Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Trwa głosowanie. Które z naszych gmin dostaną maszt i flagi?


Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag dla każdej z gmin w Polsce. Czy w naszych gminach pojawią się takie maszty?  Zależy to wyłącznie od internetowego głosowania mieszkańców gminy. W powiecie mławskim Mława i cztery gminy nadal minimum takich głosów nie mają.


Mława, Strzegowo, Wiśniewo, Szreńsk i Szydłowo – to gminy, które nie zebrały jeszcze minimalnej liczby głosów, które zapewnią ustawienie u nich takiego masztu. Jak dotąd najwięcej osób głosujących było w gminie Wieczfnia Kościelna, ale do wojewódzkich liderów nam bardzo daleko.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: gov.pl/bialoczerwona. Głos poparcia może być składany tylko przez osobę fizyczną zamieszkałą na terenie danej gminy.

Aby projekt został zrealizowany wymaganych jest:

dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów (w tym przedziale mieszczą się wszystkie gminy powiatu mławskiego)

dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów (to warunek dla Mławy);

dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.

Określone wyżej progi, jak widać nie są nazbyt wysokie. Jednak dla trzech gmin, które osiągną najlepsze procentowo wyniki w stosunku do liczby mieszkańców, przewidziana jest nagroda specjalna w postaci wizyty Prezesa Rady Ministrów na uroczystości oddania do użytku masztu z „Biało-czerwoną”. Obecnie największą procentowo liczbę głosów wśród gmin do 20 tys. mieszkańców zebrały gminy: Stawiski (podlaskie, 3959), Czaplinek (zachodniopomorskie – 3899) i Kleszczewo (wielkopolskie – 3086). Przypomnijmy, wymagane minimum to 100 głosów.

Wśród gmin naszego powiatu obecnie na czele rankingu jest gmina Wieczfnia Kościelna, która zebrała dotychczas tych głosów  180. Tuż za nią jest Dzierzgowo z 177 głosami, na trzecim miejscu gmina Lipowiec Kościelny z 143 głosami. Liczbę 100 głosów przekroczyły też Radzanów i Stupsk. Poniżej progu są wspomniana już Mława i gminy  Strzegowo, Wiśniewo, Szreńsk oraz Szydłowo.

Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 31 grudnia 2020 r. do godz. 23:59, dla tych, co nie przekroczyli jeszcze progu jest więc szansa. O tym, które gminy otrzymają środki finansowe na realizację projektu okaże się 31 stycznia 2021.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TLUSTY KOT
TLUSTY KOT
1 rok temu

WY K…..WA NIE MATA CO ROBIĆ JEST PARK DO SPRZĄTANIA TO WAM TEN TŁUSZCZ ZEJDZIE .

Ell
Ell
1 rok temu

Ale na respiratory to już nie ma, aha, rozumiem.

w-lać
w-lać
1 rok temu

Zastanawiam się… W jakim ja kraju żyje .. Czy cofnęłam się w czasie ?!!! Czy to lata 70-te , 80- te ???!!! A pomyśleć że to wszystko przez takiego małego człowieczka Jarka K. !!!!! żądnego władzy i wyznającego zasadę: dziel i rządź !!!!

Takie buty...
Takie buty...
1 rok temu
Reply to  w-lać

No jakby nie było znów rządzi jedyna słuszna partia, na której usługach jest policja, wojsko, prokuratura, tylko niektóre sądy jeszcze fikają. W szkołach szykują się zmiany lektur (mają być bardziej patriotyczne i mają wejść do lektur dzieła „wybitnego pisarza” JPII), historia się już zaczęła zmieniać. Już nie ma Wałęsy, jest Kornel Morawiecki.
Niedługo wejdzie do historii śpioch Jarek jako jeden z przywódców „Solidarności” i będziemy mu składać hołdy niczym Kimowi, a dzieci w przedszkolach i szkołachbędą mu dziękować za Polskę miodem i mlekiem płynącą

XXXXXXXX
XXXXXXXX
1 rok temu

Te procenty oznaczają poziom głupoty w poszczególnych gminach. Nie można dać ludziom chleba, to daje się igrzyska.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  XXXXXXXX

Można dać ludziom chleb, ale nasz pisi rząd nasz rząd kocha igrzyska i woli igrzyska dla swojego elektoratu

  • a to ławeczki (nawet UM Mława zawalczył o jedną z nich, na szczęście poszli po rozum do głowy i zrezygnowali)
  • a to wozy strażackie
  • a to maszty na flagi
  • a to nic nie warte kartonowe, wielkie czeki czy talony na pokaźne kwoty dla samorządów, które nie miały żadnego pokrycia w rzeczywistości(przed wyborami)
sprtw
sprtw
1 rok temu

Zwykła ludzka przyzwoitość nakazywałaby nie brać udziału w takim głosowaniu, bo te pieniądze z Funduszu na walkę z covid19 winny trafić gdzie gdzie indziej czyli do szpitali czy do przedsiębiorców, no ale „przecie jak dajom to trza brać”
Tylko oni nic nie dają ze swoich pieniędzy durny Polaku, oni rozdają twoje pieniądze, bo to są pieniądze z twoich podatków (częściowo również z funduszy unijnych, no ale na to też Polska płaci), to są kolejne pieniądze niewłaściwie rozdysponowane, ale kto im zabroni.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu

