Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

„Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta” – zdalnie o bezpiecznych zakupach w sieci


 

Trzy placówki oświatowe z Mławy biorą udział w projekcie „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta.” Projekt powstał dzięki współpracy mazowieckiej policji z Narodowym Bankiem Polskim. Zajęcia profilaktyczne, prowadzone przez policjanta, odbywają się zdalnie.


W projekcie uczestniczy młodzież ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 oraz I Liceum Ogólnokształcące w Mławie. Podczas spotkania on-line z policjantem mławskiej komendy Policji, młodzi konsumenci dowiadują się między innymi  na czym polegają bezpieczne zakupy w Internecie, bezpieczne logowanie, jakie są prawa i obowiązki  młodych konsumentów, czym grozi  udostępnianie danych osobowych w Internecie i jak są one wykorzystywane do przestępstw finansowych, czym są płatne subskrypcje.

Głównym celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumentów poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych. Realizatorem merytorycznym projektu jest Wydział Prewencji KWP z siedzibą w Radomiu.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x