Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dyrektor szpitala wystąpił o podwyżkę swojej pensji. Dostanie też służbowe mieszkanie?


Dyrektor mławskiego szpitala Waldemar Rybak, zwrócił się do zarządu powiatu z wnioskiem o podwyżkę swojego wynagrodzenia o ponad 8 tys. zł miesięcznie.  Podwyżka miałaby obowiązywać od 1 listopada br. Gdyby weszła w życie, dyrektor szpitala otrzymywałby maksymalną kwotę wynagrodzenia na jaką zezwala ustawa, a więc ponad 32 tys. zł miesięcznie brutto.


Dyrektor szpitala w uzasadnieniu złożonego do zarządu wniosku powołał się na właściwe wykonywanie swoich obowiązków i obecne trudne warunki, wymagające od niego bardziej intensywnych działań. Jako dodatkowe uzasadnienie wskazał fakt ponoszenia kosztów finansowych związanych z docieraniem do miejsca pracy.

Wniosek trafił na posiedzenie zarządu 23 listopada br.

– Analizując sprawozdania finansowe szpitala można zauważyć dodatni wynik finansowy, ale szpital otrzymał w ostatnim czasie sporo środków finansowych m.in., na wyposażenie i wynagrodzenia w związku z trudną sytuacją pandemiczną. Obecnie sytuacja jest trudna, personel zmaga się z wieloma problemami, a dyrektor musi poświęcić więcej czasu, żeby w czasie pandemii reagować i wydawać różnego rodzaju dyspozycje. Natomiast, jeśli skończy się pandemia, to pomoc dla szpitala też się prawdopodobnie skończy – mówiła Katarzyna Miłobędzka zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Zdrowia, przedstawiając zarządowi powiatu sytuację w szpitalu.

Zarząd na razie decyzji o przyznaniu podwyżki  nie podjął. Postanowił najpierw odesłać wniosek do zaopiniowania organowi doradczemu – Radzie Społecznej przy SP ZOZ w Mławie. Dopiero z opinią rady sprawa podwyżki wniesiona będzie ponownie pod obrady zarządu.   

– Dyrektor Waldemar Rybak wystąpił z pismem do zarządu powiatu o rozważenie możliwości podwyższenia wynagrodzenia do maksymalnej wysokości. Zarząd odłożył decyzję do czasu zaopiniowania wniosku przez Radę Społeczną przy SP ZOZ w Mławie. Wynagrodzenie to sprawa delikatna i dopóki wnioskiem nie zajmie się rada społeczna, nie chciałbym się w tej sprawie wypowiadać – mówi starosta Jerzy Rakowski.

Zarząd powiatu zatrudniając dyrektora i zawierając z nim umowę określa wysokość jego wynagrodzenia, choć nie ma tu zupełnie wolnej ręki. Odpowiednie przepisy ustawy regulują maksymalną wysokość wynagrodzenia dyrektorów SP ZOZ-ów, które nie może być wyższe niż 6-cio krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Według ostatnich danych GUS to przeciętne wynagrodzenie  wynosi obecnie 5370,64 zł. Dotychczas wysokość wynagrodzenia dyrektora Waldemara Rybaka określona była na poziomie 4,5 krotności wspomnianego przeciętnego wynagrodzenia (kwota brutto 24 168 zł). Po ewentualnej podwyżce byłaby to kwota brutto 32 224 zł. Przypomnijmy, umowa o pracę poprzedniego dyrektora Jacka Białobłockiego przewidywała wynagrodzenie w wysokości czterokrotności przeciętnego wynagrodzenia.

Wynagrodzenie nie było jedyną kwestią dotyczącą warunków pracy dyrektora rozpatrywaną przez zarząd. Równocześnie władze powiatu podjęły inne działania zmierzające do ich polepszenia i wystąpiły do burmistrza Mławy o udostępnienie służbowych mieszkań dla dyrektora i jego zastępcy.

– W związku z sytuacją „covidową” wymagającą dużej dyspozycyjności i ciągłej obecności na miejscu, zarząd powiatu postanowił wystąpić do burmistrza Mławy z prośbą  o użyczenie mieszkań dla dyrektora szpitala i jego zastępcy. Niestety powiat nie dysponuje takim zasobem mieszkaniowym. Zakładamy, że powiat nie poniesie w związku z tym wnioskiem żadnych kosztów. Przy ewentualnym wynajmie mieszkań koszty poniosą wynajmujący – mówi starosta Jerzy Rakowski.

W tej chwili władze powiatu czekają na oficjalną odpowiedź burmistrza Sławomira Kowalewskiego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3.2 9 votes
Oceń artykuł
guest
122 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Na warszawie przyjmujo do pracy na budowie dzisiaj byłem w szpitalu i nic nie pomogli mi

Maly
Maly
1 rok temu

Mieszkanie wynajmuje od radnej karpinskiej, może teraz niech jej burmistrz płaci żeby wszystko w partii zostało tak jak w rodzinie.

Bogdan B.
Bogdan B.
1 rok temu

Na początku tego roku, gdy dyrektor zapowiadał reformę w szpitalu przypomniałem mieszkańcom Mławy, że w PRL dyrektorzy stosowali taki system „trzech kopert”. W skrócie polegał na tym, że nowy dyrektor postępował wg wskazówek jakie miał zapisane w tych kopertach. Pierwsza koperta radziła: „nic nie rób, wszystko co złe zwalaj na poprzednika”, jak upłynie rok i będą cię krytykować to otwórz drugą kopertę a tam rada: „nie martw się, zrób reformę i mów, że będzie po reformie lepiej” – na początku roku taką reformę szpitala zapowiadał dyrektor szpitala. Ja wówczas ostrzegałem, że ta reforma tylko pogorszy szpital a po roku dyrektor otworzy trzecią kopertę gdzie jest rada: „zostaw trzy koperty swojemu następcy i odejdź ze stanowiska”.
Jak widzę ten system działa. Szpital ma problemy tak duże – tylko go dotacje trzymają! Ludzie klną na działalność szpitala a pan dyrektor. On żąda podwyżki by na wiosnę gdy skończą się pieniądze odejść ze stanowiska. A wyższa pensja to przecież większa odprawa a i mieszkanie się przyda.
Odejście poprzedniego dyrektora Białobłockiego ludzie różnie komentowali. A On pracuje i tam ludzie go chwalą. Gdy był dyrektorem szpitala w Mławie, to ten szpital był jednym z najlepszych w kraju. Ale zazdrośników nie brakuje. Chcieli zawładnąć dobrym szpitalem no i oczywiście nic nie robić a kasę brać większą od poprzednika. Obecny dyrektor szpitala już wcześniej wykończył dwa szpitale inne ale co to starostę obchodziło. Zapomniał, że stare polskie przysłowie mówi: „lepsze jest wrogiem dobrego”. Miał dobrego dyrektora Białobłockiego, to zamiast go wspierać pomógł go wykończyć i zatrudnił swojego z PiS. Zapomniał tylko, ze obecny dyrektor do PiS zapisał się na czas gdy PiS rządzi bo od lat związany jest z PSL. No ale dla starosty bezpartyjny Białobłocki jest zły a swój (jak sądził) partyjny kolega jest lepszy, a okazuje się gorszym i pazernym (bo ciężko pracuje, bo musi stale podejmować decyzje więc musi zarabiać więcej niż premier Morawiecki?).
Za taką politykę kadrową terenowych członków PiS wyborcy za trzy lata rozliczą tą partię i niech to szlak trafi, bo do władzy dojdą jeszcze gorsi – no a obecny dyrektor szpitala znowu przefarbuje się na PSL-owca i wskoczy na kolejny stołek dyrektora (bo on jest z „zawodu dyrektorem” na PRL-owską modłę – jak dyrektor w filmie „Poszukiwany, poszukiwana”)
W sumie to przykre, że nadal w Polsce premiuje się nieudaczników i cwaniaków a fachowców ma się gdzieś. Tylko, ze ci fachowcy dadzą sobie radę – jak dr Białobłocki, ale cierpią zwykli ludzie bo zamiast leczenia mają to co mają dziś chorzy powiatu mławskiego. Dzięki władzy powiatu.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Bogdan B.

