Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tracą prawo jazdy, idą do więzienia. Pijani kierowcy na naszych drogach


Minęło zaledwie kilka dni od tragicznego wypadku w Młodyninie,  gdzie  zginęła 14-letnia dziewczynka, potrącona przez pijanego kierowcę, a mławska policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych za kierownicą. Jak widać ani tragiczne wypadki, ani grożące kary nie odstraszają pijanych od kierowania samochodem. W walce z pijanymi za kierownicą Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. 


Wczoraj, tuż przed północą, w Józefowie, na drodze relacji Radzanów – Strzegowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym lekko ranne zostały dwie osoby. To kierowca i pasażer opla astry, obaj nietrzeźwi. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący oplem na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Interweniował przypadkowy świadek, który wezwał pomoc. Oplem podróżował 40-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu oraz 23-letni obywatel Mołdawii, ponad 1,5 promila alkoholu w  organizmie.  W momencie przyjazdu policji obaj mężczyźni byli poza pojazdem i nawzajem obwiniali się o kierowanie samochodem. Po udzieleniu im pomocy medycznej zostali osadzeni w policyjnym areszcie.   Trwają czynności. 

Tego samego dnia, o godz. 14.30, na parkingu jednej z firm przy ul. LG w Mławie, interweniujący patrol ruchu drogowego zatrzymał pijanego kierowcę tira. 57-letni mieszkaniec pow. płońskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kierując scanią uderzył wścianę budynku. Jak się okazało, pijany kierowca miał także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

30 listopada, w południe, w miejscowości Wiśniewko, patrol ruchu drogowego zatrzymał nietrzeźwego kierującego oplem astrą. 29-letni mieszkaniec pow. mławskiego  miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto zatrzymany mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. 

28 listopada, o godz. 13.30 patrol zatrzymał pijanego kierowcę skutera. 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 

Tego samego dnia, trzy godziny później, przypadkowy świadek zatrzymał pijanego kierowcę opla vectry i wezwał policję. Zatrzymany 41-letni mieszkaniec pow. żuromińskiego miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu! Do zdarzenia doszło w Zgliczynie Witowym, gm. Radzanów. 

Zgodnie z Kodeksem Karnym, art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Policja apeluje- w walce z pijanymi kierowcami, Twoja reakcja ma ogromne znaczenie. Jeśli widzisz kierowcę, którego zachowanie jest podejrzane i świadczyć może o tym, że jest pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, powiadom policję. Możesz to zrobić anonimowo. Wystarczy zadzwonić pod numer 112. Przekaż informację, nie musisz interweniować sam, pamiętaj że Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli widzisz pijaną osobę, która wsiada za kierownicę – reaguj. Jeśli nie masz możliwości odebrania nietrzeźwemu kluczyków, powiadom policję. Pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Zero tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą to podstawa – Ty też możesz pomóc i uchronić ludzkie zdrowie i życie. Reaguj!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ernest
Ernest
2 lata temu

Niedawno wracając z pracy zauważyłem samochód w rowie , zatrzymałem sie żeby pomóc . Okazało się że Pan kierowca jest pijany i ledwo stał na nogach kiedy wysiadł . Za chwile zatrzymał się kolejny kierowca i zadzwoniliśmy na policje . Wszystko , prawie skończyło się dobrze jednak okazało się że(okoliczna) społeczność nadał mi przydomek podpierd………cza i jestem teraz ten zły co dzwoni na policje . Dodam tylko że kierowca który się zatrzymał aby mi pomóc miał w samochodzie trójkę dzieci , jak niewiele brakował ….

123
123
2 lata temu

Tylko bardzo duże kary finansowe, np. 50.000 tyś. – żeby spłacał latami i prace społeczne w publicznym miejscu w kamizelce z napisem „Prowadziłem po pijaku samochód”. Śmieszne to, a zarazem tragiczne, że taki lump pójdzie siedzieć, odkarmią go, ubiorą, wyleczą, dobre sanatorium. Jak mój sąsiad za alimenty. Gdy wrócił z więzienia to nikt go nie poznał, tak się chłopina poprawił. I najlepsze jest to, że poszkodowani też na nich płacą… Chory system.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x