Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Koronawirus nie pokrzyżował planów Szlachetnej Paczki


Również w tym roku Szlachetna Paczka będzie miała swój finał. Nadal są rodziny i osoby potrzebujące pomocy i nadal są chętni, aby tę pomoc szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia zanieść. W otwartej już bazie potrzebujących są też rodziny i osoby z naszego terenu, więc zachęcamy, aby to szczególnie o nich pamiętać.


– Te liczby nadal się zmieniają, ale zgłoszonych do weryfikacji z naszego terenu przez instytucje i osoby było 24 rodziny i osoby. Już w tej chwili mamy 6 zgłoszonych darczyńców, 3 rodziny czekają na pomoc, a 4 są w trakcie opisu i wprowadzania do bazy.. Osoby potrzebujące mieszczą się w różnych kategoriach. Są osoby samotne, chore, niepełnosprawne ale też startujące w dorosłość – mówi Anna Jaroszewska lider Szlachetnej Paczki w naszym rejonie.

– W tym roku podczas wcześniejszych działań ale i finału, który nastąpi 12-13 grudnia, pracować będzie dziesięcioro wolontariuszy, wszyscy od lat angażują się w tę akcję – dodaje Anna Jaroszewska.

Ze względu na koronawirusa, w tym roku baza Szlachetnej Paczki umiejscowiona będzie w budynku OSP Stare Kosiny (gm. Wiśniewo), a przekazywanie paczek zorganizowane w taki sposób, aby nie tworzyć skupisk.

Tradycyjnie też przyjeżdżający z paczkami darczyńcy i wolontariusze będą mogli liczyć na herbatę i poczęstunek, w przygotowanie którego zaangażowane jest Koło Gospodyń Wiejskich ze Starych Kosin.

JK

Zobacz jak sprawnie i bezpiecznie przygotować Szlachetną PACZKĘ

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MadkaKurka
MadkaKurka
1 rok temu

ciekawe co na to owsiak

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x