No wlasnie, tak mi się wydawało, że to on wykończył już jakiś szpital, a tu proszę… nawet 2 szpitale.
Dużo ciekawych rzeczy Pan napisał o tym człowieku.
Wracając do byłego dyrektora, Białobłockigo, czy jemu celowo ktoś pod górkę nie robił? Pamiętam, że swego czasu sprawdzał się jako dobry menadżer, a następnie zaczęło się coś sypać.
Starosta Rakowski to też farbowany pisowiec i z całą pewnością nie nadaje się na na to stanowisko, jego zastępca, chłop od płuca, też ma nieciekawą przeszłość, ponadto człowiek bardzo pamiątkowy i dążący do celu za wszelką cenę (jak to mówią: chlop żywemu nie przepusci).

Cóż, mamy PIS, niech nam żyje PIS- partia robotniczo-chłopska

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Bogdan B.

Jeszcze jedna złota myśl, a raczej powiedzenie, które się sprawdza:
po dobrym panie, jeszcze lepszy nastanie.
No i nastał… tak jak w starostwie, tak i szpitalu.

Ten pan wyprowadzi szpital, ale… na dno.

Jeszcze raz:
Niech żyje nam towarzysz jarek i jego partia robotniczo chłopska!!!

mmmmm
mmmmm
1 rok temu
Reply to  Bogdan B.

ciekawe czy wiesz ile zarabiał poprzednik?

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  mmmmm

Mniej niż ten obecny teraz, wystarczy?

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

PAZERNY JAK CAŁY PIS

jan
jan
1 rok temu

Przecież już usługi pralnicze oddaje w obce rece. Będzie tak samo jak ze śmieciami w Mławie, a Starosta udaje że nic nie widzi i na to pozwala. Wyborcy Panie Starosto to
ocenio, każdy pamieta że to dyrektor z powołania PIS. Lepiej niech podatki trafiają do Sierpca niż mławianom dać zarobić. Pozatym usługi Sierpca są droższe niż własnej pralni. Gratuluje logiki . Wystarczy przeczytać komentarze wszystkie negatywne tak właśnie oceniany jest dyrektor szpitala.

Obywatel polski
Obywatel polski
1 rok temu

Najpierw to niech dyrektor sie wezmie i ogarnie mławskie karetki bo są w opłakanym stanie. By mogl je wymienić. Bylam w wielu szpitalach i widzialam jak wygladaja karetki. Wszedzie stare wymieniają na nowe a w mlawie same dziadostwa. Mial takze przychodnie na dol szpitala przeniesc i do tej pory nic nie zrobil wszystko ucichło.

Deweloper
Deweloper
1 rok temu

Były mieszkania na willowej trzeba było brać apartamenty .

Dzokiej
Dzokiej
1 rok temu

Pisowcom to się w słupach przewraca Nadejdzie czas rozliczeń z rozdawnictwo.

Abekaok
Abekaok
1 rok temu
Reply to  Dzokiej

W Polsce jeszcze nigdy nikt nikogo nie rozliczył odnośnie polityków. Tylko nam obiecują a potem cisza. PiS też obiecywał, że rozliczy i co z tego wyszło, 5 lat minęło i żaden nie poniósł kary. A to, że robią szopki z zatrzymaniem przed kamerami tv a potem wypuszczają (już bez kamer) z wypłaconym gigantycznym odszkodowaniem ale o tym cisza.

MŁAWIANKA
MŁAWIANKA
1 rok temu

Przez takich jak ten Pan Dyrektor to Szpitale są prywatyzowane. Nie dba o personel, robi i rządzi tak jak jemu jest wygodnie, po obstawiał się ludźmi, którzy nie mają nic do powiedzenia tylko kiwają głowami jak marionetki, on nie lubi tych którzy mają coś do powiedzenia. Niby mówi że chce zmian ale nic w tym kierunku nie robi, bo wygodnie mu tak jak jest. Było źle a teraz jest jeszcze gorzej.

Mirek z kotłowni
Mirek z kotłowni
1 rok temu
Reply to  MŁAWIANKA

Niestety nie są prywatyzowane. Powstają nowe, prywatne ale bez kontraktu z NFZ. Ponieważ go nie mają, dlatego się specjalizują i wykonują usługi odpłatne. Gdyby NFZ zawierał z nimi umowy, nie było by panów dyrektorów z kapelusza, a byli by managerowie, bo żaden prywatny szpital nie zatrudniał by kolesia. Nie było by go na niego stać. Tak jak pisałem wcześniej, pacjentowi jest wszystko jedno czy się leczy w prywatnej czy w samorządowej placówce, kiedy za jego pobyt płaci NFZ. Mamy już za sobą okres wspólnego dobra, o które przypominam, ze nikt nie dbał. Może już wreszcie jest czas aby przekazać zarządzanie tym obiektem jakiejś prywatnej spółce. Mówię o zarządzaniu a nie o przejęciu z majątkiem, tak jak było w przypadku śmieci, czy wodkanu, co nam kilku geniuszy mławskiej ekonomii zafundowało. Tak w ogóle, to temat jest chyba ważny i mógłby wrócić na pierwszą stronę.

Obol
Obol
1 rok temu

Chroń nas Panie Boże przed prywatyzacją szpitali. Masz przykład prywatnej służby zdrowia zmonopolizowanej przez f-mę LuxM… Tam leczą ale dopóki jesteś młody. Dla emeryta miesięczny pakiet – abonament wzrasta z 150 zł do 1000 zł! Różnica polega na tym, że prywatna placówka to przede wszystkim instytucja biznesowa a nie tylko medyczna. Ich celem jest leczyć ale nie za szybko wyleczyć bo stracą klienta/pacjenta* Cięższe przypadki odsyłają do państwowego szpitala, bo takie leczenie dla prywatnych jest zbyt drogie i nieopłcalne.

