Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowi najemcy mieszkań socjalnych na Komunalnej otrzymali kluczeWe wtorek 1 grudnia zastępca burmistrza  Szymon Zejer wręczył klucze do mieszkań najemcom lokali socjalnych w nowo oddanym do użytku budynku wielorodzinnym przy ul. Komunalnej 9. W tym roku przydziały na mieszkanie otrzymało 15 osób, na liście oczekujących pozostają 32.

W  zasiedlanym budynku znajduje się 14 lokali: sześć mniejszych, o powierzchni ponad 28 m kw. każdy, i osiem większych, każdy o powierzchni 40,24 m kw. Mniejsze lokale składają się z pokoi wyposażonych w aneksy kuchenne z piecykiem gazowym, kuchenką i zlewem, łazienki, pomieszczenia gospodarczego i przedpokoju. Większe mają dodatkowo jeszcze jeden pokój. Na podłogach ułożona jest posadzka, a na ścianach w kuchni i łazience – kafelki. Zamontowano także urządzenia sanitarne w łazience. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, z czego Miasto Mława pozyskało dofinansowanie w wysokości przeszło 0,5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

To już czwarty miejski obiekt mieszkalny – a drugi socjalny – przy ul. Komunalnej. W wybudowanym w tej lokalizacji wcześniej budynku socjalnym mieści się 6 mieszkań o powierzchni ok. 28 m kw. i tyle samo o powierzchni ok. 40 m kw. Inwestycja kosztowała niespełna 1,3 mln zł, z czego ok. 430 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W pozostałych dwóch budynkach wielorodzinnych przy tej ulicy mieszczą się lokale komunalne.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gruba Berta
Gruba Berta
10 miesięcy temu

Nie rozumiem wzburzenia ludzi z powodu tych mieszkań socjalnych. To nie są jakieś luksusy tylko minimum socjalne, dla ludzi, którzy wykazali dochód 300 zł na osobę w rodzinie. Przy cenach wynajmu mieszkań w Mławie?Czemu tu się dziwić? Co trzy lata ma nastąpić weryfikacja dochodów, to jestem ciekawa co zrobią z tymi matkami z dziećmi, które tam zostały wepchnięte? Zresztą ten budynek raz, że został na dzień dobry okradziony z piecyków, dwa, że został tak szybko oddany do użytku,że tylko patrzeć jak się rozpadnie. Czego tu zazdrościć? Po ludziach psy wieszać?Nikt nikomu nie zabrania zbiednieć i postarać się o mieszkanie socjalne, jeżeli uważacie, że to takie proste i słodkie jest. A komentarze typu, że ktoś alpakę miał na grzbiecie, czy mercedesem podjeżdżał? Serio? Takie futerko to w szmateksach za grosze dostać można, ale widzę, że wszyscy myślą, że milionerzy się w te mieszkania wprowadzają…No ba… Gratuluję braku wyobraźni..

Bla bla
Bla bla
10 miesięcy temu

Młoda dziewczyna torebka moshino auto mercedes ale mieszkanie socjalne . kto bogatemu zabroni żyć biednie ha ha ha

janosik
janosik
10 miesięcy temu

a czynsz jeszcze miasto pokryje a do banku po kredyt a nie tylko roszczeniowcem być.

Mlawiak
Mlawiak
10 miesięcy temu

Niech się wezmą za pracę młode dziewczyny aby dać

Irek
Irek
10 miesięcy temu

Fajnie mają, niektórzy niestety muszą się zadłużać na całe życie i drżeć codziennie przed utratą pracy bo potem stracą mieszkanie

Nie do wiary
Nie do wiary
10 miesięcy temu

Dobrze, że są zdjęcia tych „biednych” ludzi. Jedna Pani alpaka na grzbiecie, inna prosto od fryzjera chyba z modnym kolorem włosów na pewno nie wykonanym w domu … Widać ubogość

Radny
Radny
10 miesięcy temu

Czy przypadkiem ktoś ze swoją teczką nie uciekł przed gradem pytań ze strony mieszkańców tuż przed rozdaniem kluczy?

Kim
Kim
10 miesięcy temu

To trochę nie sprawiedliwe w porownaniu do ludzi którzy biorą kredyty na 30 lat na mieszkanie pracuje od rana do wieczora żeby spłacać kredyt

mmmmm
mmmmm
10 miesięcy temu
Reply to  Kim

racja

Rodeo
Rodeo
10 miesięcy temu

Nie rozumiem. Co jest powodem, że ludzie otrzymują takie mieszkania. Czy są obłożnie chorzy i nie mogą pracować a w związku z tym nie mają dochodów na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Czy może dotychczasowe mieszkanie uległo spaleniu w wyniku pożaru, a może był wybuch gazu i nie mają gdzie mieszkać. To wtedy jestem za taką pomocą, pod warunkiem, że to rozwiązanie tymczasowe – najmem na czas określony np. 3 lata. Ale jeśli w praktyce jest to darowanie i dziedziczenie z pokolenia na pokolenie jak to do tej pory miało miejsce. To zapytuję a jaką pomoc otrzymają z Ratusza ci, którzy wzięli sprawy w swoje ręce poszli do pracy i wzięli kredyt na 20, 30 lat.
Jestem ciekaw jak burmistrz w umowach zabezpieczył się przed cwaniakami nie płacącymi czynszu i dewastującymi tego typu budynki mieszkalne.
W ogóle to uważam, że nie powinno być czegoś takiego jak budynki komunalne. To powinny być budynki socjalne ze wspólną łazienką bez możliwości parkowania aut w pobliżu. To powinno wyzwolić aktywność ludzi do chęci podjęcia zatrudnienia i kupienia sobie mieszkania na wolnym rynku.

Jagusia
Jagusia
10 miesięcy temu

Co za brak profesjonalizmu u naszej władzy – maseczka w jakieś… ciapki ?! – niczym z piosenki Bayer Full „Majteczki w kropeczki”.
Może to i ładnie wygląda, ale… burmistrz…w ratuszu… w pracy…

Pompon
Pompon
10 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Co chwile wychodzi nieokrzesanie władzy…

heh
heh
10 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

Maseczka jak maseczka, już chyba nie masz się co czego przyczepić. Ma też różową koszulę w kratkę, a pewnie twoim zdaniem powinien mieć białą i czarny smoking, żeby było poważnie…

Jagusia
Jagusia
10 miesięcy temu
Reply to  heh

Maseczki z materiału na twarzy urzędnika na tak eksponowanym stanowisku są śmieszne i nieprofesjonalne, a maseczki w ciapki no cóż… dobre dla nastolatka albo…
Różowy kolor koszuli? – o gustach się nie dyskutuje. Burmistrz uwielbia ten kolor, a mi to absolutnie nie przeszkadza, chociaż niektórzy go widzą tr4ochę inaczej. Burmistrzowi jest dobrze w tym kolorze.

Jurny
Jurny
10 miesięcy temu

KANADA .Po Co pracować dzieci rodzić chalupe dadzą emeryturę dadzą wystarczy zdrową kobietę ogarnąć i da się żyć

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x