Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Duch puszczy” zarekwirowany. Zlikwidowane dwie bimbrownie


Ostrołęccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali 2 nielegalne wytwórnie alkoholu. Zarekwirowano pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych, 2200 litrów „zacieru” oraz ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu. Zabezpieczono także sprzęt służący do ich produkcji.


Policjanci z Ostrołęki ustalili, że na terenie powiatu prowadzona jest nielegalna produkcja alkoholu. Mundurowi zaplanowali dwudniowe działania. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją weszli na teren kilku posesji na terenie powiatu ostrołęckiego. Policjanci zabezpieczyli pół tysiąca litrów gotowych wyrobów alkoholowych oraz 2200 litrów półproduktu, tzw. zacieru. Substancję przechowywane były w kilkudziesięciu plastikowych beczkach. W jednym z miejsc odbywała się produkcja, a w innych składowanie nielegalnego alkoholu. Ponadto zabezpieczono ponad 100 kg półproduktów służących do wytwarzania nielegalnego alkoholu.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (52 i 64 lata). Za nielegalne wyrabianie alkoholu mężczyznom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło: KMP Ostrołęka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kszyhó
Kszyhó
1 rok temu

Aż się czuje bezpieczniej

Bart
Bart
1 rok temu

100 kg półproduktów do wytwarzania alkoholu, czyli cukru

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x