Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kontrabanda w gminie Radzanów. Wpadł 62-latek 


Mławscy kryminalni z referatu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli na terenie gm. Radzanów, papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, wartości rynkowej ponad 35 tysięcy złotych. Nielegalny towar przechowywał 62-letni mieszkaniec pow. mławskiego. 


Do zdarzenia doszło wczoraj, przed południem.  W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, na terenie jednej z miejscowości w gm. Radzanów,  kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte na rynku ponad 35 tys.  złotych. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie. 

Zgodnie z art. 65 § 1. Kodeksu karnego skarbowego,  kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x