Mirek z kotłowni
Mirek z kotłowni
1 rok temu
Reply to  Obol

Nie rozumiesz o czym pisze. Przeczytaj jeszcze raz. Prywatyzacja nie polega na wprowadzeniu opłaty za leczenie. Czy rozumiesz, ze na rynku jest jeden płatnik składek? W ramach niego leczenie jest bezpłatne. Dlatego nie ma różnicy, kto ZARZĄDZA szpitalem. Czy jest to prywatna firma, czy Starostwo. Tak jak się stało w POZetach. Te wszystkie przychodnie rodzinne są prywatne a leczenie w nich jest bezpłatne. Dlatego nie ma w nich dyrektorów za 32.000 zł. Lexmed o którym piszesz, nie działa z NFZ. Ta firma ma podpisaną umowę z Twoim pracodawcą, odlicza sobie to od podatku i niby coś dla pracownika wykupuje. To jednak nie jest leczenie z kontraktu z NFZ. Gdyby luxmed podpisał kontrakt z NFZ, leczenie musiało by być za darmo i bez pakietów. To nie ma żadnego znaczenia w jakiej firmie się leczysz, jeżeli ma podpisany kontrakt z NFZ. Rozumiesz?

Zszokowany
Zszokowany
1 rok temu

A to beszczelny człowiek. Tyle zarabia i jeszcze mu mało. Mieszkanie jak chce niech sobie kupi lub wynajmnie ma za co, podobnie jego zastępca. A jak się nie podoba to niech zrezygnuje z dyrektorowania. Jeszcze oficjalnie nie wystąpił o wyżywienie i zapewnienie uciech(dziewczynki itp.) jeszcz to przed nim, może na następnej radzie.
Ja jestem zwykłym pracownikiem zarabiam najniższą krajową podobnie żona. Za te pieniądze musimy utrzymać rodzinę i mieszkanie, ktore wynajmujemy. A teraz widzę że powinienem iść do burmistrza po mieszkanie, niech mi da, będzie to sprawiedliwe. Jak myślicie?

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Zszokowany

Podejrzewam, że z wyżywienia korzysta nieodpłatnie z kuchni szpitalnej i być może jeszcze mu przygotowują specjalne dania, bo przecież to pan dyrektor z Warszawy, a nie byle kto. Ma wymagania odnośnie mieszkania i wynagrodzenia, to na pewno ma i wymagania odnośnie wyżywienia.
Zlikwidował w szpitalu pralnię, powiedział, że kuchni nie zlikwiduje, ale wśród pracowników krąży, że będzie likwidował i kuchnie.

Podwyżek mu się zachciewa, za mało mu 24 tysiaki na miesiąc, to niech wyp…la!!!
Nie będzie ten, to będzie inny.
Wielki pan dyrektor, myśli że jest bogiem i wszystko mu wolno, bo on z nadania PISu, a im niby wszystko się należy jak psu buda.
***** ***.
Żeby nie różnego rodzaju dotacje związane z covit, to ten pan kończyłby rok 2020 ze stratą, na bank.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Oooo, nowy przekaz totalnej opozycji, i w zasadzie jej jedyny program jak się wydaje, czyli hasło wypie…

A może i atrakcyjną autorkę tej wiekopomnej maksymy, którą należy uznać za efektowne zwieńczenie intelektualne pięcioletnich już wysiłków umysłowych totalnej opozycji, zaprosisz, żeby pokrzyczała przez megafon wszem i wobec, no chyba się jej nie wstydzicie?

Jedno jest pewne – PiS nie daje przyzwolenia na żadne horrendalne zarobki.

To po pierwsze. Po drugie, z dwojga złego lepszy już jest taki układ – że ktoś czarno na białym domaga się podwyżki, bo przynajmniej wiadomo o co chodzi, niż miałoby być tak jak za waszych czasów, a to były długie lata, że „były biznesy n służbie zdrowia” jak prywatyzacje, handel wierzytelnościami na szkodę Skarbu Państwa.

Czy też tzw. komercjalizacja, pomieszanie prywatnego z państwowym jak w jednym szpitalu na Mazowszu, w którym obok publicznego ZOZ-u w jednym budynku było z piętnaście spółeczek, kto się w tym mógł połapać??

P osady i S ynekury
P osady i S ynekury
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tak jak obiecaliśmy kraść nie będziemy tyle co poprzednicy.
…my tylko połowę tego chcemy.

Emilka
Emilka
1 rok temu

Boskie eldorado! 8 tyś. Podwyżki? Ile jest osób w Mławie które tyle zarabiają? A to tylko podwyżka. Kto dostaje takie podwyżki? 5-10 % na taką podwyżkę może liczyć każdy pracownik. A to podwyżka pewnie ze 30%. Nieźle. Ijeszcze argument że Pan musi dojeżdżać do pracy. Jak wszyscy . A to ten pan nie wiedział gdzie do konkursu przystąpił i że w Mławie nie mieszka? Przy tych,, nędznych” zarobkach nie stać bidulka na wynajem, musi dostać służbowe. Może jakąś zrzutkę społeczną zorganizujemy żeby go wesperzeć? No i jeszcze czytamy że z powodu oszczędności trzeba było zlikwidować pralnię w szpitalu. A tu wniosek Pana dyrektora o ,,skromniutką” podwyżkę. Taką w sam raz na trudne czasy. Nie dobrze się robi jak człowiek to widzi. Jak bardzo trzeba być odklejonym od rzeczywistości? I oczywiście żadnej reakcji oburzenia ze Starostwa bo to ich nominant. Jedna pisowska sitwa.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Emilka

8/24 to 33,333 %, a nie prawie 30%.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

jak mu mało to niech się zamieni z salową

pacjent_
pacjent_
1 rok temu

Czy ewentualne podwyzszenie wynagrodzenia dyrektorowi do rekordowego pulapu moze oznaczac rownoczesne i automatyczne wyniesienie na szczytowy poziom dostepu mieszkancom naszego powiatu do swiadczen medycznych, ich jakosci, a takze opieki w oddzialach mlawskiego szpitala

ccc
ccc
1 rok temu

Tego już dość premier zamroził w budżetówce dodatki do końca roku. Ludzie pracują za najniższe a taki bezwstydnik domaga się jeszcze większej pensji i mieszkania służbowego. Oddaje usługi pralnicze w obce rece chociaż szpital posiada własno pralnie. W karetce pod szpitalem umiera człowiek. Zaraz piszę do kancelarii premiera jak to jest zamrażane są dodatki w budżetówce do końca roku a taki dyrektor rząda podwyższki w Mławie. Dyrektor zamyka pralnie  w  Mławie choć PIS mówi że nic nie powinno się nic prywatyzować a dodatkowo w czasie epidemii. Ten człowiek jest z powołania PIS, również w Starostwie rządzi PIS. Trzeba powysyłać te informacje gdzie się tylko da bo tak być nie może.

