Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Terytorialsi przysięgali. Wśród nich trójka ochotników z powiatu mławskiego [fot.]


Ponad 40 żołnierzy ochotników 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”, w minioną sobotę złożyło przysięgę wojskową. Wśród nich była trójka ochotników z powiatu mławskiego. To już piąte a zarazem ostatnie zaprzysiężenie terytorialsów w tym roku. 


Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 nowych terytorialsów.

„Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej – Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży honoru, o wyzwolenie z niewoli walczyć ze wszystkich sił” – słowa przysięgi wypowiadane przez żołnierzy Armii Krajowej, której Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują chlubne tradycje, podczas uroczystości przypomniał Dowódca 5 MBOT płk Mieczysław Gurgielewicz. Mówił, że przysięga wojskowa dla każdego żołnierza jest pięknym momentem, powodem do dumy ale przede wszystkim zobowiązaniem.

żeby nosić mundur, trzeba go kochać i szanować! Wy, swoją postawą zaświadczacie nie tylko o miłości, ale również o gotowości do podejmowania nawet najtrudniejszych zadań związanych z obronnością kraju – zwrócił się do przysięgających żołnierzy płk Gurgielewicz.

W liście do żołnierzy zwrócił się również Dowódca WOT, gen. dywizji Wiesław Kukuła, w którym zaznaczył, że to od Ich obowiązkowości i samodyscypliny zależy czy i jak szybko sprostają wymogom jakie stawia się żołnierzowi profesjonaliście i osiągną status gotowego do walki. Pisał, by niezadowolenie z siebie było najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju każdego żołnierza.

W imieniu żołnierzy podczas sobotniej uroczystości wystąpiła szer. Małgorzata Wieczorek mieszkanka Przasnysza, matka dwójki dzieci, która podsumowała 16 dni szkolenia. Szer. Wieczorek wstąpiła do służby 13 listopada by sprawdzić się w nieco innych warunkach i przeżyć przygodę a przy okazji zrobić coś  dla swojej ojczyzny.

Zaprzysiężenie mazowieckich Terytorialsów odbyło się  w warunkach ograniczeń sanitarnych bez zaproszonych gości. Rodziny i przyjaciele mogli śledzić przebieg uroczystości podczas transmisjionline z przysięgi.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.2 5 votes
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lucek
Lucek
1 rok temu

Bał bym się stać przy tych blondynkach z karabinem.
Dobrze że amunicji im nie dają, bo amunicji nie ma
Była taka piosenka – gdy Grażyna szła do wojska to się śmieje cała Polska

JA JA
JA JA
1 rok temu
Reply to  Lucek

ta konkretna blondynka strzela lepiej niż nie jeden facet… Także Lucek spokojnie.

Lucek
Lucek
1 rok temu

Status gotowego do walki
Chyba w planecie

Jagusia
Jagusia
1 rok temu

Pani wstąpiła w szeregi wot żeby przeżyć przygodę – piękne. Oderwała się od codziennych obowiązków przy dzieciach , pożyła na koszt podatnika i je

Jagusia
Jagusia
1 rok temu
Reply to  Jagusia

… i jeszcze zarobiła kasę.
Naprawdę chwalebne i godne naśladowania oraz uznania.
Wielkie brawa dla tej pani i jej podobnych nierobów.

Hemi
Hemi
1 rok temu

No właśnie śmieszny hejterze, skończ z tym, skończ z tym szczeniackim obsikiwaniem nogawki ludziom, którzy po prostu są lepsi, bo chce im się narażac własne życie i zdrowie dla społeczności – w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej.

***** ***
***** ***
1 rok temu
Reply to  Hemi

A ty przestań wychwalać wszystko cokolwiek by nie zrobiła ta nieudolna władza komusza KC PZPR PiS.

Lucek
Lucek
1 rok temu

Pani chce przeżyć przygodę no nieźle
Dzieci kto pilnował przez tyle dni

***** ***
***** ***
1 rok temu

To do normalnego wojska trzeba się zapisać, a nie do skubaczy kasy nas podatników, która nie wiadomo dlaczego nosi mundury i ma stopnie wojskowe. Skończcie z tą parodią dzieci Maciory. Nazwijmy sprawy po imieniu to jest Obrona Cywilna.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x