Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 21 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 21.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 21.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 605/ (26)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 210/ (19)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 1 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 1/ (1)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 38 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 844 / (21)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 20 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 579/ (14)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
30 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MieszaneUczucia
MieszaneUczucia
3 lata temu

Szkoda tylko że jak się zwróci uwagę delikwentowi z maseczka pod brodą by to poprawili to wielkie obrażenie majestatu i oczywiście obgadywanie jakim to się jest bezczelnym.
No ale… Z de**lami nie ma co rozmawiać.
Raz byłem świadkiem że ekspedientka zwróciła uwagę a teraz już każdy ma głęboko.
A co do sklepu z pieczywem.. pani można zwracać uwagę a w „d” ma klientów… Nic tylko zdjęcie zrobić i do szefa wysłać a nauczyłaby się może

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu

A jak się zwróci jakiemuś delikwentowi w kolejce uwagę, że stoi komuś na plecach, to to samo: ” co pani taka niedotykalska”
Rok temu nie zwracałam uwagi, jak ktoś w kolejce mi się ocierał o plecy, ale teraz zwracam uwagę i mówię wyraźnie, że jak będzie mi stał/a na plecach, to wcale szybciej nie będzie obsłużony/a. Nic tym nie przyspieszy.
Odnośnie maseczek to wolę się nie odzywać, żeby mnie coś nie obleciało, bo już mi się to zdarzyło, ale miziania po plecach nie zniosę na spokojnie.

Zazula
Zazula
3 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Dodam jeszcze, że prośba o zachowanie dystansu skutkuje agresją. Zwlaszcza u mężczyzn. Straszne.

Youseff
Youseff
3 lata temu

Należy wzywać mundurowych. Jak się nie da, to podajemy mailem numery pojazdu takiego barana. Niektórzy policjanci wlepiają mandaty, a niektórzy mają w d…. Aaaaa! I jeszcze notatki do Sanepidu piszą. A wtedy boli. Oj, boli.

Rodzynek
Rodzynek
3 lata temu

Wczoraj. Stoisko z pieczywem w dużym centrum |Handlowym przy Piłsudzkiego. Pani kroi pieczywo dla klientów bez jakikolwiek zabezpieczeń na twarzy. Wszystko co wydycha i ma na rękach potem z chlebem i bułeczkami konsumujemy w domu…. Coś tu jeszcze więcej dodać ?

Greta
Greta
3 lata temu
Reply to  Rodzynek

A w zeszłym roku i w poprzednich latach to było inaczej?Gdzie szalała epidemia grypy,i teraz też szaleje,tylko covid ma większy marketing i jest bardziej opłacalny.Higieny nie było i nie ma w sklepach.Uwazasz,ze ta niby szczepionka na covid pomoże?Nic bardziej mylnego,to nie lek tylko coś nie wiadomo co,za co ludzie będą musieli słono zapłacić.Bo o to im chodzi o pieniadze.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Greta

greta skarpeta to ty ? w końcu cię znalazłem . super. dobrze prawisz. tylko jest błąd , słowo powinno brzmieć ” pinądzy ” niejaki Wiincet tak powiedział. powtarzam że że matka siedzi z tyłu tak powiedział.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Greta

Pytanie: czy Pani Greta związana jest że środowiskiem medycznym, czy cóś? Bo kategorycznie sądy wydaje…

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Youseff

vincent mówi piniądzę …. i jeszcze tam marmolada wyjadana ;)))

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  srs

Ty to już całkiem postradałeś rozum.
Co bierzesz?
W każdym razie zmień to świństwo, bo bredzisz.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Lol

Skutek uboczny po marszu kobiet i przeczytaniu książek tokarczuk i filmów holand nie wiedziałem że świństwo tyle mnie będzie trzymało. A Greta skarpeta istnieje jest na fejsbuku . I uważajcie na pączki lewaki wyjadają z nich marmoladę .

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  srs

I nadal bredzisz…
Na pewno nie przeczytałeś żadnej książki Tokarczuk, bo po prostu nie dałbyś rady (tak sądzę po twoich głupawych komentarzach. Tokarczuk to dla ciebie zbyt trudna lektura. Filmy A. Holland są dla takich jak ty też zbyt trudne. Zbyt wysoka półka.
Jedyne dlaczego z nich kpisz, to to, że krytykują PIS… cóż… kto was krytykuje to wasz wróg.
Znasz to powiedzenie:
„prawdziwa cnota krytyk się nie boi”?
Wy każdego kto was krytykuje opluwacie, obrzucacie błotem, Całe szczęście, że do niektórych to wasze błoto się nie przykleja, tylko rykoszetem uderza w rzucającego.
Odnośnie Grety, to nie jednemu psu Burek na imię.
Co do pączków zaś, to po twojej wypowiedzi stwierdzam, że dzieci na ogół rodzą się jako lewacy, bo na ogół wszystkie dzieci wyjadają z nich marmoladę 😀 . Tylko widocznie wraz z dojrzewaniem następuje jakieś zanik niektóry szarych komórek mózgowych, które sprawiają, że niektórzy dorośli widzą wszystko tylko w dwóch kolorach: czarnym i białym i na dodatek wg waszego wodza:
„Żadne krzyki i płacze, nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne…”[expose z 19 lipca 2006 roku].
O dziwo ta ostatnia „zasada” realizowana jest obecnie.
Nikt nie może przekonać rządzących o tym, że łamią Konstytucję, zasady, dobre obyczaje. Wiele osób to mówi, ale oni wiedzą lepiej…

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Lol

fakt nie przeczytałem i nie przeczytam ..bo po co… zapewne bym nie zatrybił …a tu dochodzimy do ciekawych podziałów .. na tych co czytają tokarczuk i na tych co nie czytają wogóle … czyli ” intelektualistach” gorszego sortu . nie zmienia to faktu że tą marmoladą trochę przesadzie . kuco-dzbany !

