Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Filip Rutkowski laureatem IV edycji Nagrody Twórczej


Filip Rutkowski, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie , w klasie śpiewu Michała Gogolewskiego, a obecnie student II roku Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu dra Jaromira Trafankowskiego został jednym z trojga laureatów IV edycji Nagrody Twórczej Samorządu Województwa Mazowieckiego przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury na szczeblu ogólnopolskim czy międzynarodowym.


Mimo młodego wieku (21 lat ) Filip Rutkowski ma na swoim koncie:

-II nagrodę ( I nie przyznano ) na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym ZŁOTE GŁOSY w Warszawie 2019 r. ;

-9 lokatę na 140 startujących z 28 krajów w Międzynarodowym Konkursie LIONS DI CANTO online w Mediolanie 2020 roku ( będąc najwyżej klasyfikowanym z biorących udział Polaków i najmłodszym w pierwszej dziesiątce konkursu ) ;

-II nagrodę ( I nie przyznano) na Międzynarodowym Konkursie ISCART w Lugano w kategorii ” śpiew operowy”.

W ciągle przekładanym z powodu pandemii Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Gabrieli Benackovej w Czechach dotarł już do półfinału.

Jest Stypendystą Burmistrza Miasta Mławy za rok 2019.

Warto też przypomnieć, że był dwukrotnym zwycięzcą Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zdzisława Skwary w Mławie ( 2017 i 2019 rok) oraz laureatem wyróżnienia na Makroregionalnych Przesłuchaniach Uczniów Klas Śpiewu Solowego CEA ( Centrum Edukacji Artystycznej ) w Warszawie w 2017 roku.

W konkursie mogli wziąć udział artyści z Mazowsza, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a swoje osiągnięcia potwierdzili nagrodami i wyróżnieniami na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim czy międzynarodowym. Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele: Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki, środowisk twórczych i artystycznych oraz Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego wyłoniła trzech najlepszych młodych artystów z Mazowsza. Dwoje pozostałych laureatów to tancerka Aleksandra Kaźmierska  i graficzka Irena Lawruszko.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
1 rok temu

Filip jest także absolwentem Przedszkola na Hożej. Spiewał solo przed publicznością na festynie przy szkole 7 w wieku 4 lat .Brawo dla Filipa .

Krzysiek Zaborowski
Krzysiek Zaborowski
1 rok temu

Brawo Filip!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x