Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Apel starosty mławskiego o oddawanie osocza


Starostwa mławski Jerzy Rakowski zwrócił się z apelem i prośbą do tych mieszkańców powiatu, którzy są ozdrowieńcami o oddawanie osocza krwi, pomocnego w leczeniu COVID-19. Poniżej pełna treść apelu.

W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 w kraju jak i w powiecie mławskim zwracam się z prośbą do ozdrowieńców oraz osób, które przeszły chorobę bezobjawowo o oddanie osocza.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które blokują namnażanie się wirusa w organizmie pacjenta z aktywnym zakażeniem. Chorzy często nie są w stanie wytworzyć własnych przeciwciał lub wytwarzają je zbyt wolno, a podanie osocza przyspiesza procesy obronne organizmu, dzięki czemu wspomaga leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia.

Osocza nie da się wyprodukować, można je pozyskać jedynie od tych, którzy już przeszli chorobę i wytworzyli przeciwciała. Dlatego tak ważne jest, aby oddawali je Ci z Państwa, którzy pokonali zakażenia COVID-19.

Promując politykę oddawania osocza wprowadzona została ulga podatkowa dla osób, które decydują się na honorowe przekazywanie.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące oddania osocza znajdą Państwo w załączonej ulotce informacyjnej.

                                                                          mat. sponsorowany 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]