Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 15 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 15.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 15.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 718/ (4)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 140/ (3)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 7/ (0)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 17 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 656 / (3)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 480/ (27)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mówimy
Mówimy
12 dni temu

W sytuacji jaka mamy każdy człowiek chory przeziebiony kaszlacy dla dobra swojego i innych powinien być w domu i tam chorować nie patrząc na nic.

Podatnik
Podatnik
12 dni temu

PRZESTANICIE KASę rozdawać to nie jest kasa wasza tylko narodu . A muzykant na rentę emeryturę bo za śpiewanie z parapetu nic k.u wa nie dostaniecie.NIECH WAM PŁACĄ ZE SWOICH.

.

..

Pazerność nie zna granic
Pazerność nie zna granic
12 dni temu
Reply to  Podatnik

Apartamenty baseny podróże wstydu nie Mają. jeden przebój i latają z nim 30 lat i jeszcze z plejbeku niektórzy to już starsi od węgla i jeszcze po scenie tłusta D…..pe wygina ..

Czekam
Czekam
12 dni temu
Reply to  Podatnik

Na wiosnę nowe wybory budżet wyje ….y pieniędzy nie budżet

.ny

Fifi
Fifi
12 dni temu

Jest 176 dodatnich,wiecej zdrowieje niż choruje.

Youseff
Youseff
12 dni temu

Nie łudźcie się, że ilość zakażeń spada. Bzdura. Jest cztery razy więcej. Podziękować należy tym, którzy nie noszą i masek i nie dezynfekują ł a p po wejściu do sklepu. Chamstwo i egoizm.

Anonimowo
Anonimowo
12 dni temuEmeryt
Emeryt
12 dni temu

Zamknąć dworzec kolejowy i budynek po dyżurnych a pieniądze przenaczyc na tunel lub kładkę na Kościuszki. Kiedy kolej wysłucha mądrej rady.

Kot
Kot
12 dni temu

Czyli co 140 obywatel naszego powiatu jest dodatni

srs
srs
12 dni temu
Reply to  Kot

Dużo skunksów się jednak ukrywa . Robią smród i na pełnej świadomości zarażają. Takie mendy są najgorsze. .

Fifi
Fifi
12 dni temu
Reply to  srs

Jeśli ktoś nie ma objawów,albo ma przeziębienie,lub angine,to uważasz,ze zaraz ma na testy lecieć.Sa inne choroby oprócz covid,a teraz sezon grypy i przeziębień,wiec wszyscy testów robić nie będą.Pomysl najpierw,co piszesz.

Media
Media
12 dni temu
Reply to  Fifi

Właśnie należałoby bo do póki nie sięgnie to okrucieństwo kogoś bliskiego jest takie myślenie.

Tik
Tik
12 dni temu
Reply to  srs

Sam jesteś menda,idz i w piwnicy siedź jak się tak boisz covida,bo masz koronapsychoze.Jest mnóstwo innych chorób,gdzie teraz ludzie,n ie mają dostępu do lekarzy i umierają,nie na covid.

Anonim
Anonim
12 dni temu
Reply to  Kot

Można wiedzieć jak to wyliczyłeś?

kot
kot
11 dni temu
Reply to  Anonim

90 000/656= ok.140 ,tyle ludzi ma lub miało wykonany test z wynikiem dodatnim, , łącznie w powiecie obecnie jest 656 chorych, Ale to tylko statystyka , nic poza tym, zresztą, faktycznie, powiat pewnie ma poniżej 90 000, ale są ludzie z zagranicy, nawet jeśli podzielimy 80 000 tys. mieszkańców , na obecnie dodatnich 656 , to wychodzi jeszcze gorzej, że co 121 osoba w powiecie jest lub była dodatnia , więc każdy ma lub miał szansę się teoretycznie z kimś chorym spotkać teraz, albo w przyszłości..

Anonim
Anonim
11 dni temu
Reply to  kot

To pomnóż to x 10, czyli podziel 90000 przez 6560 i będziesz miał mnie więcej realną liczbę zakażonych od początku pandemi.
Taka to jest statystyka.

kot
kot
11 dni temu
Reply to  Anonim

To prawda, ale trzymam się ściśle faktów i podanych liczb tak uważam, że sporo , z drugiej strony, dobrze ,że część ludzi przechodzi to bardzo łagodnie,bo dopiero byłaby tragedia. Ech, jak mówili starożytni- o,tempora,o mores.

Last edited 11 dni temu by kot
Anonim
Anonim
11 dni temu
Reply to  kot

Masz rację 🙂

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x