Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mural z łosiem. Ma działać na wyobraźnię kierowców


Od wczoraj oficjalnie na ścianie wiaty postojowej w lesie pomiędzy miejscowościami Lipowiec Kościelny i Kuczbork-Osada, w Leśnictwie Mostowo, przy drodze wojewódzkiej nr 563 pojawił się mural, z ogromnym łosiem wychodzącym z lasu. Mural ma pobudzać wyobraźnię kierowców i uświadamiać możliwe zagrożenia  wynikające z pojawienia się dzikich zwierząt na drodze.


Odsłonięcie muralu to jednocześnie  rozpoczęcie wspólnej akcji pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa na drogach – Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta” jaką prowadzą leśnicy z Nadleśnictwa Dwukoły i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Nie tylko mural ma przypominać kierowcom o ostrożnej jeździe, zwłaszcza przez tereny leśne. W ramach tej akcji Straż Leśna i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego również będą rozdawać kierowcom odblaskowe opaski z wizerunkiem łosia i napisem „Kierowco uważaj na dzikie zwierzęta”.

W miejscu postojowym została ustawiona też tablica informacyjna, z której odpoczywający tutaj kierowcy i pasażerowie mogą dowiedzieć  się więcej o niebezpieczeństwach związanych z możliwym wypadkiem drogowym z udziałem żyjących w lesie zwierząt.

Jak się dowiadujemy, na terenie nadleśnictwa Dwukoły, którego większość lasów znajduje się w powiecie mławskim żyje 3300 saren, 500 jeleni, 300 łosi i 200 dzików. Wymieniono tu oczywiście tylko te większe zwierzęta, z którymi zderzenie stanowi dla kierowcy i pojazdu największe zagrożenie. I oby kierowcy zawsze oglądali zwłaszcza łosia na muralu, a nie przed maską swojego auta. 

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
10 miesięcy temu

Dobrze że nie przy drodze ten mural, bo wypadek codziennie byłby przy tym łosiu

Last edited 10 miesięcy temu by Bart
milo
milo
10 miesięcy temu

Na ostatnim zdjęciu łoś jeleń i dwa szakale. Na wszystkie zwierzęta na drodze trzeba uważać.

Git falbana
Git falbana
10 miesięcy temu
Reply to  milo

Brakuje tylko kosza – a w nim ciebie

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x