Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Terytorialsi przysięgali. Wśród nich trójka ochotników z powiatu mławskiego [fot.]


Ponad 40 żołnierzy ochotników 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. ppor. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „RÓJ”, w minioną sobotę złożyło przysięgę wojskową. Wśród nich była trójka ochotników z powiatu mławskiego. To już piąte a zarazem ostatnie zaprzysiężenie terytorialsów w tym roku. 


Uroczystość odbyła się na terenie jednostki wojskowej przy ul. Wojska Polskiego w Ciechanowie. Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedziało 41 nowych terytorialsów.

„Przysięgam być wiernym Ojczyźnie mej – Rzeczypospolitej Polskiej, stać nieugięcie na straży honoru, o wyzwolenie z niewoli walczyć ze wszystkich sił” – słowa przysięgi wypowiadane przez żołnierzy Armii Krajowej, której Wojska Obrony Terytorialnej kontynuują chlubne tradycje, podczas uroczystości przypomniał Dowódca 5 MBOT płk Mieczysław Gurgielewicz. Mówił, że przysięga wojskowa dla każdego żołnierza jest pięknym momentem, powodem do dumy ale przede wszystkim zobowiązaniem.

żeby nosić mundur, trzeba go kochać i szanować! Wy, swoją postawą zaświadczacie nie tylko o miłości, ale również o gotowości do podejmowania nawet najtrudniejszych zadań związanych z obronnością kraju – zwrócił się do przysięgających żołnierzy płk Gurgielewicz.

W liście do żołnierzy zwrócił się również Dowódca WOT, gen. dywizji Wiesław Kukuła, w którym zaznaczył, że to od Ich obowiązkowości i samodyscypliny zależy czy i jak szybko sprostają wymogom jakie stawia się żołnierzowi profesjonaliście i osiągną status gotowego do walki. Pisał, by niezadowolenie z siebie było najlepszą motywacją do działania i dalszego rozwoju każdego żołnierza.

W imieniu żołnierzy podczas sobotniej uroczystości wystąpiła szer. Małgorzata Wieczorek mieszkanka Przasnysza, matka dwójki dzieci, która podsumowała 16 dni szkolenia. Szer. Wieczorek wstąpiła do służby 13 listopada by sprawdzić się w nieco innych warunkach i przeżyć przygodę a przy okazji zrobić coś  dla swojej ojczyzny.

Zaprzysiężenie mazowieckich Terytorialsów odbyło się  w warunkach ograniczeń sanitarnych bez zaproszonych gości. Rodziny i przyjaciele mogli śledzić przebieg uroczystości podczas transmisjionline z przysięgi.

źródło i fot. 5.MBOT

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
2.2 5 votes
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lucek
Lucek
10 miesięcy temu

Bał bym się stać przy tych blondynkach z karabinem.
Dobrze że amunicji im nie dają, bo amunicji nie ma
Była taka piosenka – gdy Grażyna szła do wojska to się śmieje cała Polska

JA JA
JA JA
10 miesięcy temu
Reply to  Lucek

ta konkretna blondynka strzela lepiej niż nie jeden facet… Także Lucek spokojnie.

Lucek
Lucek
10 miesięcy temu

Status gotowego do walki
Chyba w planecie

Jagusia
Jagusia
10 miesięcy temu

Pani wstąpiła w szeregi wot żeby przeżyć przygodę – piękne. Oderwała się od codziennych obowiązków przy dzieciach , pożyła na koszt podatnika i je

Jagusia
Jagusia
10 miesięcy temu
Reply to  Jagusia

… i jeszcze zarobiła kasę.
Naprawdę chwalebne i godne naśladowania oraz uznania.
Wielkie brawa dla tej pani i jej podobnych nierobów.

Hemi
Hemi
10 miesięcy temu

No właśnie śmieszny hejterze, skończ z tym, skończ z tym szczeniackim obsikiwaniem nogawki ludziom, którzy po prostu są lepsi, bo chce im się narażac własne życie i zdrowie dla społeczności – w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej.

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

A ty przestań wychwalać wszystko cokolwiek by nie zrobiła ta nieudolna władza komusza KC PZPR PiS.

Lucek
Lucek
10 miesięcy temu

Pani chce przeżyć przygodę no nieźle
Dzieci kto pilnował przez tyle dni

***** ***
***** ***
10 miesięcy temu

To do normalnego wojska trzeba się zapisać, a nie do skubaczy kasy nas podatników, która nie wiadomo dlaczego nosi mundury i ma stopnie wojskowe. Skończcie z tą parodią dzieci Maciory. Nazwijmy sprawy po imieniu to jest Obrona Cywilna.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x