Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sąsiedzi zobaczyli uchylone drzwi. Zginęła biżuteria i pieniądze


fot. ilustracyjne


Do zdarzenia doszło w miniony piątek przed godz. 14. Właścicielka wyszła z mieszkania wcześnie rano. Policję zaalarmowali sąsiedzi, którzy zauważyli uchylone drzwi. Włamywacz ukradł biżuterię oraz przechowywane w mieszkaniu pieniądze. Trwają czynności policji.

Do większości włamań do domów i mieszkań dochodzi w ciągu dnia, podczas nieobecności domowników, dlatego tak ważna jest reakcja sąsiadów. Drzwi bloku, w którym doszło do włamania były zabezpieczone domofonem – jak widać nie było to przeszkodą dla przestępcy. Pamiętajmy, by nie wpuszczać do budynku nikogo obcego. W praktyce wygląda to niestety tak, że wystarczy podać się za kuriera, by drzwi bloku się otworzyły. Upewnijmy się, kogo wpuszczamy do bloku. Jeśli obca osoba wchodzi, wykorzystując moment otwierania drzwi przez mieszkańca, zapytajmy kogo szuka. Reagujmy. Czujność, ostrożność  i międzysąsiedzka  pomoc tworzą klimat nieprzyjazny przestępcom – a to najskuteczniejsza forma walki z włamywaczami.

Będąc na świątecznych zakupach, pamiętajmy że złodziej jest zainteresowany nie tylko naszym portfelem ale także kluczami od domu, mieszkania czy samochodu. Wszystkie te przedmioty trzymajmy w bezpiecznym miejscu – w wewnętrznej, zapinanej kieszeni torebki lub kurtki – NIGDY nie trzymajmy takich rzeczy w kieszeni spodni czy otwartej torbie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x