Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Budynek dworca Mława Miasto zburzony [fot i film]Od wczoraj trwają prace rozbiórkowe budynku dawnego dworca Mława Miasto. Jak zapowiada miasto, wkrótce jego funkcje przejmie budowany w sąsiedztwie dworzec zintegrowany. W miejscu burzonego obiektu natomiast będzie biegł nowy odcinek Alei Świętego Wojciecha.

Ratusz informuje, że II etap Alei Świętego Wojciecha połączy obecny odcinek tego traktu, zakończony na skrzyżowaniu z ulicą Sienkiewicza, z ul. Płocką (na wysokości marketu budowlanego), łącząc się po drodze skrzyżowaniami z ulicami Strażacką, Bednarską, Banku Miast, Bursztynową i Szmaragdową (skrzyżowanie z Płocką zaprojektowano jako rondo). Umowa na realizację zadania została podpisana 16 lipca br. Zgodnie z jej zapisem wykonawca – firma KRUSZ-BET – powinien zakończyć prace w połowie czerwca 2021 roku. Wartość inwestycji to 9 754 710 zł, z czego 65 proc. kosztów kwalifikowalnych pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

red.

źródło: UMM

Zobacz FILM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ell
Ell
2 lata temu

Ech, wspomnienia, te skrzypiące wahadłowe drzwi, ten prlowski klimat. 😀

Lgq
Lgq
2 lata temu

I Will miss that place <3 too much memories

OB-15
OB-15
2 lata temu

czyli ludzie będą czekać zmarznięci na peronie na opóźniony pociąg bo poczekalni dworcowej nie ma. Nie pomyślano nawet o postawieniu kontenera.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  OB-15

Burmistrz wszedł z buciorami w kompetencje PKP, to niech burmistrz stawia kontener. PKP bardzo chętnie umyło ręce. Burmistrz zaś nie wywiązał się ze swoich zapewnień i obietnic – nie po raz pierwszy chyba?
Jakiego burmistrza sobie wybieracie, drodzy mławianie, takiego macie.
Teraz marznijcie i moknijcie na peronach w strugach deszczu czy śniegu na hulającym wietrze, bo wiata was nie ochroni.
Nawet jak dworzec będzie już gotowy, to to samo was czeka, bo dworzec będzie w zbyt dużej odległości, żeby się do niego skryć na 5 minut, bo pociąg się spóźnia.

Mławiakkk
Mławiakkk
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Jak nie jesteś z Mławy to co Cię to obchodzi i po co trolujesz?!

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Mławiakkk

Jestem z Mławy, tyle że ja tego burmistrza mnie wybierałam (nigdy).

Vera
Vera
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Otóż to. A opóźnienia w zimę liczone są nie w minutach ale w godzinach.

Mlawa
Mlawa
2 lata temu
Reply to  OB-15

Planowo jeżdżą a jak nie to trzeba na wólke się przerzucić

miner
miner
2 lata temu

no i sie zaczęło….

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x