Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tak wielu zakażeń w raporcie sanepidu jeszcze nie było. Dane z 20 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 20.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 20.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 686/ (65)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 204/ (47)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 1 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 9/ (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 34 / (5)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 823 / (52)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 20 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 565/ (20)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Wg mnie w tytule jest błąd. Chyba 5 listopada była ponad 60 potwierdzonych zachorowań, a dyr mówiła o 120.

Youseff
Youseff
2 lata temu

Brawo Wy! Brawa za maseczki na brodach. Brawa za dyskusje o Konstytucji. Brawa za kontestowanie pandemii! Brawa za niedezynfekowanie rąk przed wejściem do sklepów. Brawa za udział tłumny w weselach, wizyty u kosmetyczki, za udawanie, że wirusa nie ma. Jak powiedział klasyk: „Macie krew na rękach”.

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  Youseff

Wg piorunów runów jest wstrętnym zakłamanym pisowcem który dzieli Polaków i wysłannikem pisdemicznego kurdupla z żoliboża tak to sobie tłumaczą . Tylko dlatego że możesz mieć rację .

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  BLM

Ale o co chodzi?

pinokio⚡
pinokio⚡
2 lata temu
Reply to  Youseff

Pisowca nigdy nie zrozumiesz… oni potrafią tylko ziać ogniem i niszczyć wszystko.

Seba
Seba
2 lata temu
Reply to  pinokio⚡

Tak samo myślę o lewakach 🙂

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  pinokio⚡

jasne.widzę że piecze nosek pana Pinokia kłamczuszka . Proszę nie oceniać innych swoją miarką. Jesteś pan intrygantem i manipulantem czego dowiodłem w poprzednim poście . Pana wywody są zdeskredytowane chyba czas zmienić nicka.

Tik
Tik
2 lata temu
Reply to  Youseff

Dla Ciebie istnieje tylko jedna choroba covid?akurat umierają ludzie na inne choroby,gdzie teraz nie mają wogule dostępu do lekarza,a w szpitalach też pomocy nie ma.Jesli rodzina ma zakaz odwiedzin to pacjent pozostawiony jest bez opieki.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Tik

Nie przetłumaczysz covid to jest najgorsza choroba jaka istnieje nowotwory i inne to się chowają przy covidzie i wierzą w te statystyki chłop spadł z wyskosci zmarł po kilku godzinach a w karcie oczywiście wpisane że zmarł na covid chory kraj chorzy ludzie

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Mława? Ty masz jakieś zaburzenia poznawcze? Covid jest groźny, bo jest NOWYM zjawiskiem.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  Youseff

Strasznie groźny naprawdę ja się nie śmieje

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Szkoda Cię. Naprawdę. Gdyby tak wiele nie zależało od ludzkiej głupoty, to by się nikt tak nie budził.

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Chory Ty…

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Youseff

obsrańce nie potrafią zrozumieć co do nich piszesz te typy tak mają.

Mławianka
Mławianka
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Hahahaha ale psychol… Do psychiatry numer do szpitala i wew. 236 w necie ci znalazłam zapisz się hahahaha. Covid jest nowy i dlatego groźny. A osoba chora na raka jak zachoruje to cud jak przeżyje i chemia nie pomoże… Powiedz że covid jest nie groźny dzieku gdy jego rodzice są w ciężkim stanie…

