Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prace będą postępowały teraz w stronę Bogurzynka


Firma STRABAG zakończyła kolejny wachlarz robót dotyczących rozbudowy drogi powiatowej Bogurzynek – Mdzewo nr 2343W. Łączna długość przebudowywanego odcinka to  ponad 7,6 km, wyremontowany też będzie most na rzece Sewerynce w miejscowości Kowalewko. Wartość zadania to prawie 18,4 mln zł.

Pierwszy etap inwestycji to roboty przygotowawcze, które polegały na usunięciu karpiny z pasa drogowego.  Do tej pory wycięto drzewa, które kolidowały z rozbudowywaną drogą oraz dokonano remontu mostu na rzece Sewerynka koło Kowalewka. W dalszej kolejności prowadzone będą roboty ziemne związane z odhumusowaniem, poszerzeniem jezdni oraz ułożeniem krawężników i ścieżki pasa pieszo-rowerowego oraz remont mostu na rzece Sewerynce w Kowalewku. Prace sukcesywnie będą postępowały w kierunku Bogurzynka.

Obecnie wykonane zostało badanie zagęszczenia podbudowy z użyciem lekkiej płyty dynamicznej, ułożono siatkę stalową wzmacniającą w zaprawie emulsyjno-grysowo-cementowej  typu „slurry seal” pod warstwę wiążąca nawierzchni. Położona została warstwa wiążąca nawierzchni z betonu asfaltowego. Poza tym odtworzone zostały rowy drogowe i wykonano fundamenty pod barieroporęcze  w trakcie przebudowy mostu oraz ustawianie ściany oporowej z elementów żelbetowych prefabrykowanych typu „L” na fundamencie betonowym.

Całkowita wartość zadania to 18 364 343,56 zł. Termin zakończenia prac przewidziany jest na 31 października 2021 roku.

źródło i fot. Starostwo Powiatowe w Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Darcio
Darcio
1 rok temu

Droga Ładna, tylko te rowy nie potrzebne. Zimą jak już człowiek wpadnie w poślizg to amen

szczurnamiotle
szczurnamiotle
1 rok temu
Reply to  Darcio

Drzew już nie ma.
No tak, żeby nie te rowy, to można by było wyprzedzać i po czyimś życie, a co tam…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x