Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święta i ferie w domach. Nauka nadal zdalnie, ale ruszą galerie


Premier Mateusz Morawiecki przedstawił kolejne plany rządu na walkę z pandemią korona wirusa w najbliższym czasie. Obecne obostrzenia, z małymi wyjątkami, będą zapewne obowiązywały do połowy stycznia 2021 roku, a perspektywą ma być zapowiadana  szczepionka.


– Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności, które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka. Obecnie średnia to około 20 – 22 tys. dziennie. Jeśli ta stabilność się utrzyma to i poprawę będziemy mogli zobaczyć za jakiś czas, ale sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił premier.

Szef rządu apeluje o spędzenie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w wąskim, rodzinnym gronie i ograniczenie przemieszczania się między miastami. Rząd zdecydował również o utrzymaniu zdalnej nauki minimum do 23 grudnia, a przyszłoroczne ferie zimowe odbędą się w jednym terminie – nie tak jak dotychczas w terminach przesuniętych.

– Zwykle ferie były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w roku 2021 będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń – podkreślił premier.

Rząd planuje również, od najbliższej soboty, otworzyć galerie handlowe w bardzo surowym reżimie sanitarnym. Jak podkreślono, będą one podlegały szczegółowej kontroli. Placówki kultury, siłownie, kluby fitness nadal pozostaną zamknięte.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Żonamniebije
Żonamniebije
1 rok temu

Ale po co teraz normalny facet jak baby zachowują się jak facet. Tak usilnie chcą być wyzwolone ale jak jedna z drugą dostanie w papę z liścia to….kobiet się nie bije.Mam już dosyć tych płytkich mądrości o równouprawnieniu.To działa w jedną stronę.

BraunJosef
BraunJosef
1 rok temu

I bardzo kurcze dobrze. Trzeba podziękować propandemikom , zarządom firm wszystkim ,ludziom co mogli coś zrobić a nie zrobili. I wsadźcie sobie w maseczki w tyłek jak wam na twarzy nie pasują chociaż w niektórych przypadkach różnicy pewnie nie ma.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x