Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Agresywny pies schwytany. Policja apeluje do świadków o pomoc w odnalezieniu jego właściciela!


Jak podaje mławska policja, wczoraj, około godz. 15.20 na Al. Św. Wojciecha w Mławie, w pobliżu galerii handlowej, pies typu amstaff zaatakował kobietę oraz prowadzonego na smyczy teriera, piesek został dotkliwie pogryziony. Dziś, około godziny 11-tej,  w pobliżu Al. Św. Wojciecha, agresywny pies typu amstaff został odnaleziony i schwytany przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zwierzę zostało przewiezione do lecznicy weterynaryjnej. Policja prosi świadków o pomoc w ustaleniu jego właściciela.


Właścicielka pogryzionego terierka zawiadomiła policję. Podczas interwencji nie odnaleziono agresywnego psa. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pies typu amstaff był wyprowadzany na smyczy przez właściciela. W pewnym momencie młody mężczyzna spuścił psa ze smyczy. Zwierzę zaatakowało kobietę oraz prowadzonego na smyczy małego teriera. Piesek został dotkliwie pogryziony. Właścicielka nie doznała obrażeń.  Trwają czynności policji. 

Apelujemy do osób, których informacje, mogą być pomocne w ustaleniu właściciela agresywnego psa, o kontakt z mławską policją, tel. 47 703 62 00 (dyżurny) lub 47 703 62 33 ( Zespół Wykroczeń)  lub przekazać swojemu dzielnicowemu (aplikacja Moja Komenda). Informacje można przekazywać anonimowo.

Pies powinien być wyprowadzany na spacer w taki sposób, by nikomu nie zagrażał, nikogo nie straszył, nie zakłócał spokoju. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt art. 10a „Zabrania się puszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna”. Ponadto trzymywanie psa rasy uznawanej za agresywną wymaga zezwolenia wydanego przez wójta (burmistrza, prezydenta miasta) (art. 10). Sprawca podlega karze aresztu lub grzywny.

Zgodnie z prawem (art. 77 Kodeksu wykroczeń). § 1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany. § 2. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
2 lata temu

Typ psa? A może rasa?

Abece
Abece
2 lata temu
Reply to  Jan

typu/w typie oznacza, że mieszaniec, np dwurasowy, a skoro mieszaniec, to nie da się określić rasy

Anonimowa
Anonimowa
2 lata temu

Mieszkam na Zachodniej i zdarzyło mi się ze dwa razy mijac z tym „panem” i jego psem.. byl bez kaganca a właściciel nawet go nie przyciągnąl do siebie kiedy szlam z dwójką dzieci… oczywiscie wolalam zejsc na ulice i jak najdalej od tego psa który mial wściekłe spojrzenie.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowa

Nie pisz komentarzy, tylko zgłaszaj to.

abcdefghijk
abcdefghijk
2 lata temu
Reply to  Anonimowa

to zgłoś się na psiarnie i przekaż info?

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Anonimowa

Jeżeli zna Pani pseudo właściciela, proszę zgłosić to na policję. Powinien ponieść karę.

Kunegunda
Kunegunda
2 lata temu
Reply to  Anonimowa

Idź strzel z ucha! Policjanci dziś mają wolne, ordery będą za złapanie przestępcy, groźny przestępca. Ścigany listem gończym i czerwoną nota Europolu. Wielkie podziękowania Panom Policjantom za szybką reakcję. Ahhhh jestem z Was dumna. Cmokaski muaaaaa muaaaa

Aktor
Aktor
2 lata temu
Reply to  Kunegunda

I czego zęby szczerzyz baranie a jak by dziecko pogryzl?

Masakra
Masakra
2 lata temu
Reply to  Aktor

Tacy debile nie myślą, albo to właściciel psa próbuje zniechęcić.

Anonim
Anonim
2 lata temu

Już jest i zdjęcie tego „potulnego pieska” w internecie, a więc koniec bezkarności, bo internauci szybciutko wskażą właściciela pieska, a ten na pewno przyzna się do swojego pana. Pies nie wyprze się swojego pana, tak jak pan psa.

inka
inka
2 lata temu
Reply to  Anonim

prześlij linka

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x