Wierzący
Wierzący
1 rok temu

Bóg was k…… opuścił . Niech starosta da mu pokój w starostwie a podwyżka ze swoich.COscie z tego kraju zrobili

tak
tak
1 rok temu

Może Starostwo przedstawiło by swoje stanowisko na temat zamknięcia pralni w szpitalu. Z nieoficjalnych informacji wynika że koszt własnej pralni jest niższy niż usług firmy zewnętrznej. Dodatkowo szpitalna pralnia w pełni funkcjonuje. Wiec czemu Starostwo pozwala na zamkniecie. Nierozumie lepiej płacić Sierpcowi niż żeby mławianie zarabiali i podatki też do Sierpca. Dyrektor podał nieprawdziwe informacje bo pralnia nie jest z lat 60-tych tylko około 25 lat temu wszystkie urządzenia były wymieniane. Podał również nieprawdziwe informacje że trzeba zainwestować 2 miliony w pralnie czego nie trzeba robić bo wszystko funkcjonuje co potwierdza fakt że Sanepid nie zamknął pralni nawet na 5 minut. Wiec wszystko jest dobrze. Za 2 miliony to można zrobić pralnie od nowa, tylko po co jak obecna pralnia działa. W przypadku skorzystania z usług firmy zewnętrznej czyli Sierpca przez 4 lata szpital będzie musiał zapłacić prawie 3 miliony wiec gdzie tu logika. Starosta powinien zająć stanowisko w tej sprawie bo szpital podlega pod starostwo a mieszkańcy chcieli by wiedzieć czemu starostwo na to pozwala.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu

Panie Starosto niech pan przyjrzy się pracy pana dyrektora, młodzi lekarze odeszli, naściągał 65+ gdzie nigdzie ich nie chcieli, jest wiele osób które powinny odejść na emeryturę i zatrudnić młodych ludzi. Oszczędności są bo ludzie odchodzą nowych się nie zatrudnia tylko dokłada pracy innym. Dyrektorem się bywa a nie się nim rodzi. Do widzenia panu.

Zorro
Zorro
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Przyjmują dziadków z Żuromina

Kim
Kim
1 rok temu

Najlepsze jest to że dyrektorem szpitala zostaje człowiek który z medycyną nie ma nic wspólnego he i sobie tam siedzi i mówi ja chcę 8 tys .wydaje mi się że premie są za dobre wyniki np albo dla lekarzy którzy są na pierwszej lini z wirusem no to panie dyrektorze zakładać kombinezon . Bo ja nie widzę żeby ten szpital osiągał wyniki młodzi lekarze odchodzą .

Mirek z kotłowni
Mirek z kotłowni
1 rok temu
Reply to  Kim

Dyrektor wcale nie musi być lekarzem. Wręcz przeciwnie. Dyrektor ma być managerem. Tak jest na całym świecie. Od spraw medycznych ma bądź zastępcę lub specjalistę. Problem w tym, ze szpitale są wciąż samorządowe, rządowe, wojskowe a nie prywatne. Budynki nie muszą być prywatną własnością. Wystarczy przekazać zarząd prywatnej instytucji. W „państwowym”, to się kolegę zatrudni albo kolesiów kilku, rodziny miejscowych działaczy partyjnych itd,itd. Płatnik na rynku jest jeden NFZ. Tak, jak w przypadku np lekarzy rodzinnych, którzy prowadzą prywatne placówki, pacjentowi jest wszystko jedno w jakiej placówce się leczy. Pacjenta interesuje usługa, za którą w Polsce płaci jeden płatnik, obracający naszymi składkami. Jednak nikt nie pozwoli sobie w takiej prywatnej firmie, na zatrudnienie kolegi, kolegi, którego umiejętności są mierne a tupet równy wysokości wierzy Eiffla w Paryżu.

Jagusia
Jagusia
1 rok temu

Hemi rzeknij coś w tym temacie. Ty masz na to swoją formułkę pisią.

Mirek z kotłowni – masz rację, masz plusa 🙂

Fred
Fred
1 rok temu

Bezczelność to mało powiedziane. Gdzie te łotry się rodzą kto ich wychowuje w jakich wartościach. To nie pierwszy bufon w Mławie na stanowisku któremu wydaje się że jest bogiem.

Aga
Aga
1 rok temu

Podzielili pracowników na lepszych i gorszych.Liczą się tylko lekarze,pielęgniarki i diagności.Reszta ludzi zatrudnionych jest niewidoczna.Nikt się z nimi nie liczy a są również ważni ale są w mniejszości ..Tak podzielonymi ludźmi łatwiej rządzić.I Wódz robi co chce!Tak to wygląda.Przykro żyć w takim kraju.Wszyscy przy korycie korzystają reszta całe życie na najniższej krajowej bo nie ma pieniędzy!Są ale dla wybranych!!!!Przykre ale prawdziwe.

Ali
Ali
1 rok temu
Reply to  Aga

Trzeba podjąć pracę w Warszawie dojeżdżając codziennie z Mławy, leniu.

Inka
Inka
1 rok temu
Reply to  Ali

To dojezdzaj nikt ci nie broni, ale chyba nie tylko w Warszawie ludzie mają prawo do godnych płac

Inka
Inka
1 rok temu

A czy pracownikom dał jakies podwyżki??? Pielegniarkom, salowym dał?

Xxxxxx!!!!!!
Xxxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  Inka

Dopiero mial w planach na rok 2023, przedewszystkim musiak zadbac o siebie

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Inka

Dał więcej obowiązków a kasy nie dał i nie da ani salowym ani rejestratorkom ani pielęgniarkom.

Asia
Asia
1 rok temu

A dlaczego tylko 8 a nie 10 czy 20. Skromnie . Jak juz szakec to szalec. Pis go tam wsadzil to mu da. A w szpitalu jakby mogl to strzykawki jednorazowe by myl za kazdym razem . Pajac.

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Asia

Nie mógł więcej, bo to już górny pułap, jakby mógł to by pewnie i więcej chciał – ot taka pazerność pana z z PIS, który wybrał rządzenie prowincjonalnym szpitalikiem, żeby kasę zbić, bo przecież na prowincji można sobie porządzić.
Wybierajcie dalej pisowskich cwaniaczków, bo pis to przecież tylko i wyłącznie pieniądze i stanowiska jak sama nazwa wskazuje. To jest właśnie ich PATRIOTYZM.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  coala

Przypomnij sobie mechanizm „hodowania długów” szpitalnych, dzięki któremu miliony płynęły z fikcyjnych egzekucji do prawników.

Kto go wprowadził w życie? Ano poprzednicy, liberałowie. Tacy zatroskani o los pacjentów, wzruszenie aż mowę człowiekowi odbiera…

A kto ten chory mechanizm ukrócił, dzięki czemu skarb państwa zaoszczędził dziesiątki milionów zł.

Czy czasami nie PiS???

Xxxxxx!!!!!!
Xxxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  Hemi

No prosze, czekal, czekal az sie do czekal, no i przepisal z karteczki, PRZEKAZ DNIA

WML
WML
1 rok temu
Reply to  Hemi

Wszyscy razem powtarzamy wy********ć.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  WML

My wszyscy? Siebie i szwagra masz na myśli? Czy jako podmiot zbiorowy się wypowiadasz? Byłoby to wielce ekstrawaganckie i jak rozumiem, wiązałoby się to ze wzrostem prestiżu internetowego:).

Proponuję mniej zacietrzewienia i minimum logiki.