Do TIK
Do TIK
2 lata temu
Reply to  Tik

Wytłumaczę Ci to łopatologicznie. Żadna choroba zakaźna, nie może być wprowadzona na żaden oddział. Żaden pacjent, chory na chorobę zakaźną, nie przejdzie żadnej planowanej operacji. Covid, o ile rozumiesz pojęcie choroby zakaźnej, właśnie nią jest. Wprowadzenie jej na oddział, kończy się przerwaniem zaplanowanego leczenia i być może zgonami na tym oddziale, bo to jest taka choroba. Dlatego nie ma odwiedzin w szpitalach(z wyjątkiem oddziałów dziecięcych ale wtedy rodzic jest zamykany z dzieckiem). Również dlatego, zamknięte są przychodnie aby chmara zidiociałych pacjentów, którzy nie wymagają porady lekarskiej a przyzwyczajonych do wizyt „za darmo” nie wiadomo po co, tam nie przychodziła. Każdy pacjent, który wymaga pomocy, zbadania lub innego kontaktu z lekarzem, zostanie przez niego przyjęty, po przeprowadzeniu wywiadu lub przyjęty na oddział po przeprowadzeniu szybkiego testu. Pacjenci wymagający ratowania życia, są przyjmowani na bieżąco. System jest taki jaki jest i wydolny na tyle, na ile pozwala na to dana chwila i zawsze i w każdym kraju będą sytuacje, które nie powinny się zdarzyć, czy w pandemii, czy bez niej. Jeżeli tych ograniczeń by nie było, to w ogóle nie było by możliwości leczenia, bo personel medyczny byłby non stop na zwolnieniach, kwarantannach lub cmentarzach. System Ochrony Zdrowia jest budowany od lat, przez kolejne formacje polityczne i zasadniczo nie przeszedł żadnej reformy. Jest za mało lekarzy, pielęgniarek itd ale za to wszystko jest gratis. Każdy wiec chodzi gdzie chce i czy powinien czy nie, bo mu się należy. Kiedy zapłacił by 5zl za wizytę i 5 zł za receptę, to już by się zastanowił, czy on ma tam pójść, czy złamany paznokieć jest powodem do wizyty i czy leków nie można zamówić raz w miesiącu a nie przez 5 dni po jednym, plus wizyty lekarskie(których teraz na szczęście w tym celu nie ma).

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Tik

„w ogóle”

Piotr
Piotr
2 lata temu
Reply to  Youseff

Weź się walnij w głowę.Kiedy były wesela piszesz co myślisz a myślisz go…..wizyty u kosmetyczki.Siedz w domu zamknij się w lodówce i czekaj na dobre wieści z tvpis

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Piotr

Piotr. Teraz jest wojna. I w polityce i w realu. PiS po trupach będzie chciał utrzymać się przy korycie. Z drugiej strony demonstracje, do których każdy ma prawo, tylko czasy są złe: mamy pandemię, umierają ludzie i rządzi Kaczor. Coś jeszcze dodać?

Rodzynek
Rodzynek
2 lata temu

Czyli co około 90 mieszkaniec powiatu mławskiego zachorował oficjalnie na covid-19. Ciekawe ile tych bezobjawowych chodzi po ulicach i sklepach z maskami na brodzie zarażając innych. Ile z nich umrze.

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Rodzynek

Rodzynek. Nic dodać, nic ująć.

Greta
Greta
2 lata temu
Reply to  Rodzynek

Sezon grypy i przeziębień w pełni,a co i innymi chorobami,gdzie nie ma dostępu do lekarzy.Pomysl trochę,ze są inne choroby oprócz covida.

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Greta

Ale Covid zmienił krajobraz polskiej służby zdrowia.

WP.pl
WP.pl
2 lata temu
Reply to  Rodzynek

Statystyczny polski cud. Mamy więcej chorych na COVID-19 niż… osób na kwarantannie

martyna
martyna
2 lata temu
Reply to  Rodzynek

w sklepach nie noszo

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  martyna

Łał to jest straszne naprawdę

Youseff
Youseff
2 lata temu
Reply to  Mlawa

Skup się. Niue chcesz nosić maski? Kupuj w necie, krowę wydój, kartofli ukop. Ale nie narażaj innych.

nie matematyk
nie matematyk
2 lata temu
Reply to  Rodzynek

a jak to wyliczyłeś ? mieszkańców powiatu jest ok 73 000 więc chorych jest ok 1,12% i ja wstyd się przyznać ale naprawdę nie wiem jak to przełożyć na to co który mieszkaniec jest chory

Assss
Assss
2 lata temu
Reply to  nie matematyk

Podziel liczbę mieszkańców przez liczbę chorych czyli 823. Wychodzi 88,6, pan zaokrąglił do 90

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x