Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sami zbierają fundusze na kształcenie dzieci w Afryce


Warto pomagać – tak twierdzą wolontariusze z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Mławie, którzy w tym roku wystąpili do społeczności szkolnej z nową inicjatywą pozyskania funduszy na kształcenie dziecka z Afryki. W programie “Adopcja na odległość” nasi uczniowie biorą udział już od wielu lat.


Zwykle przekazywali na ten cel dochód pozyskany z działalności kawiarenki charytatywnej, która funkcjonowała podczas festynu rodzinnego. Czas pandemii nie ograniczył działalności szkolnego koła wolontariatu. W tym roku członkowie przygotowali własnoręcznie woreczki z lawendą z przydomowych ogródków. Zapachowe saszetki o działaniu antymolowym stały się pachnącym gadżetem do szaf, półek i łazienek. Inicjatywę chętnie wspomogli Rodzice uczniów oraz przyjaciele, zaś pozyskane środki trafiły do szkoły prowadzonej przez Siostry Misjonarki Świętej Rodziny w Kabwe, miejscowości znajdującej się w Zambii. 

W szkole tej dzieci oprócz zdobywania wiedzy doświadczają wychowania w duchu wartości chrześcijańskich, co oznacza również walkę ze szkodliwymi przesądami i wierzeniami szamańskimi. Przy placówce działa też przedszkole. Edukację kończy egzamin siódmoklasisty, który napisali już wychowankowie trzech roczników. Nową inicjatywą placówki są zajęcia alfabetyzujące dla dorosłych.  

Jako że poprzednia podopieczna mławskiej KSP – Muyado Chushi, ukończyła już szkołę, obecnie opieką otoczyli Gertrudę Chapasuka. Gertruda jest w 1 klasie. Lubi liczyć i bawić się z przyjaciółmi. Potrafi też pisać po angielsku. Do naszych uczniów KSP właśnie napisała własnoręcznie swój pierwszy list z podziękowaniami.

– Głęboko wierzymy, że edukacja to lepsza przyszłość, dlatego będziemy wspierać rozwój naszych kolegów i koleżanek z afrykańskiego kontynentu i cieszyć się ich sukcesami – deklarują uczniowie KSP.

źródło i fot. KSP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
cichypan
cichypan
1 rok temu

Najpierw to opanować głód w państwach afrykańskich a potem się brać za ich edukacje. Chiny już inwestują w północnych krajach Afryki (w zamian za surowce pewnie). A poza tym najpierw ogarnijmy burdel na naszym podwórku a potem pomagajmy innym.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x