Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Co wpływa na cenę polisy OC?


Ubezpieczenie OC jest w Polsce obowiązkowe i każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu bezwzględnie musi je wykupić. Dzisiaj przypatrzymy się najważniejszym czynnikom, które wpływają na całkowity koszt ubezpieczenia OC.

Kupuj w Internecie

Obecnie najlepszym miejscem do zakupu polisy ubezpieczeniowej jest bez wątpienia Internet. Dzięki ogólnodostępnym kalkulatorom ubezpieczeniowym w szybki i darmowy sposób otrzymasz dostęp do listy ofert OC/AC skrojonych specjalnie pod Twoje potrzeby. Wystarczy tylko, że wypełnisz formularz, w którym zostaniesz poproszony o podanie kilku danych. Resztę zrobi kalkulator: https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/

Co wpływa na wysokość składki ubezpieczenia OC?

Istnieje kilka czynników, które są szczególnie uważnie analizowane przez firmy ubezpieczeniowe. Część dotyczy samego kierowcy, a część samochodu obejmowanego ochroną. Najważniejsze elementy wpływające na wysokość składki OC to:

Wiek i doświadczenie kierowcy – według cyklicznie przeprowadzanych statystyk osoby młode z małym doświadczeniem za kierownicą powodują większość zdarzeń drogowych. W związku z tym ich polisy są o wiele droższe niż kierowców np. po 40 roku życia.

Stan cywilny – według ubezpieczycieli mężatki i żonaci mężczyźni to grupa, która jest skłonna do podejmowania mniejszego ryzyka na drodze. Uporządkowane życie osobiste jest premiowane niższymi składkami, co z ubolewaniem przyjmują panny i kawalerowie.

Dzietność – firmy ubezpieczeniowe uważają, że osoba posiadająca dziecko nie będzie szarżować i rozwijać nadmiernych prędkości na drodze. Im więcej potomstwa, tym tańsza składka.

Miejsce zamieszkania – statystyki policyjne jasno pokazują, że w większych skupiskach samochodów dochodzi do wypadków o wiele częściej niż w małych miejscowościach. Właśnie dlatego kierowcy z Rzeszowa płacą o wiele mniej za swoje polisy OC niż osoby mieszkające we Wrocławiu.

Marka pojazdu – właściciele samochodów marki BMW płacą o wiele więcej nić ci jeżdżący pojazdami Toyota. Tutaj znowu z pomocą przychodzą kroniki policyjne. Według nich BMW to marka przyciągająca kierowców skłonnych do szybkiej i często niebezpiecznej jazdy. Oczywiście w wypadkach biorą udział również inne marki niż BWM, czego przykładem jest niedawne zderzenie pojazdów koło Nosarzewa Borowego.

Pojemność silnika – jeśli chodzi o ten element, to zasada jest bardzo prosta – im większy silnik, tym droższa polisa. Najmniej płacą właściciele jednostek o pojemności 1.0 l, a najwięcej ci, którzy poruszają się samochodami z silnikami 3 l i większymi.

Zebrane zniżki – każdy rok bezszkodowej jazdy jest premiowany przez ubezpieczycieli zniżką na następną polisę. W przypadku młodego kierowcy nie ma mowy o zniżkach ze względu na niewielki stać za kierownicą. W takiej sytuacji dobrze jest ustanowić współwłaścicielem pojazdu starszego kierowcę, który może „użyczyć” swoich zniżek.

OC dla taksówki – gdzie znaleźć?

W związku ze specyficzną eksploatacją samochodu wykorzystywanego do przewozu osób ubezpieczyciele stosują kilka dodatkowych filtrów, które wpływają na całkowity koszt ubezpieczenia. Przeczytaj ten poradnik: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-taxi-gdzie-szukac-najlepszej-oferty-na-oc-i-ac-dla-taksowki/ i dowiedz się więcej na temat obejmowania ochroną OC i AC taksówki.

artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]