Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wśród zwycięzców mazowieckiego  budżetu obywatelskiego Biblioteka Pedagogiczna – i to jedyny mławski akcent


Są już znane wyniki Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Prawie 38 tys. mieszkańców Mazowsza, którzy wzięli udział w głosowaniu pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zdecydowało o wyborze 63 projektów do realizacji. Wśród projektów zgłoszonych do budżetu zupełnie zabrakło takich, które bezpośrednio dotyczyłyby Mławy czy powiatu.  


Zasady głosowania przewidywały możliwość oddania  jednego głosu na projekt ogólnowojewódzki, a drugiego na przedsięwzięcie ponadregionalne. Wśród pięciu projektów BOM w podregionie ciechanowskim najwięcej głosów zdobył projekt Interaktywnej Biblioteki, którego celem jest doposażenie Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie i jej czterech filii w Płońsku, Pułtusku, Mławie i Żurominie w nowoczesny sprzęt elektroniczny, np. tablety i roboty edukacyjne czy magiczną matę i ścianę. Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się i zagłosowali.

Inne projekty obywatelskie, które trafią do realizacji w podregionie ciechanowskim są związane z bezpieczeństwem pieszych poprzez doświetlenie przejść dla pieszych w powiecie ciechanowskim i budowę zatok w powiecie pułtuskim.  Również przy pomocy środków z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie powstanie parking na około 100 miejsc dla samochodów osobowych.  Szczegóły dotyczące wszystkich zwycięskich projektów można znaleźć na stronie  www.bom.mazovia.pl.

Na kanwie tych wyników, można jedynie ubolewać nad niską aktywnością Mławy, która nie zmobilizowała się nawet na tyle, aby złożyć jakikolwiek projekt i spróbować o niego powalczyć. Zwycięski projekt Biblioteki Pedagogicznej w naszym podregionie poparło 583 głosujących, a budowę zatok w pułtuskim 173. Nie jest to przecież poparcie jakiego nie mógłby uzyskać jakiś projekt mławski, tylko mławskimi głosami.  Tyle tylko, że miastu nie zależy na społecznych inicjatywach, wycofało się nawet z dotychczasowej praktyki mławskich budżetów obywatelskich.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x