Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mural z łosiem. Ma działać na wyobraźnię kierowców


Od wczoraj oficjalnie na ścianie wiaty postojowej w lesie pomiędzy miejscowościami Lipowiec Kościelny i Kuczbork-Osada, w Leśnictwie Mostowo, przy drodze wojewódzkiej nr 563 pojawił się mural, z ogromnym łosiem wychodzącym z lasu. Mural ma pobudzać wyobraźnię kierowców i uświadamiać możliwe zagrożenia  wynikające z pojawienia się dzikich zwierząt na drodze.


Odsłonięcie muralu to jednocześnie  rozpoczęcie wspólnej akcji pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach – Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta” jaką prowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Nie tylko mural ma przypominać kierowcom o ostrożnej jeździe, zwłaszcza przez tereny leśne. W ramach tej akcji Straż Leśna i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego również będą rozdawać kierowcom odblaskowe opaski z wizerunkiem łosia i napisem „Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta”.

W miejscu postojowym została ustawiona też tablica informacyjna, z której odpoczywający tutaj kierowcy i pasażerowie mogą dowiedzieć  się więcej o niebezpieczeństwach związanych z możliwym wypadkiem drogowym z udziałem żyjących w lesie zwierząt.

Jak się dowiadujemy, na terenie nadleśnictwa Dwukoły, którego większość lasów znajduje się w powiecie mławskim żyje 3300 saren, 500 jeleni, 300 łosi i 200 dzików. Wymieniono tu oczywiście tylko te większe zwierzęta, z którymi zderzenie stanowi dla kierowcy i pojazdu największe zagrożenie. I oby kierowcy zawsze oglądali zwłaszcza łosia na muralu, a nie przed maską swojego auta. 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
1 rok temu

Dobrze że nie przy drodze ten mural, bo wypadek codziennie byłby przy tym łosiu

Last edited 1 rok temu by Bart
milo
milo
1 rok temu

Na ostatnim zdjęciu łoś jeleń i dwa szakale. Na wszystkie zwierzęta na drodze trzeba uważać.

Git falbana
Git falbana
1 rok temu
Reply to  milo

Brakuje tylko kosza – a w nim ciebie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x