Nie powiesz chyba gościu, ze PiS stoi za wnioskami jakiegoś urzędnika czy managera o podwyżkę.

Niedługo dowiem się, że sam Kaczyński wniosek opiniował:).

WML
WML
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tak powiem. Bo wy wszyscy w pisie to samo zło. A z tą Balbiną to ty dodałeś i może być w tym prawda. Co nie zmienia, że jest starym komuchem.

mlawianka
mlawianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przyczajony pisdzi…c.
***** ***

Jaco
Jaco
1 rok temu
Reply to  Hemi

Boski Hami:)

xxxxx!!!!!
xxxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  Jaco

O JEDNO LITERĘ**** za dużo napisałeś , powinno chyba być „BOSKI HAM”=== to bardziej pasuje do tej postaci, ktora ukrywa się pod tym nickiem !!!!!

P osady i S ynekury
P osady i S ynekury
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, jeśli tak było to dlaczego PiS ich nie wsadził do więzienia. Przecież rządzą 5 lat. To za mało aby kogoś aresztować i osądzić. Tylko, że prokuratura i sądownictwo tak samo fatalnie działają jak służba zdrowia. A kto tym kieruje? Czy przypadkiem nie PiS?
Wybija z ciebie obłuda.

coala
coala
1 rok temu
Reply to  Asia

Na dodatek jeszcze dajcie mu luksusowe mieszkanie służbowe za friko, bo pan nie będzie dojeżdżał, pan chce luksusowe mieszkanko.

Job
Job
1 rok temu

Ale ma tupet. Co za bezwstydny człowiek?
Mam nadzieję, że Rada Powiatu nie przychyli się do wniosku.

Gosc
Gosc
1 rok temu

Jak tak dalej pójdzie to w Mławie będą mogli kręcić film coś w rodzaju u Pana Boga za piecem lub w ogródku, przecież Mława stanie za chwilę zasciankiem Europy, czy wy ludzie tego nie widzicie, pogonić tego dyrektorka z miasta i całą władzę, co oni wyprawiają to wola o ….. żal mi was Mlawianka, jest wśród was dużo mądrych i zarażonych ludzi, nie rozumiem dlaczego większość ta wybrała w tym mieście, za chwilę s7 puszcza całkowicie bokiem i tyle będą widzieli Mlawe..tragedia jakaś

Aktor
Aktor
1 rok temu

Zakładaj kombinezon i do roboty.ZAwod dyrektor to u BAREJi w filmach.

sprtw
sprtw
1 rok temu

Udostępniajcie ten artykuł gdzie tylko możecie.
Brak słów, na to co się wyrabia.

Aga
Aga
1 rok temu

Dyrektor robi co chce w swoim folwarku.Obsadził się swoimi ludzmi i rządzą.A większość pracuje za głodowe pensje.I dla tych ludzi nie ma pieniędzy.Co tam dla niego znaczy szary pracownik.Masz się cieszyć że wogóle masz pracę a jak nie pasuje to do widzenia.Wstyd pisać jak się traktuje ludzi!!!!Syty głodnego nie zrozumie.

wyborca
wyborca
1 rok temu

GłosowaŁem na PIS JESTEMĄ KASĄ ROZCZAROWANY WALĄ NIE SWOJĄ KASĄ TYM NAJBOGATSZYM I TYM CO MAJĄ W DU…PIE PRACOWAĆ .Dla średniej mądrej klasy nie mają nic. LUDZIE INTELIGENTNI NIE SĄ POTRZEBNI .PATOLOGIĘ ŁATWIEJ UTRZYMAĆ .DA SIĘ 500 JAKIŚ PACZKI BONY I GITARA.ZOBACZYMY JAK PRZYJDZIE SIĘ Z TEGO ROZDAWNICTWA ROZLICZYĆ .KOLESIOSTWO UKŁADY NICZYM KOMUNA . TO NIEDŁUGO PIER NIE BĘDZIECIE SIĘ WSTYDZIĆ

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  wyborca

Bez przesady. Nie każdy kto pobiera 500+ to patologia.

Powiedziałbym- mniejszość, i to zdecydowana.

To jest propaganda POKO, która wmawia ludziom, ze 500+ to rozdawnictwo i temu podobne. Robią przymiarki do likwidacji tego programu w ogóle.

WML
WML
1 rok temu
Reply to  Hemi

Napiszę podobnie. Bez przesady nie każdy kto popeira pis jest głupi. Ale każdy który wciska kit, że pis jest ok to jest idiota.

WL-15
WL-15
1 rok temu
Reply to  Hemi

Nie do likwidacji tylko do zmiany formy tej pomocy socjalnej, prawdopodobnie będą to bony za które nie można będzie kupić alkoholu i drogiej limuzyny. Poza tym prezesi zarabiający kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie nie dostaną 500+ na 1 dziecko.

Gaka
Gaka
1 rok temu
Reply to  wyborca

Daję minusa trzeba było nie głosować na PIS a nie teraz się żalić skoro zaliczasz się do inteligentnych

Inka
Inka
1 rok temu

Wstydu to Pan nie ma za grosz

wyborca
wyborca
1 rok temu

ROSZCZENIOWCOM STOP ,PIS ROZDAJE KASĘ NA LEWO PRAWO I TAK PRZEJ………CIE WYBORY PATOLOGIA NA WAS NIE ZAGŁOSUJE CHOĆBY BYLO 1000 PLUS BO ONI NIE MAJĄ CZASU BO MUSZĄ SZEKSOWAĆ.

Jimy
Jimy
1 rok temu

Nie wyobrażalne są te stawki w budżetówce, 8 tys to pan dyrektor powinien zarabiać maksymalnie w Mławie. W miejsce takiego specjalisty jakim jest pan dyrektor, można by zatrudnić lekarzy i to kilku!!!
Spr… z Mławy już się pan dorobił!!!

***** ***
***** ***
1 rok temu

A gdzie jest obrońcy komuchów z pis jak: hemi, srs i inna patalogia niech bronią swych. Podadzą argumenty jak swego czasu to uczyniła matka księdza mówiąc, że te podwyżki im się poprostu należały.

Last edited 1 rok temu by ***** ***
srs
srs
1 rok temu
Reply to  ***** ***

dziękuje za pamięć , nie mam trochę czasu żeby się wczytywać w całość artykułu bo jutro zniknie z pierwszej i a jutro będzie jakaś następna afera . Ale jest jedna zasada z terrorystami z pod znaku **** ** się nie dyskutuje .

xxxxx!!!!!!
xxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  srs

Przestań bujać w obłokach, i nie rób z siebie głupiego, że nie masz czasu===raczej nie dostałeś jeszcze przekazu co masz pisać w tym temacie. Tak na prawdę to nas nie interesują TWOJE przekazy dnia, które są czystą obłudą, kłamstwem, i monceniem w głowach Mławiakom, przez to swoje pisanie nie zauważyłeś że sam jesteś TERRORYSTĄ .!!!!! I Z tobą nie powinniśmy dyskutować.

srs
srs
1 rok temu
Reply to  xxxxx!!!!!!

przeczytałem .fakt .rybak odpłynął.Ale też pamiętam rozmowę pani tej od stwierdzenia że jak jest zima to musi być zimno że o wynagrodzeniach też miała powiedzonko. Nadal twierdzę że z terrorystami się nie dyskutuje.