Może to nowoczesne, na miarę XXI wieku krzyże morowe, które chciał stawiać kk jeśli pieniądze na to idą z Funduszu na walkę z COVID19?
Od pandemii nas ochronią, ideologię LGBT też z gmin a w perspektywie z pięknej naszej Wolski wypędzą,a do tego będą chronić dumny naród przed zgubnym promieniowaniem 5G. Toż to same plusy. Każda cena ( a co dopiero odebranie funduszy na jakieś tam szpitale czy firmy, które i tak by padły, albo jakieś tam lewackie programy pomocy ofiarom pandemii) jest tego warta. W końcu to nie nasi szanowni zarządcy za to płacą
Ponadto ciekawe który instruktor narciarstwa czy też który handlarz bronią na tym zarobi.
Symbole państwowe schodzą na psy

pinokio⚡
pinokio⚡
1 rok temu

No, mławskie pislamy głosować, do roboty.
Do wyborów ruszyliście hurmem, to teraz do głosowania raz, raz, a nie się ociągacie.
Jak dobrze wypełnicie swój pisi obowiązek, to może jeszcze załapiecie się na wizytę prezesa i osobiście zobaczycie tego na kaczych nóżkach.

Tak, a propos, to te maszty są zakupowane z funduszu do walki z covidem.
W Katowicach budują nawet pomnik z funduszu do walki z cowidem ( inwestycja na Śląsku finansowana będzie z funduszu COVID-19 i wyniesie ok 7 mln zł)

„1 listopada ujawniliśmy, że rząd postawi 1 200 masztów z narodowymi flagami za 6 mln zł z funduszu na walkę z COVID-19. To nie koniec. Teraz pozwolił na sfinansowanie masztów za kolejne 6 milionów”,

czyli to nie są pierwsze maszty, to już drugie rozdanie.

W jaki sposób maszty do flag czy też pomniki przyczyniają się do walki z covidem?
Hemi odpowiesz na to pytanie?. T
ylko nie nawijaj o znów o POKO, bo nas to g.wno obchodzi (wody to możesz nalać sobie do wanny i się wykąpać)
Te pieniądze powinny trafić do ludzi tracących pracę, do przedsiębiorców, którzy zwijają swoje firmy, bo już ich covid wykończył.

Te wydatki nie mają nic wspólnego z covidem, a tym bardziej z walką z covidem. To kolejne rozdawnictwo, bezsensowne rozdawnictwo.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  pinokio⚡

podobno można się już zapisywać w stołecznym ratuszu na flagi special edtion ” Anti-Fascist Action z logo faszytoskich run czytaj pioruka ” będą rozdawane w darmochę …nikt nie trzeba robić mówisz i masz

pinokio⚡
pinokio⚡
1 rok temu
Reply to  BLM

Jeśli nie odróżniasz symbolu pioruna od tego znaczna na uniformach SS, to jesteś całkowitym ślepcem.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10157775965773775&set=a.273996538774
– przyjrzyj się dokładnie, może uda ci się znaleźć różnice, chociaż zdaję sobie sprawę, że dla wyznawcy pislamu może to się okazać za trudne.
Na urządzeniach energetycznych też jest faszystowskie logo? to znaczyłoby, że one wszystkie są faszystowskie, czyli trzeba je4 zniszczyć, czyż nie tak?

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  pinokio⚡

jasne …. Jakby było mało symboli to akurat piorun się spodobał …pewnie esesmani mieli podobne poczucie piękna i strzelili sobie runa na mundurki… I wyszły runkipiorunki

pinokio⚡
pinokio⚡
1 rok temu
Reply to  BLM

Czy jesteś daltonistą?
Czy na mundurach SS był to czerwony symbol?
Nie dość, że symbole są różne kształtem, to jeszcze i kolorem.
Człowieku nie powtarzaj idiotyzmów usłyszanych w TVP

srs
srs
1 rok temu
Reply to  pinokio⚡

jasne….. a sfastyka to klucz do raju ale dla hindusów. narka

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  srs

I.dio.ta pislamu.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  srs

Do muzeum takiego deb.la jak srs trzeba oddać. Jest to unikatowa i niepowtarzalna forma skrajnej głupoty.

Wolność
Wolność
1 rok temu
Reply to  BLM

piorunem sam Bóg miotał w niewiernych jak ty BLM

sprtw
sprtw
1 rok temu
Reply to  BLM

Tak, mitologię grecką też powinno się usunąć z lektur szkolnych, bo Zeus ciskał piorunami, czyli był faszystą, a może nawet esesmanem, czyż nie tak BLM?
Zapętliłeś się chyba…

Tadeo
Tadeo
1 rok temu

Nagroda dodatkowa wspaniała 🙂 tylko walczyć 🙂

Emeryt
Emeryt
1 rok temu

Nie macie na co kasy wydawać? Jeden już muzykantom rozdaje.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x