Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 23 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 23.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 23.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 546/ (17)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 170/ (10)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 1 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 0/ (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 39 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 868 / (10)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 20 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 639/ (33)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Krystyna Pochanke
Krystyna Pochanke
3 lata temu

„Decyzją Głównego Inspektoratu Sanitarnego od 24 listopada powiatowe stacje epidemiologiczne nie będą podawać danych dot. ilości zachorowań” no i jeden temat mniej do wojny polsko – ruskiej . Ale dobrze że mamy dużo innych źródeł informacji na żywo i całą dobę.

Michał
Michał
3 lata temu

A gdzie są Ci którzy twierdzą że covid to zwykła grypa bo jakoś zamilkli.?

Tik
Tik
3 lata temu
Reply to  Michał

Covid to inna odmiana grypy,a koronawirusow jest 7 rodzaji.Grypa atakuje serce,a covid płuca.A szczepionka na covid,to nie jest lekarstwo i nic nie pomoże,zwlaszcze,ze nie wiadomo co to jest.Ale tu przecież chodzi tylko o pieniądze.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Tik

„Rodzaji” Tik. Pozwalasz mnie, ekspercie.

Klara
Klara
3 lata temu
Reply to  Youseff

Pan profesor od języka polskiego się odezwał.Ten się nie myli,co nic nie robi.Nie uważasz,ze są literówki i pomyłki,madralo.

Oli
Oli
3 lata temu
Reply to  Youseff

Jak ja nie lubię takich filozofów,sami nie umieją poprawnie pisać,a innym zwracają uwagę.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Michał

Może już mają izolację albo kwarantannę, albo ktoś z bliskiej rodziny zachorował lub też oni sami i w końcu uwierzyli, że covid istnieje.
Tak, covid istnieje,
tylko tylko szkoda, że nasz rząd na nim próbuje się w TVP promować i mami Polaków oraz manipuluje nimi i wmawia im że nad wszystkim panuje,
bo prawda jest taka, że nad niczym nie panuje,
a tylko przepuszcza naszą kasę lekką rączką.
Niech nikt mi nie wciska, że to jest propaganda TVN, bo na ten temat wypowiadają się w internecie różni lekarze, pielęgniarki. PIS na covidzie zarabia kokosy i dorabia kolejnych instuktorów narciarskich i handlarzy bronią. Takich cwanych szumisiów jak były minister zdrowia jest tam multum.

kot
kot
3 lata temu

Dbajmy o siebie, wspierajmy się wzajemnie.

Piekielak
Piekielak
3 lata temu

Ludzie chyba przestali się zgłaszać na testy covid-19, co nie znaczy że spadła liczba zarażonych

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Piekielak

Teraz na testy kieruje nie sanepid, a lekarz rodzinny, bezobjawowym testów na skierowanie się nie robi, dlatego jest mniejsza ilość dziennych testów i mniejsza dzienna liczba zakażonych.

www...
www...
3 lata temu
Reply to  Piekielak

Uważasz ,że jak ktoś ma angine,katar czy przeziębienie,bedzie biegł na test?Teraz akurat najgorszy miesiąc i pogoda,gdzie panują przeziębienia.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x