Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Już w grudniu Pendolino m.in. na mławskim odcinku przyspieszy do 200 km/h


Już wkrótce pociągi Pendolino na trasie Warszawa – Gdańsk na wielu odcinkach jechać będą z prędkością 200 km/h. Informuje o tym Kolejowy Portal Informacyjny, powołując się na zapewnienia rzecznika PKP PLK.  


Obecnie podróż pociągiem Pendolino na trasie Warszawa Centralna – Gdańsk Główny trwa 2 godz. i 47 min. Wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia 2020 r. czas przejazdu pomiędzy tymi miastami skróci się o 15 minut.

Dzięki zwiększeniu prędkości na północnym odcinku, swoje trasy szybciej pokonają też pociągi na trasie z Krakowa do Gdańska. Taka podróż ma trwać około 5 godzin.

Zwiększenie maksymalnej prędkości z jaką poruszać się będą składy Pendolino do 200 km/h odbywać się ma na kilku odcinkach północnej magistrali E65. Jednym z nich jest siedemnastokilometrowy odcinek pomiędzy stacją Krośnice Mazowieckie a Mławą. Pendolino w okolicy Ciechanowa pojedzie z prędkością 170-190 km/h, z podobną prędkością pojedzie też między Modlinem a Nasielskiem. Maksymalną prędkość składy mają osiągać też pomiędzy Warszawą a Legionowem, wspomnianym mławskim odcinku, a także pomiędzy Iłowem a  Działdowem i dalej między Malborkiem a Szymankowem oraz między Tczewem a przystankiem Gdańsk Lipce.

Taki próbny przejazd ze zwiększonymi prędkościami Pendolino ma już za sobą. Odbył się on w połowie stycznia br. Od grudnia będzie on już standardem.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kos
kos
1 rok temu

Przestańcie narzekać. Piszecie jakby nasza stacja była zapomniana a zatrzymywały się jedynie wozy konne jadące do Żuromina.
Sprawdziłem : Do Wawy Centralnej mamy w ciągu doby 16 połączeń TLK i Intercity, nie liczę Kolei Mazowieckich bo z nimi jest połączeń bezpośrednich dużo więcej. Pewnie będzie ze 30 ale nie chce mi się sprawdzać. Natomiast do Trójmiasta mamy chyba 7 połączeń bezpośrednich TLK i Intercity. Tu fakt, trochę mało. Do Warszawy tymi pociągami jedziemy 1h 15 min, 1h 25 min. Do Trójmiasta ok 2,5 h
Ja wiem, chcielibyśmy więcej i oby było ale każdy może dojechać do np Warszawy o jakiej porze mu pasuje (noc, rano, południe, po południu, wieczorem)

Igor
Igor
1 rok temu

Mławy to nie dotyczy. Możemy jedynie pomachać białymi chusteczkami.

kot
kot
1 rok temu

Ominie Mławę szerokim łukiem ….

Zawiedziony pasażer
Zawiedziony pasażer
1 rok temu

Dla mieszkańców Mławy i okolic niewątpliwie lepiej by było, gdyby wymieniony pociąg zatrzymywał się w Mławie, nie zaś na jej wysokości jechał szybciej, ale wygląda na to,
iż chyba nie oczekując niczego więcej niż jest, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle to miasto leży przy torach…. Pozdrawiam.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x