Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 15 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 15.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 15.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 718/ (4)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 140/ (3)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 7/ (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 17 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 656 / (3)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 480/ (27)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mówimy
Mówimy
3 lata temu

W sytuacji jaka mamy każdy człowiek chory przeziebiony kaszlacy dla dobra swojego i innych powinien być w domu i tam chorować nie patrząc na nic.

Podatnik
Podatnik
3 lata temu

PRZESTANICIE KASę rozdawać to nie jest kasa wasza tylko narodu . A muzykant na rentę emeryturę bo za śpiewanie z parapetu nic k.u wa nie dostaniecie.NIECH WAM PŁACĄ ZE SWOICH.

.

..

Pazerność nie zna granic
Pazerność nie zna granic
3 lata temu
Reply to  Podatnik

Apartamenty baseny podróże wstydu nie Mają. jeden przebój i latają z nim 30 lat i jeszcze z plejbeku niektórzy to już starsi od węgla i jeszcze po scenie tłusta D…..pe wygina ..

Czekam
Czekam
3 lata temu
Reply to  Podatnik

Na wiosnę nowe wybory budżet wyje ….y pieniędzy nie budżet

.ny

Fifi
Fifi
3 lata temu

Jest 176 dodatnich,wiecej zdrowieje niż choruje.

Youseff
Youseff
3 lata temu

Nie łudźcie się, że ilość zakażeń spada. Bzdura. Jest cztery razy więcej. Podziękować należy tym, którzy nie noszą i masek i nie dezynfekują ł a p po wejściu do sklepu. Chamstwo i egoizm.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temuEmeryt
Emeryt
3 lata temu

Zamknąć dworzec kolejowy i budynek po dyżurnych a pieniądze przenaczyc na tunel lub kładkę na Kościuszki. Kiedy kolej wysłucha mądrej rady.

Kot
Kot
3 lata temu

Czyli co 140 obywatel naszego powiatu jest dodatni

srs
srs
3 lata temu
Reply to  Kot

Dużo skunksów się jednak ukrywa . Robią smród i na pełnej świadomości zarażają. Takie mendy są najgorsze. .

Fifi
Fifi
3 lata temu
Reply to  srs

Jeśli ktoś nie ma objawów,albo ma przeziębienie,lub angine,to uważasz,ze zaraz ma na testy lecieć.Sa inne choroby oprócz covid,a teraz sezon grypy i przeziębień,wiec wszyscy testów robić nie będą.Pomysl najpierw,co piszesz.

Media
Media
3 lata temu
Reply to  Fifi

Właśnie należałoby bo do póki nie sięgnie to okrucieństwo kogoś bliskiego jest takie myślenie.

Tik
Tik
3 lata temu
Reply to  srs

Sam jesteś menda,idz i w piwnicy siedź jak się tak boisz covida,bo masz koronapsychoze.Jest mnóstwo innych chorób,gdzie teraz ludzie,n ie mają dostępu do lekarzy i umierają,nie na covid.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Kot

Można wiedzieć jak to wyliczyłeś?

kot
kot
3 lata temu
Reply to  Anonim

90 000/656= ok.140 ,tyle ludzi ma lub miało wykonany test z wynikiem dodatnim, , łącznie w powiecie obecnie jest 656 chorych, Ale to tylko statystyka , nic poza tym, zresztą, faktycznie, powiat pewnie ma poniżej 90 000, ale są ludzie z zagranicy, nawet jeśli podzielimy 80 000 tys. mieszkańców , na obecnie dodatnich 656 , to wychodzi jeszcze gorzej, że co 121 osoba w powiecie jest lub była dodatnia , więc każdy ma lub miał szansę się teoretycznie z kimś chorym spotkać teraz, albo w przyszłości..

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  kot

To pomnóż to x 10, czyli podziel 90000 przez 6560 i będziesz miał mnie więcej realną liczbę zakażonych od początku pandemi.
Taka to jest statystyka.

kot
kot
3 lata temu
Reply to  Anonim

To prawda, ale trzymam się ściśle faktów i podanych liczb tak uważam, że sporo , z drugiej strony, dobrze ,że część ludzi przechodzi to bardzo łagodnie,bo dopiero byłaby tragedia. Ech, jak mówili starożytni- o,tempora,o mores.

Last edited 3 lata temu by kot
Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  kot

Masz rację 🙂

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x