Gaka
Gaka
1 rok temu
Reply to  srs

oooo nie nie zniknie sam dopilnuję czy dostanie podwyżkę czy nie, musi przejść przez sesję bo przecież budżet będzie zatwierdzany a sesje są jawne a co do następnej afery to masz rację na pewno będzie przecież fundujecie je na m każdego dnia

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Za to, co PiS zrobił dobrego dla Polski, za ukrócenie przekrętów i oszustw na paliwie i akcyzie, dzięki czemu możliwe było sfinansowanie programu 500+ chociażby, na pewno jakaś forma premii się odpowiedzialnym za to urzędnikom należała, jeśli już pijesz do słów pani Premier Szydło.

To po pierwsze. Po drugie, PiS postawił na nogi spółki publiczne, weźmy taki Orlen, spółka z Mazowsza, w ciągu 5 lat osiągnął większe 6 zyski dla kasy państwa niż w ciągu 8 lat rządów P. I dzięki tym wynikom zakupił wczoraj od niemieckiego właściciela koncern prasowy, to źle?

Natomiast co do roszczeń dyrekcji szpitala to raczej nie są one objęte programem PiS ani rządu. Osobiście mogę uznać je za dość oderwane od realiów, jeśli prawdą jest to, co napisano, panie ośmiogwiazdkowy. Jeszcze cztery te gwiazdki sobie dostaw i będziesz zgodny z normami UE.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jeszcze szarlatana z Torunia obroń bo jakoś nad krzywdą dzieci to się nie pokłonił tylko stanął w obronie tych co jedwabiem w złotem wyszwanym współczuł, że przesladowani. A pi.pa obronca praw dziecka mu jeszcze klaskał. Może i ty mu brawa pobij za te chamskie szatańskie wypowiedzi.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Szarlatan z Torunia? Masz na myśli tego prymitywnego posła z opozycji o grubiańskich manierach, który specjalizuje się w Sejmie w prymitywnych zaczepkach, dogadywaniu i prostackich odzywkach?

Rzeczywiście, te nader ordynarne zachowania nagradzane są przez jemu podobnych brawami i innymi oznakami aplauzu, co w sumie godne jest ubolewania.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Hemi

Nie to nie ten. Ale jak nie zrozumiałeś to powiem wprost ten od radia co ma ryja.

Fan do..ej zmiany
Fan do..ej zmiany
1 rok temu
Reply to  ***** ***

Hemi zrozumieć.
Hemi lubić udawać idiotę.
Hemi zawsze odkręcać kota ogonem.
Hemi mieć to we krwi.
Hemi lubić liczyć moniaczki za swoje pisowskie komentarze, bo hemiemu też zawsze mało.
Hemi być tak samo pazerny na grosz jak ów dyrektor.

Ktoś
Ktoś
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ty jednak dureń jesteś

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi, wy…j razem z dyrektorem!!!
***** ***

Muzyk
Muzyk
1 rok temu
Reply to  Hemi

Przestań piersi……lic rozdawnictwo stołki niema granic ryzyka się śmieję i 2 ml dostał disko w polu Golec weekend siedzą w domach JESZCZE taka kasę dostali.Patologia

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Muzyk

Uważam, że artyści powinni otrzymać jako rekompensatę coś w rodzaju średniej krajowej.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ty sam to wogóle potrafisz myśleć. Przestań korzystać z tych karteczek od Balbiny.

Xxxxxx!!!!!!
Xxxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  ***** ***

No juz nue przesadzajmy z tym ze otrzymuje prxekazy dnia od KACZYNSKIEGO, z postiw tego barana hemiego to rsczej wynika ze blizeh mu do PERUKARZA SUSKIEGO, RWENTUALNUE DI DZIOBATEGO ++ SASINA

Fan do..ej zmiany
Fan do..ej zmiany
1 rok temu
Reply to  Hemi

Artyści może i tak, ale nie chałturzyści, a artyści mają was w dooopie.

Kim
Kim
1 rok temu
Reply to  Hemi

Chyba postawił na nogi stocznie he jakie spółki orlenem rzadzi PiS to i stanol na nogi

xxxxx!!!!!
xxxxx!!!!!
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi===zastanawia mnie fakt,czy ty przed zamieszczeniem tych swoich wypocin które w całej rozciągłóści, przedstawiają działania PIS==tej bandy nieudaczników i złódzieji, czytasz to co mocodawca przesłał ci do zamieszczenia na portalu codziennik.pl. Bo że nie piszesz tego z głowy to jest fakt===czyżbyś nie wiedział że większy zysk ORLENU, JEST NIE DLATEGO ŻE MALARZ OBAJTEK, BYŁY WÓJT, jest takim specjalistą===ten zysk jest dlatego że właśnie w ciągu 5 lat przybyło środków transportu, co ziększyło podaż i zakupy paliwa, tymm samym ORLEN osiągnął wieksze zyski. A ŻE ZAKUPIŁ POLSKA PRESS==to jest to tylko ze szkodą dla setek dziennikarzy,którym zostanie założony kaganiec i cenzura pisowska, a z tych 4 gwiazdek zrób sobie AUREOLE i załuż na ten pusty łeb, może coś kolwiek zmądrzejesz !!!! i nie p[isz tych bzdur ktorych rzeczywistość jest zgoła inna, i nie rób z portalu śmietnika pisowskich idiotyzmów!!!!!*****

Ewe
Ewe
1 rok temu

To jest nie pojęte. Brakuje personelu. Lekarze, pielęgniarki, sprzątaczki, i inni pracownicy narażają się a on chce podwyżki za to że siefzi na tyłku. To właśnie jest poszanowanie pracowników. Dla siebie weźmie a oni i tak sobie poradzą! Taki pracodawca i zarządca nie dbają o innych tylko swój interes. Naprawdę nie może nam się trafić ktoś młodszy co będzie dbał o załogę i szpital. Zamiast nazywać szpital umieralnią powinniśmy być z niego dumni, nie bać się tam iść a tu co coraz większe zadłużenie ale na pensję dyrektora jest. Żal a słowa cisną się te niecenzuralne. Szacun dla pracowników mniejszego szczebla !!! Nie dajcie się!!

