Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Głodziła zwierzęta, niektóre musiały zostać uśpione. Jest akt oskarżenia


Śledczy skierowali akt oskarżenia do sądu przeciwko 46-letniej właścicielce gospodarstwa rolnego. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami w ten sposób, że utrzymywała je bez odpowiedniego, co do ilości i jakości pokarmu oraz wody. Ponadto zwierzęta były zaniedbane, nie miały zapewnionej opieki i pomocy lekarsko –weterynaryjnej, co w konsekwencji doprowadziło do konieczności uśmiercenia czterech z nich. Za ten czyn, Ustawa o Ochronie Zwierząt, przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.


Jak podaje KPP w Szczytnie, pod koniec lutego br. niepokojąca informacja od mieszkańców gminy Wielbark, wpłynęła do ich dzielnicowego. Funkcjonariusz celem sprawdzenia przekazanej wiadomości, udał się pod wskazany adres. Policjant ustalił, że w prowadzonym przez 46-latkę gospodarstwie rolnym hodowane były krowy, cielaki, konie i owce. Większość zwierząt była znacznie zaniedbana. W ocenie lekarza weterynarii stan, w jakim znajdowały się zwierzęta, wskazywał na to, że były one wygłodzone, wychudzone i zaniedbane. W związku z powyższym lekarz skierował wniosek do przedstawiciela Urzędu Gminy w Wielbarku, o odebranie właścicielce części zwierząt hodowlanych. 

Teraz 46-letnia mieszkanka gminy Wielbark, właścicielka gospodarstwa rolnego usłyszała zarzut znęcania się na zwierzętami tj. 20 szt. owiec, 5 szt. koni, 38 szt. bydła w ten sposób, że utrzymywała je bez odpowiedniego co do ilości i jakości pokarmu i wody. Ponadto zwierzęta były zaniedbane, przebywały w złych warunkach higienicznych oraz nie otrzymywały odpowiedniej opieki i pomocy lekarza weterynarii, co w konsekwencji doprowadziło do konieczności uśmiercenia trzech krów i jednej owcy. Za czyn jakiego dopuściła się 46-latka, Zgodnie z Ustawa o Ochronie Zwierząt grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Szczytno

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x