Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dla cmentarnych hien nie ma świętości


Kradzieże donic z kwiatami, wykopywanie nasadzonych, znikanie okazałych zniczy, a nawet dewastacje nagrobków poprzez wyrywanie liter czy krucyfiksów to historie, które zdarzyć się mogą na każdym cmentarzu. Bowiem dla cmentarnych hien nie ma świętości.


Taki właśnie przypadek, wpisujący się na niechlubną listę opisuje ostatnio portal infoprzasnysz.com. powołując się na lokalnego regionalistę Jana Chmielewskiego.   

– Zastanawiałem się, czy o tym wspomnieć, ale chyba trzeba mówić o takich rzeczach. Taką ładną, elegancką i patriotyczną wiązankę złożyłem w dniu 11 listopada w Dzień Odzyskania Niepodległości wraz z grupą przedstawicieli Federacji ROSA na (m.in.) na pomniku – mauzoleum na przasnyskim cmentarzu. Wiązanka była poświęcona głównie żołnierzom polskim, którzy zginęli na naszej ziemi w wojnie 1920 roku, w setną rocznicę tych wydarzeń. Już po tygodniu ktoś ją ukradł!” –  opowiada Jan Chmielewski.

Mauzoleum na przasnyskim cmentarzu parafialnym upamiętnia i kryje szczątki żołnierzy poległych w Przasnyszu i jego okolicach w sierpniu 1920 roku.   Jak podaje portal, choć kradzież, do której doszło jest wyjątkowo haniebna, do podobnych zdarzeń na przasnyskim cmentarzu parafialnym dochodzi w regularnych odstępach czasu.

 za:infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kebab na cienkim
Kebab na cienkim
1 rok temu

Zemsta Allaha na niewiernych

Ania
Ania
1 rok temu

Nie trzeba opisywać Przasnysza bo w Mławie na cmentarzu komunalnym to samo. Ukradli donice wyrzucająć z nich kwiaty. Zostawili kwiaty które połamali razem z porozrzucano ziemią na pomniku.

inka
inka
1 rok temu
Reply to  Ania

znicze też kradną, co to trzeba mieć w głowie za sieczkę

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Ukradli i już przechlali…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x