Julian
Julian
1 rok temu

A ja apeluje do Starosty aby w końcu zainteresował się mławskim szpitalem. W czasie epidemii dyrektor zamyka czy może już zamknął działająco pralnie i chce płacić miesięcznie 58 tys firmie zewnętrznej. Gdzie własna pralnia nawet do takich kosztów się nie zbliża. Z wcześniejszych wywiadów dyrektora wynika że 200 pracowników chorych na chwile obecno pewnie wiecej , ciekawy jestem jak tam  przestrzegane  są zalecenia sanitarne jeśli tylu pracowników jest chorych .  Dyrektor zwiększa łóżka covidowe tylko kto będzie się opiekował tymi pacjentami jak tylu pracowników chorych. Poza tym trzeba również pomyśleć o innych pacjentach bo istnieją również inne choroby i dla nich również musi być miejsce w szpitalu.
Strach teraz zachorować na co kolwiek bo zachwile nie będzie miejsca w szpitalu dla innych chorób. Jakiś czas temu pod szpitalem w karetce umarł pacjent bo nie został przyjety na oddział. W wywiadach Pan dyrektor bardzo często mija się z prawdą np odnośnie pralni podał nie prawdziwe informacje że pralnia jest z lat 60 tych a była około 25 lat temu modernizowana.  Obsługa usług pralniczych przez firmę zewnętrzne będzie bardzo niekorzystna dla pacjentów teraz mają w każdej chwili wymianę czystej pościeli. Każdy kto leżał w innym szpitalu gdzie nie ma własnej pralni wie że trzeba na taką wymianę czekać aż zostanie dowieziona przez firmę zewnętrzno co czasem długo trwa. Pozatym te cienkie koce które oferuje firma zewnetrzna do niczego się nie nadają , w tej chwili mławski szpital jako jedyny w okolicy ma kołdry a obecny dyrektor chce to zabrać  bo firmy zewnętrzne kołder nie piorą.  Zastanawiam się czemu Starostwo pozwala na zamkniecie działającej pralni i nie reaguje na nieprawdziwe informacje  jakie dyrektor podaje na jej temat, krótko mówiąc kłamie.W jednym wywiadzie mówi  zdarza się że któryś pracownik zachoruje a za tydzień podaje informacje że 200 pracowników chorych z 600 osobowego personelu. Nie podoba mi się jak dyrektor tak ważnej jednostki jako jest szpital tak koloryzuje fakty. Ciekawy jestem czy w Starostwie również tak oszukuję czy tylko w wywiadach. Poprzedni dyrektor lepiej zarządzał szpitalem. Obecny dyrektor nie powinien otrzymać podwyżki tylko powinien zostać odwołany.

Margot
Margot
1 rok temu
Reply to  Julian

Oddział covidowy porazka za coś takiego do wiezienia

Zorza
Zorza
1 rok temu

Pani starosto nie wiem czy powiat stac na tak drogiego fachowca???

Hern
Hern
1 rok temu
Reply to  Zorza

Wydaje mi się że słowo fachowiec wobec tego dyrektora to zbyt dużą. Jest to zwykły urzędnik który otrzymuje wysoko pensje, tylko zastanawiam się za co.

mimi
mimi
1 rok temu

od 30 lat mam syna na podstawie przepisu sprzed 2-dwóch tysięcy lat obowiązującego w Polsce – i tyleż lat NIE PŁACĘ PODATKÓW – jestem po dziadu rosjaninie piłsudczyku i babce niemce która dała Polsce wielu dzieci które przepracowały w urzędach i fabrykach Mławy na stanowiskach kierowniczych po 40 lat… Ich potomkowie mają mercedesy i własne domy… Ja mam bitcoiny i nieużywane konto bnkowe w PKO SA od tego czasu ze stanem 12 USD pozostałych odsetkach… jestem inżynierem programistą ZAROBKUJĘ NA CAŁYM ŚWIECIE i NIE PŁACĘ PODATKÓW – mieszkam już na 40ej kwaterze… u nauczycielki, lekarki, urzędniczki… jest mi całkiem dobrze w tej Polsce… SYNA SWEGO NIE ZNAM – JEMU MOJA BYŁA ŻONA – JEGO RODZONA MAMUSIA z pomocą PAŃSTWA POLSKIEGO ZROBILIŚCIE NAJWIĘKSZĄ KRZYWDĘ – ZNA SWEGO OJCA do którego majątku został pozbawiony i którego dnia prawdopodobnie weźmie siekierkę bo teraz dzieci i wnuki biorą i walą w łebki swych rodziców i dziadów w czasie snu… za te żłobki i przedszkola pójdzieta do domu staruchów a virus COVID-19 właśnie Chiny puściły z braku 80 milionów dziewczynek które były topione przez swe matki po narodzinach a teraz BRAKUJE tyleż żon dla młodych chińczyków i państwo NIE MA MOŻŁIWOŚCI FINANSOWYCH zapewnienia opieki chińskim seniorom… a w Afganistanie i Arabii Saudyjskiej kobieta nawet księżniczka ma prawa równe z kozą… mam rodzinę w Libanie gdzie pozostały dziś dorosłe już córki polki która została żoną przystojnego Araba… udało Jej się uciec do Polski… to jest do tych co 40 lat temu w Mławie z cyganami się puszczały…

mimi
mimi
1 rok temu

od 30 lat mam syna na podstawie przepisu sprzed 2-dwóch tysięcy lat obowiązującego w Polsce – i tyleż lat NIE PŁACĘ PODATKÓW – jestem po dziadu rosjaninie piłsudczyku i babce niemce która dała Polsce wielu dzieci które przepracowały w urzędach i fabrykach Mławy na stanowiskach kierowniczych po 40 lat… Ich potomkowie mają mercedesy i własne domy… Ja mam bitcoiny i nieużywane konto bnkowe w PKO SA od tego czasu ze stanem 12 USD pozostałych odsetkach… jestem inżynierem programistą ZAROBKUJĘ NA CAŁYM ŚWIECIE i NIE PŁACĘ PODATKÓW – mieszkam już na 40ej kwaterze… u nauczycielki, lekarki, urzędniczki… jest mi całkiem dobrze w tej Polsce… SYNA SWEGO NIE ZNAM – JEMU MOJA BYŁA ŻONA – JEGO RODZONA MAMUSIA z pomocą PAŃSTWA POLSKIEGO ZROBILIŚCIE NAJWIĘKSZĄ KRZYWDĘ – ZNA SWEGO OJCA do którego majątku został pozbawiony i którego dnia prawdopodobnie weźmie siekierkę bo teraz dzieci i wnuki biorą i walą w łebki swych rodziców i dziadów w czasie snu… za te żłobki i przedszkola pójdzieta do domu staruchów a virus COVID-19 właśnie Chiny puściły z braku 80 milionów dziewczynek które były topione przez swe matki po narodzinach a teraz BRAKUJE tyleż żon dla młodych chińczyków i państwo NIE MA MOŻŁIWOŚCI FINANSOWYCH zapewnienia opieki chińskim seniorom… a w Afganistanie i Arabii Saudyjskiej kobieta nawet księżniczka ma prawa równe z kozą… mam rodzinę w Libanie gdzie pozostały dziś dorosłe już córki polki która została żoną przystojnego Araba… udało Jej się uciec do Polski… to jest do tych co 40 lat temu w Mławie z cyganami się puszczały…

Zorza
Zorza
1 rok temu

Dyrektor mysli, że jest niezastapiony ale nie ma ludzi niezadtapionych. Za ta prace co wykonuje to starczy to co ma ,zadnych nowych osiągnięć nie dokonał.A z covidem to zmaga sie cala zaloga .

