nie o to chodzi , będziemy mieli w końcu ulicę.

Smyk
Smyk
1 rok temu

Na jaką kwotę miasto wyemitowało do tej pory obligacje? – bo już się pogubiłem w tym miejskim długu.

Smyk
Smyk
1 rok temu

Na jaką kwotę miasto wyemitowało do tej ry obligacje? – bo już się pogubiłem w tym miejskim długu.

Smyk
Smyk
1 rok temu

Ten dworzec zintegrowany to na obecne czasy bardzo nietrafiona inwestycja. W tamtych czasach, gdy burmistrz o tym po raz pierwszy mówił, można powiedzieć, że miało to sens, a teraz? – to prawie 5 milionów wyrzuconych w błoto.
Ile miasto wzięło za sprzedaż tej działki? – 3 czy 5 milionów?
… – bez komentarza

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu
Reply to  Smyk

Firma, która kupiła działkę i wybudowała galerię zgarnie w rok te kilka milionów wydanych na działkę i to z nawiązka, a nas burmistrz uraczy dworcem zintegrowanym odciętym od peronów wiaduktem, którego schody są niebezpieczne w okresie zimowym, a windy niejednokrotnie nieczynne, no a na peronach wiatr hula i zacina deszcz lub śnieg. XXI wiek, a warunki dla pasażerów haniebne.

Tak, a propos: orientuje się ktoś w obecnym zadłużeniu miasta, bo ja rachubę straciłam po ostatnich wyborach samorządowych.
Wiem o 30 mln związanych z dzierżawą oczyszczalni ścieków, bo to ppp to ewidentny dług.

milo
milo
1 rok temu

Czy w projekcie inwestycji przewidziano zatrudnienie np na umowę prowizyjną specjalisty od pozyskiwania funduszy zewnętrznych?? Nasi są nieskuteczni, w Ciechanowie i Strzegowie jest wielu efektywnych, niedaleko, nie trzeba proponować mieszkania, wystarczy zapłacić za dojazdy. Ale wynagrodzenie wyłącznie prowizyjne, żeby sam na siebie zapracował.

Ilek
Ilek
1 rok temu

Budowa dworca ma Wólce kosztowało PKP 4 mln zł, to mniej niż wyda Mława na budowę poczekalni st. Mława Miasto (w galerii handlowej). Następna kwestia to wydatek na to w 2021 r. 1600000 czyli wnioskuję, że eydsno już na ten cel 2750950 zł a efektów nie widać.
I dalej miasto planuje wyemitowanie obligacji na 14 mln zł, obligacje są to tzw. papiery dłużne, ktore trzeba będzie wykupoć czyli spłacić zadłużenie.
To bardzo źle świadczy o gospodarnosci a właściwie jej braku.

milo
milo
1 rok temu

w projekcie burmistrz zapomniał o dokończeniu parku na Wólce i tunelu na Kościuszki. Niedługo za brak tunelu soczyście podziękują mieszkańcy bloków przy Podmiejskiej/Kusocińskiego i oczywiście deweloper.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu

Piotra Skargi będzie zrobione,bo ktoś dostał do kieszeni,a przecież musi być dojazd do bloków.. a co z innymi ulicami np Zabrody? Tragiczna ulica,asfalt wylany ze starego po przebudowie ulicy Lelewela..

Żubr
Żubr
1 rok temu
Reply to  Ktoś

Podobnie z ul. Broniewskiego rozgrzebano i nie dokończono. Zrobili kanalizację w tej ulicy ale tylko dlatego, że „lobbował” za tym prywatny przedsiębiorca – zbudowana stacja benzynowa Lotos nie mogła powstać bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Miasto sfinansowało na swój koszt budowę kanalizacji. Przedsiębiorca uradowany bo Ratusz sfinansował jego cele inwestycyjne. Natomiast mieszkańcy brną po kostki w błocie gdyż z dotychczas utwardzonej nawierzchni zrobiło się grzęzawisko. Ratusz nawet w planach nie uwzględnił położenie asfaltu. Pytanie więc komu burmistrz zrobił dobrze…

Wirus
Wirus
1 rok temu
Reply to  Żubr

Ul. Olsztyńska niecałe 2 lata temu remontowana, teraz przejazd nią to masakra, bo co chwila remontach tej kanalizacji a była przed nowym asfaltem wcześniej wykonana. Miesiąc temu ponownie wykopana dziura na Olsztyńska-Matejki do tej pory nawet nie załatana tylko piaskiem zasypana. Burmistrz ogarnij tych swoich pajaców i nie rób z siebie klauna.
Sorki jednak dla was już za późno.

Radny
Radny
1 rok temu

Kula zadłużania miasta Mława cały czas się powiększa.
Z roku na rok zadłużenie miasta wzrasta. A burmistrz mówił, że sytuacja miasta jest znakomita, a zadłużenie bardzo, bardzo niskie.
W związku z tym, mam pytanie do Mławian, czy dalej chcecie żyć w ułudzie kreowanej wam przez władze miasta?
Zauważcie, że za śmieci płacicie ogromne pieniądze. Za wodę to samo. Podatki od gruntów i nieruchomości– podobnie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Radny

Z tym zadłuźaniem i że burmistrz zcałą radą ma nas mieszkańców w głębokim poszanowaniu to wiadomo już w tamtej kadencji ludzie mówią co innego i robią co innego czas się obudzić chociaż do końca kadencji dużo złego się może zdarzyć dla nas mieszkańców

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x