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  srs

Wreszcie się zc Tobą zgodzę. Wtórny analfabetyzm zbiera żniwo.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  srs

Przeczytaj pracę doktorską Kaczyńskiego- akcja senna, ale ilu bohaterów!

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Greta

Grypa nie jest tak zjadliwa i podstępna jak covid. Co ty kobieto porównujesz,
Fakt, że higiena zawsze powinna być zachowana i nigdy tą samą ręką nie powinno się dotykać chleba, którą przyjmuje się pieniądze od klienta, ale dziś winny być zachowane jeszcze większe środki ostrożności niż rok temu.

Tik
Tik
3 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

I tu się mylisz,bo grypa i zaraźliwa i zjadliwa ,tak jak i covid.Jeden zachoruje a inny nie.A to co wbijają wam do głów,ze covid jest bezobjawowy to czysta głupota,bo nie ma czegoś takiego.Kazda choroba daje objawy.Teraz cieszą się tylko,ze będzie szczepionka i każdy będzie się musiał zaszczepić.Bo tu chodzi tylko o kasę,a w to co mówi rząd,to w nic im nie wierzę,klamia jak z nut.Ci co będą się szczepić życzę zdrowia i powodzenia.Tak samo jak i na grype i na covid są lekarstwa.To są choroby wirusowe,wiec cudownych środków nie ma.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Tik

Chodzi o to, że w niektórych przypadkach covid NIE DAJE objawów. Rządowi oczywiście nie wierzę, ale wkurzają mnie takie pseudoeksperckie wynurzenia. W czasie pandemii najgorszym wrogiem społeczeństw jest niesubordynacja i głupota.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Tik

Prawdopodobnie jesteś zwolennikiem Konfederacji, wasz były poseł , Sanocki, też nie wierzył i nadal nie wierzy chociaż trafił do szpitala z koronawirusem.
„Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu” – napisał.

Kuc nad Kuce
Kuc nad Kuce
3 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

kuce tak mają

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Słusznie prawisz. Z higieną zawsze było tak sobie, ale jej przestrzeganie w tym trudnym okresie ma fundamentalne znaczenie. Odnośnie jeleni-koronasceptyków, to do nich najlepiej przemawia ubytek kasy w drodze postępowania mandatowego.

Lol
Lol
3 lata temu
Reply to  Greta

Ekspertka od siedmiu boleści.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Rodzynek

Duże centrum przy Targowej. Podobnie. Ale Sanepid im pomógł znaleźć się po właściwej stronie mocy. Ciekawe, na jak dlugo?

Olo
Olo
3 lata temu
Reply to  Rodzynek

To samo w spozywczym na Wólce w rynku, a w sklepie ciasno, towary wystawione na środek sklepu, napoje zamrażarki, jak tam zachować dystans, przejść nie można, już więcej tam nie pójdę. Ekspedientki bez maseczek latają po całym sklepie, między klientami, a pleksa tylko przy kasach.

Kot
Kot
3 lata temu
Reply to  Olo

A,ekspedientka,to pól biedy,cały dzień w masevzcr może już nie dają w końcu rady ,trudno, ale to my o nie powinniśmy dbać, my klienci i nosić maseczki, ale nie wychodzi to dobrze

Olo
Olo
3 lata temu
Reply to  Kot

W tym sklepie w należy stworzyć przestrzeń dla klientów żeby mogli zachować dystans, a tam towary stoją na środku sklepu i przyjść nie można.

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Olo

Boże co za głąby boisz się nie wychodź z domu albo owin się dookoła maseczką i będziesz chroniony

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Mlawa

A propos głąbów, Mława… No właśnie. Szkoda enter na Ciebie. Są wytyczne, proste i jasne, jak się należy zachowywać, o których mówią nie politycy, a eksperci. Proste do bólu. Być może Ty możesz siedzieć w domu na socjalu od PiSu, a to by oznaczało, że społeczeństwo, w tym moja skromna osoba, cię utrzymuje. W takim razie gratuluję.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Mlawa

„Mlawa” – tak, to określenie pasuje do ciebie: głąb.
Nie ma co nawet z tobą dyskutować, bo ze środkami od kapusty się nie dyskutuje.

srs
srs
3 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Jeden mądrzejszy od drugiego. Żeby być na propsie wystarczy że napiszesz że rozumiesz o co chodzi tokarczuk, wykpisz ludzi z 500plus oraz dowalisz coś na partię rządzącą i automatycznie masz wyższą rangę na forum. Ciekaw jestem gdzie was te mądrość doprowadzą.

30
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x