Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

OSP Mława zahartowana i sprawdzona


Jednostka OSP Mława, chociaż nawiązuje do takiej tradycji, której początek sięga 1881 roku, została reaktywowana dwa lata temu. Dzisiaj jest już jednostką w pełni gotową do działań i wpisaną do Krajowego Sytemu Ratowniczo Gaśniczego. Dwa dni temu dobitnie okazało się jak bardzo jest w Mławie potrzebna.


W przypadku, gdy dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej wyjeżdżają do jakiegoś zdarzenia, wówczas jedna z okolicznych jednostek OSP zostaje wezwana na tzw. zabezpieczenie. Zanim jednak druhowie dojadą do Mławy mija kilka minut. Bywa jednak tak, że ten czas ma ogromne znaczenie.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce 8 grudnia. Zastępy PSP wyjechały do zdarzenia, a zabezpieczenie pełniła OSP Mława. Tak się złożyło, że w tym czasie doszło do pożaru auta w pobliżu ulicy Warszawskiej w Mławie, więc druhowie natychmiast wyruszyli do akcji gaśniczej i byli skuteczni.

Z roku na rok OSP Mława zdobywa coraz większe doświadczenie. W 2018 roku wyjechali do różnych zdarzeń  28 razy, w 2019 – już 40. O poziomie jednostki decydują dwa czynniki: ludzie i sprzęt. Obecnie OSP Mława skupia około 50 druhów, w tym 15 jest czynnie wyjeżdżających. Stopniowe doposażenie jednostki pozwoliło na tak szybkie wprowadzenie jej do KSRG. Możliwe, że jeszcze w grudniu br. to wyposażenie wydatnie się poprawi, ale na razie jeszcze druhowie nowy nabytek trzymają w tajemnicy.

JK  

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kim
Kim
10 miesięcy temu

Strażacy muszą sami zbierać pieniądze żeby móc ratować nam życie jak to było w Szreńsku właśnie zbierali złom a za pieniądze z tego kupili potrzebny sprzęt . Ale tak nie powinno być

Kim
Kim
10 miesięcy temu

Szkoda że taka mało pomoc jest dla straży OSP np dla Radzanowa czy Szreńska tych najdalej oddalonych od Mławy gdzie dojazd z Mławy zajmuje trochę czasu

Zażenowany Ochotnik
Zażenowany Ochotnik
10 miesięcy temu
Reply to  Kim

Jak to miło ze ktoś wspomniał o straży w Szreńsku, nie docenionej bez wsparcia władz lokalnych totalnie mając tę straż w ***** pozwolę z uwagi na szacunek do OSP Szreńsk tego nie skomentować dobitnie….

BLM
BLM
10 miesięcy temu

I niech ktoś powie że OSP to nie Strażacy . Jeśli takie układy się sprawdzają trzeba systemy takiego typu rozwijać OSP-Straż , WP- WOT . Myślę że jak i jednym i drugim hartu ducha nie brakuje w pełnieniu obowiązków w szczytnym celu.

Wolność
Wolność
10 miesięcy temu
Reply to  BLM

Strażacy masz rację są potrzebni. A odnośnie WOT, które niewiadomo po co tu wcisnąłeś, chyba żeby ich wywyższyć dzięki strażakom. WOT to nie WP. To dzieci Maciory, którzy doja kasę z podatków za nic nie robienie.

Last edited 10 miesięcy temu by Wolność
BLM
BLM
10 miesięcy temu
Reply to  Wolność

lubię jednych i drugich . Generalnie lubię ludzi i służby mundurowe. Nie wiem czemu te lewackie wstawki robisz . Dupa piecze czy jak.

Wolność
Wolność
10 miesięcy temu
Reply to  BLM

Wcale nie lewackie poglądy. A o tobie mogę powiedzieć, że jesteś komuch pisowski. Ale pasożyty stworzone przez obłąkanego człowieka do niczego nie są potrzebni i w dodatku doją nasza kasę. Nawet w czasie tej pandemi to nimi trzeba się w szczególności opiekować. Co niektórzy nadużywają też munduru, który im nie przysługuje. Tak jak i stopnie wojskowe. Wstyd przynoszą wszystkim byłym i obecnym żołnierzom. A ty co też na darmochę się załapałeś.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x