Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Przasnyskie Mateczki otrzymały pomoc od biskupa i mieszkańców. Dziękują wszystkim


Przed kilkoma dniami przasnyskie klaryski kapucynki zaapelowały o datki na najpilniejsze potrzeby – opał i leki. Pandemia oraz niewielka liczba wiernych odwiedzających kościół w negatywny sposób odbiła się na finansach zakonnic. Pomoc nadeszła nie tylko od mieszkańców, ale również od biskupa płockiego Piotra Libery.


Teraz przasnyskie zakonnice spokojniejszym okiem spoglądają w najbliższą przyszłość i nie obawiają się zbliżającej się zimy. Skuteczny okazał się apel o pomoc, która nadeszła błyskawicznie. Zareagowali zarówno ludzie dobrego serca, jak też biskup płocki Piotr Libera, który przekazał 10 tys. złotych z kasy diecezjalnej na bieżące potrzeby wspólnoty.

„Wszystkim Państwu serdecznie, serdecznie dziękujemy… Bóg zapłać, pamiętamy przed Bogiem…” – napisały w podziękowaniu przasnyskie klaryski kapucynki.

Siostry zwróciły się także do kościelnego hierarchy: „Składamy serdeczne podziękowanie dla Jego Ekscelencji Biskupa Płockiego Piotra Libery za wielkie finansowe wsparcie naszego klasztoru i za ojcowskie serce… Odczułyśmy, że nasza Diecezja czuwa nad nami, bo przecież stanowimy jej żywą cząstkę”.

– Moc dobrych serc sprawiła, że klaryski przetrwają zimę bez większych zmartwień. To piękny gest, za którym idzie przekonanie, że dobro powraca, obdarzając szczęściem każdego z darczyńców. W imieniu redakcji oraz przasnyskich Mateczek: serdecznie dziękujemy – napisał portal infoprzasnysz.com, który nagłośnił tę sprawę.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x