Mirek
Mirek
1 rok temu

By się Pan wstydzil. Nic Pan nie zrobił dla tego szpitala, jeszcze pogorszył sytuację a zada mieszkania i podwyżki. Kolejny pasożyt i darmozjad PiSu. Bezczelny typ. Ja przy zarobkach 3000 brutto muszę wynajmować mieszkanie dla rodziny i płacić a Ty bezczelny zarabiasz 25 tysięcy i Ci mało. Tragedia. Jeszcze podwyżki zada darmozjad.

Teresa
Teresa
1 rok temu

Jak stawał do konkursu to nie wiedział że będzie dojeżdżał?

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Nie chcemy Pana burmistrza.Dla biednych ludzi nie ma mieszkań nie każdego stać na kredyt Oby jak najszybciej do wyborów.Ludzie zarabiają po 2 tyś a bogacze na stanowiskach aby wymagają jak się Boga nie boicie.

WML
WML
1 rok temu

Aż się ciśnie powiedzenie ***** ***

xxxxx!!!!!!
xxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  WML

Tak ciśnie się powiedzenie aktualne ze STRAJKU KOBIET==== WY*******J , i co na to WŁADZE STAROSTWA??? ZATRUDNIŁY CWANIAKA Z WARSZAWY—- zastanawia fakt, ze kiedy był zatrudniany ten SPECJALISTA???=== TO NIE ŻĄDAŁ ANI MIESZKANIA ANI ZA DOJAZDY—- TROCHE POPRACOWAŁ I POCZUŁ SIĘ PANEM NA WŁOŚCIACH !!!!!

Jerzy
Jerzy
1 rok temu

nie to się nie miesci w głowie .Przy takich zarobkach on jeszcze ma czelność chcieć mieszkanie ? Chory kraj nam sie zrobił.

Kim
Kim
1 rok temu

Większego chamstwa nie widziałem dyrektor powinien obstawać za pracownikami i walczyć o podwyżki dla nich a on myśli tylko o sobie szpital miał zacząć funkcjonować lepiej a jak widzę że sytuacja się tylko pogarsza

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu

Bezczelny i zarozumiały facet, a pan Rakowski żąda od burmistrza mieszkań służbowych dla obu panów za friko, niech płaci ze te mieszkania ze swoich funduszy, a nie z funduszy miasta.
Burmistrz powinien odpowiedzieć tak jak odpowiada wielu mieszkańcom w bardzo wielu przypadkach:
nie ma pieniędzy na takie luksusy, miasta na to nie stać.

Co do wynagrodzeń, to pytam się za co? – nie widzę żadnych podstaw, żeby w tak małym szpitalu dyrektor miał najwyższą możliwą pensję.
Temu panu przydałoby się trochę pokory, a jak mu nie pasuje to wynocha.
Nie ma ludzi niezastąpionych.

Pies andaluzyjski
Pies andaluzyjski
1 rok temu

Na pohybel

Jagusia
Jagusia
1 rok temu

No… nóż się sam w kieszeni otwiera.
Pytam się za co te 32 tys.zł ? – 24 tys. zl to za mało? na taki mały szpitalik jak w Mławie…
Za kogo ma się ten człowiek? – za zbawcę narodu?
Zlikwidował pralnie, już chodzą słuchy, że będzie likwidował kuchnie.
Za chwilę pociągnie szpital na samo dno, a domaga się takiej podwyżki? i jeszcze mieszkania służbowego?
Bezczelność pisiorów nie zna granic.
Dej i dej, bo im się należy. Im się wszystko należy.
Szpital przy tych dotacjach, które otrzymał, to nic dziwnego, że jest na plusie. Ponadto łóżka covidowe też dają zyski. Ten pan to cwany, sprytny przebiegły lis.
Ważniejszy ob długopisa?

KLIMA
KLIMA
1 rok temu

Co jeszcze HELIKOPTER STATEK APARTAMENT MOTOR .MŁAWA BOGATA ZOBACZYMY PRZY NASTĘPNYCH WYBORACH NAPEWNO PIS JUZ NIE WYGRA A URZĘDY DO PRZEWIETRZENIA.

JASNOWIC
JASNOWIC
1 rok temu

zabrać przywileje 500 bony alimenciarzy do więzień roz ,,,,,,,,,lić to rozdawnictwo.Do czego senat tylu posłów rodzinne klany w budżetówce pań

miner
miner
1 rok temu
Reply to  JASNOWIC

od 30 lat mam syna na podstawie przepisu sprzed 2-dwóch tysięcy lat obowiązującego w Polsce – i tyleż lat NIE PŁACĘ PODATKÓW – jestem po dziadu rosjaninie piłsudczyku i babce niemce która dała Polsce wielu dzieci które przepracowały w urzędach i fabrykach Mławy na stanowiskach kierowniczych po 40 lat… Ich potomkowie mają mercedesy i własne domy… Ja mam bitcoiny i nieużywane konto bnkowe w PKO SA od tego czasu ze stanem 12 USD pozostałych odsetkach… jestem inżynierem programistą ZAROBKUJĘ NA CAŁYM ŚWIECIE i NIE PŁACĘ PODATKÓW – mieszkam już na 40ej kwaterze… u nauczycielki, lekarki, urzędniczki… jest mi całkiem dobrze w tej Polsce… SYNA SWEGO NIE ZNAM – JEMU MOJA BYŁA ŻONA – JEGO RODZONA MAMUSIA z pomocą PAŃSTWA POLSKIEGO ZROBILIŚCIE NAJWIĘKSZĄ KRZYWDĘ – ZNA SWEGO OJCA do którego majątku został pozbawiony i którego dnia prawdopodobnie weźmie siekierkę bo teraz dzieci i wnuki biorą i walą w łebki swych rodziców i dziadów w czasie snu… za te żłobki i przedszkola pójdzieta do domu staruchów a virus COVID-19 właśnie Chiny puściły z braku 80 milionów dziewczynek które były topione przez swe matki po narodzinach a teraz BRAKUJE tyleż żon dla młodych chińczyków i państwo NIE MA MOŻŁIWOŚCI FINANSOWYCH zapewnienia opieki chińskim seniorom… a w Afganistanie i Arabii Saudyjskiej kobieta nawet księżniczka ma prawa równe z kozą… mam rodzinę w Libanie gdzie pozostały dziś dorosłe już córki polki która została żoną przystojnego Araba… udało Jej się uciec do Polski… to jest do tych co 40 lat temu w Mławie z cyganami się puszczały…

xxxxx!!!!!!
xxxxx!!!!!!
1 rok temu
Reply to  miner

JEDNO PYTANIE DO CIEBIE !!!===Z którego zamkniętego zakładu dla psychicznie chorych uciekłeś !!!!!

JASNOWIC
JASNOWIC
1 rok temu

disko w polu dostało kasę bajery fule łykendy golce bednarki hyże nawet dziadki z lady punk za bojoKOtować wystepy niech się biorą za robotę .TE ROZDAWNICTWO PIER …….DOLNIE ILE MOŻNA ZADŁUŻAĆ PAŃSTWO przyjdzie peło to wszystko pozabiera zostaniecie z kredytami i z komornikami . KWESTIA CZASU .

122
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x