Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Wójtostwa i Dudzińskiego niemal gotowa


Niemal 350 tys. złotych kosztować będzie wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wójtostwo, Wymyślin i płk. Dudzińskiego. Prace wykonuje olsztyńska spółka i według warunków przetargowych, zadanie miało być ukończone do 30 listopada 2020 r.


Zadaniem wykonawcy była budowa sygnalizacji akomodacyjnej wzbudzanej z drogi podrzędnej (ul. Wójtostwo) poprzez zastosowania detektorów indukcyjnych dla ruchu kołowego oraz detektorami przyciskowymi dla ruchu pieszego dla 4 przejść dla pieszych.  Parametry sygnalizacji mają być też dostosowane do warunków komunikacyjnych ustalonych na podstawie wykonanych badań natężenia ruchu.

Na razie jeszcze musimy zaczekać na zakończenie prac montażowych i budowlanych oraz odbiór i zgłoszenie do nadzoru budowlanego.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
10 miesięcy temu

Tam Nie ma osiedla dla bogaczy- i nie potrzeba

POTS
POTS
10 miesięcy temu

Sygnalizacja świetlna to powinna być na skrzyżowaniu Sienkiewicza/Wyspiańskiego oraz Żeromskiego/Żwirki. Poza tym powinno być wydłużone światło zielone na wszystkich skrzowanich, dostosowan do obecnych czasów natężenia ruchu. Powinno się przejechać na zielonym z Kopernika/Żwirki przez Piłsudskiego/Szpitalna dalej prosto w stronę Kaufland. Światła powinny być zsynchronizowane tzw. zielona fala.

Stefan
Stefan
10 miesięcy temu

Widać Rodriges że nie jeździsz tamtymi ulicami. Za chwilę będą zasiedlone pozostałe bloki przy ul. P. Skargi a i sama ulica jest do budowy. Mieszańcy tych budynków zaczną jeździć przez to trudne skrzyżowanie. Brak widoczności powoduje, że jest tam najwięcej stłuczek w Mławie. Decyzja władz miasta jak najbardziej słuszna. Chyba nie trzeba czekać aż się tam ktoś zabije ?.

Rodriges
Rodriges
10 miesięcy temu

Detektory przyciskowe dla ruchu pieszego działają tylko w momencie odbioru technicznego inwestycji. Następnie taka możliwość jest wyłączana.
Czy na pewno tam jest niezbędna sygnalizacja świetlna. Czy nie ma pilniejszych potrzeb. Może warto dokończyć inwestycje tam gdzie rozpoczęto – zrobiono kanalizację w ulicy a nawierzchnia z błota po kostki…
Co to za „lobbysta” tam mieszka w okolicy…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x