Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nowi najemcy mieszkań socjalnych na Komunalnej otrzymali kluczeWe wtorek 1 grudnia zastępca burmistrza  Szymon Zejer wręczył klucze do mieszkań najemcom lokali socjalnych w nowo oddanym do użytku budynku wielorodzinnym przy ul. Komunalnej 9. W tym roku przydziały na mieszkanie otrzymało 15 osób, na liście oczekujących pozostają 32.

W  zasiedlanym budynku znajduje się 14 lokali: sześć mniejszych, o powierzchni ponad 28 m kw. każdy, i osiem większych, każdy o powierzchni 40,24 m kw. Mniejsze lokale składają się z pokoi wyposażonych w aneksy kuchenne z piecykiem gazowym, kuchenką i zlewem, łazienki, pomieszczenia gospodarczego i przedpokoju. Większe mają dodatkowo jeszcze jeden pokój. Na podłogach ułożona jest posadzka, a na ścianach w kuchni i łazience – kafelki. Zamontowano także urządzenia sanitarne w łazience. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł, z czego Miasto Mława pozyskało dofinansowanie w wysokości przeszło 0,5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego.

To już czwarty miejski obiekt mieszkalny – a drugi socjalny – przy ul. Komunalnej. W wybudowanym w tej lokalizacji wcześniej budynku socjalnym mieści się 6 mieszkań o powierzchni ok. 28 m kw. i tyle samo o powierzchni ok. 40 m kw. Inwestycja kosztowała niespełna 1,3 mln zł, z czego ok. 430 tys. zł wyniosło dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. W pozostałych dwóch budynkach wielorodzinnych przy tej ulicy mieszczą się lokale komunalne.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gruba Berta
Gruba Berta
1 rok temu

Nie rozumiem wzburzenia ludzi z powodu tych mieszkań socjalnych. To nie są jakieś luksusy tylko minimum socjalne, dla ludzi, którzy wykazali dochód 300 zł na osobę w rodzinie. Przy cenach wynajmu mieszkań w Mławie?Czemu tu się dziwić? Co trzy lata ma nastąpić weryfikacja dochodów, to jestem ciekawa co zrobią z tymi matkami z dziećmi, które tam zostały wepchnięte? Zresztą ten budynek raz, że został na dzień dobry okradziony z piecyków, dwa, że został tak szybko oddany do użytku,że tylko patrzeć jak się rozpadnie. Czego tu zazdrościć? Po ludziach psy wieszać?Nikt nikomu nie zabrania zbiednieć i postarać się o mieszkanie socjalne, jeżeli uważacie, że to takie proste i słodkie jest. A komentarze typu, że ktoś alpakę miał na grzbiecie, czy mercedesem podjeżdżał? Serio? Takie futerko to w szmateksach za grosze dostać można, ale widzę, że wszyscy myślą, że milionerzy się w te mieszkania wprowadzają…No ba… Gratuluję braku wyobraźni..

Bla bla
Bla bla
1 rok temu

Młoda dziewczyna torebka moshino auto mercedes ale mieszkanie socjalne . kto bogatemu zabroni żyć biednie ha ha ha

janosik
janosik
1 rok temu

a czynsz jeszcze miasto pokryje a do banku po kredyt a nie tylko roszczeniowcem być.

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Niech się wezmą za pracę młode dziewczyny aby dać

Irek
Irek
1 rok temu

Fajnie mają, niektórzy niestety muszą się zadłużać na całe życie i drżeć codziennie przed utratą pracy bo potem stracą mieszkanie

Nie do wiary
Nie do wiary
1 rok temu

Dobrze, że są zdjęcia tych „biednych” ludzi. Jedna Pani alpaka na grzbiecie, inna prosto od fryzjera chyba z modnym kolorem włosów na pewno nie wykonanym w domu … Widać ubogość

Radny
Radny
1 rok temu

Czy przypadkiem ktoś ze swoją teczką nie uciekł przed gradem pytań ze strony mieszkańców tuż przed rozdaniem kluczy?

Kim
Kim
1 rok temu

To trochę nie sprawiedliwe w porownaniu do ludzi którzy biorą kredyty na 30 lat na mieszkanie pracuje od rana do wieczora żeby spłacać kredyt

mmmmm
mmmmm
1 rok temu
Reply to  Kim

racja

Rodeo
Rodeo
1 rok temu

Nie rozumiem. Co jest powodem, że ludzie otrzymują takie mieszkania. Czy są obłożnie chorzy i nie mogą pracować a w związku z tym nie mają dochodów na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Czy może dotychczasowe mieszkanie uległo spaleniu w wyniku pożaru, a może był wybuch gazu i nie mają gdzie mieszkać. To wtedy jestem za taką pomocą, pod warunkiem, że to rozwiązanie tymczasowe – najmem na czas określony np. 3 lata. Ale jeśli w praktyce jest to darowanie i dziedziczenie z pokolenia na pokolenie jak to do tej pory miało miejsce. To zapytuję a jaką pomoc otrzymają z Ratusza ci, którzy wzięli sprawy w swoje ręce poszli do pracy i wzięli kredyt na 20, 30 lat.
Jestem ciekaw jak burmistrz w umowach zabezpieczył się przed cwaniakami nie płacącymi czynszu i dewastującymi tego typu budynki mieszkalne.
W ogóle to uważam, że nie powinno być czegoś takiego jak budynki komunalne. To powinny być budynki socjalne ze wspólną łazienką bez możliwości parkowania aut w pobliżu. To powinno wyzwolić aktywność ludzi do chęci podjęcia zatrudnienia i kupienia sobie mieszkania na wolnym rynku.

Jagusia
Jagusia
1 rok temu

Co za brak profesjonalizmu u naszej władzy – maseczka w jakieś… ciapki ?! – niczym z piosenki Bayer Full „Majteczki w kropeczki”.
Może to i ładnie wygląda, ale… burmistrz…w ratuszu… w pracy…

Pompon
Pompon
1 rok temu
Reply to  Jagusia

Co chwile wychodzi nieokrzesanie władzy…

heh
heh
1 rok temu
Reply to  Jagusia

Maseczka jak maseczka, już chyba nie masz się co czego przyczepić. Ma też różową koszulę w kratkę, a pewnie twoim zdaniem powinien mieć białą i czarny smoking, żeby było poważnie…

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  heh

Maseczki z materiału na twarzy urzędnika na tak eksponowanym stanowisku są śmieszne i nieprofesjonalne, a maseczki w ciapki no cóż… dobre dla nastolatka albo…
Różowy kolor koszuli? – o gustach się nie dyskutuje. Burmistrz uwielbia ten kolor, a mi to absolutnie nie przeszkadza, chociaż niektórzy go widzą tr4ochę inaczej. Burmistrzowi jest dobrze w tym kolorze.

Jurny
Jurny
1 rok temu

KANADA .Po Co pracować dzieci rodzić chalupe dadzą emeryturę dadzą wystarczy zdrową kobietę ogarnąć i da się żyć

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x