Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 14 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 14.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 14.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 752/ (25)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 164/ (17)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 7/ (7)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 17 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 653 / (19)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 19 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 453/ (50

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Precz z komuną PO-PSL.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Precz z betonem pisowskim i katolibanem w jednym.

REŻYSER
REŻYSER
3 lata temu

z Robura na salony.DOBRY FILM POLECAM.

LICZNIK BIJE
LICZNIK BIJE
3 lata temu

powstał program telewizyjny szoł jak oni płaczą a póżniej dostają,SAMOLOTY PODRÓŻE TOREBKI PO 10 TYS I JESZCZE ŁAPĘ PO NASZE WYCIĄGAJA ,HAŃBA WSTYD ŻENADA.TEN CO ROZDAJE DYMISJA .

USTA
USTA
3 lata temu

A DLACZEGO MY UPRAWIAJĄCY NAJSTARSZY ZAWÓD ŚWIATA NIE DOSTALIŚMY WSPARCIA FINASOWEGO .TEŻ MAMY KOSZTA GADZETY KON…..MY LOKALE TABLETKI ANTY ,,,,,, JNE BIELIZNA ,ROBOTA DOBRA NIE KURZY SIĘ ALE CHOCIAŻ NA ZĘBY POWINNI NAM DAĆ BO SZYBKO NAM RDZEWIEJĄ ZE WZGLĘDU NA EKSPLOATACJĘ .

kasa
kasa
3 lata temu

Zamknąć Dworzec pkp na WÓLCE bo nas nie stać na na funkcjonowanie 2 dworców i sztabu ludzi. Wystarczy 1 na MŁAWA MIASTO .Za zaosczędzone pieniądze z 2 budynków bo jest jeszcze 1 po dyżurnych zbudować nam kładkę na KOŚCIUSZKI. Biletomat jak nie to bilet u konduktora można kupić to po co obsługa sprzątanie.

czesiek wizjoner
czesiek wizjoner
3 lata temu

bierzta kredyty kupujta mieszkania jak wam k………a odsetki p……….lną to będzieta klękać ja frankowicze .Skończy się 500 300 plus tornistry karta dużej rodziny emerytury za szeks bony wakacyjne będzieta płakać a mieszkania op…………lać po 1500 za metr. piniędze sie kończą disko polo zamiast szpitali i jedzenia . Wspomita Cześka na wiosnę .Wrócita na wieś do łojców bo miasto k…..a kosztuje .ALE TEATR BĘDZIE I DISKO W POLU.

wyborca
wyborca
3 lata temu

NA SZPITALE KASY BRAK ludzie umierają A cilebryci muzycy za śpiewanie z plej beku taką kasę od rządu dostali.Panie Kacz…..ński pogoń to towarzycho i zrób nowe wybory. Pieniędzy nie starczy na rozdawnictwo i przywileje ci co dostają 500 300 i inne alimentów nie płacą i tak na was nie zagłosują bo im się k….wa wszystko należy. Czas to zmienić.

Kim
Kim
3 lata temu

Hemi gdzie się schowales my chcemy poprostu wyjaśnień

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Kim

Nie zaśmiecaj forum ruska onuco.

***** ***
***** ***
3 lata temu

Czy wy bezdomnych i samotnych badacie??? 19 chorych 27 na kwarantanne?? O co kaman??

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  ***** ***

Przecież oni nie mają kasy.

Kim
Kim
3 lata temu

He he ciekawe jak ty ja nosisz he chamstwo to jest założenie maseczki z koronki i udawanie że się ma maseczkę a policja mówi że maseczka jest he he

Youseff
Youseff
3 lata temu

Znowu w Lidlu Jelenie bez masek, lub na brodzie. Kretyni: napiszcie sobie na czołach: „nie będę korzystał(a) z miejsc w szpitalach, ani z respiratorów”. Co za durnie! Indyjska policja takich pałuje. Pomaga. Pozdrawiam obsługę Lidla i Pana menedżera. Chamstwo w Państwie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Youseff

Podobnie jest w Kauflandzie

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

To gdzie jest Policja? A miało być zero tolerancji, czy nie tak, Panie Szymczyk?

Muzyk
Muzyk
3 lata temu
Reply to  Youseff

Zgadzam się ten menadżer z Lidla to wyjątkowy cham z maską na brodzie.

Kim
Kim
3 lata temu

Bayer full dostał od rzadu 550 tys zł co ty na to hemi powiesz a przedsiębiorcy dostali po 5 tys

JAĆKOWSKI
JAĆKOWSKI
3 lata temu
Reply to  Kim

ten z łykiendu ma apartamenty pod wynajem ten z bajeru stadninę koni janda opluwa jakiś ta bednarek czy kupicha golce jedni z bogatszch na podchalu .Jeszce niedawno pokazywaliapartamenty wojaże po świcie jaki d….py wyrywali co jedli i pili a teraz takie dotacje ..PSIS OSZALAŁ? O CO TU K…..A CHODZI.Nie słuchajmy tego żeżenia z plejbeku a ni nie kupujmy ich pseudo muzyki niech sami to robią w swoich willach basenach i sztycznymi lalkami. A INFO W TELEWIZJI 1I 2 NIECH SOBIE SAMI OGLĄDAJĄ. WIOSNA POKAŻE .ŻE BUDŻET PI……..LNIE BO ROZDAWNICTWA NIE WYTRZYMA.SPOKOJNEJ NIEDZIELI.

Janek mława
Janek mława
3 lata temu

Tak tak oglądam Polska telewizje ,nie niemiecką

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Janek mława

Nikt ci nie każe oglądać niemieckiej telewizji (!) – nie wiedziałam , że znasz niemiecki 😛 ). Jak widać masz internet. Obejrzyj sobie filmiki różnych wolnych mediów, osób prywatnych, a nie wierzysz ślepo w tę papkę którą serwuje ci kur.wizja czyli telewizja kurskiego. Wyłącz to ch.olerstwo, może jeszcze jest dla ciebie biedaku jakiś ratunek. Na razie widać tylko, że jesteś doszczętnie zmanipulowany.

lekarz
lekarz
3 lata temu
Reply to  Janek mława

janek nie bierz nark,,,,,,,ów i lekarstw przede wszystkim terapia alkoholowa natychmiast .

Janek mława
Janek mława
3 lata temu

(PRAWDA)Rozdają ludziom bo mają na to widocznie ludność robi się średnia A nie biedni bogaci ,ukrocili VAT lewe paliwa i już mają na to nie jak tamta władza tylko bogaci i dla siebie złodziejstwo Tobie prawda życzę powodzenia!!!

pinokio
pinokio
3 lata temu
Reply to  Janek mława

Jasiu, idź się doucz. Przejedli wszystko to co tamci zostawili. Dług rośnie w zastraszającym tempie i to nie tylko covid jest przyczyną. Na ekonomi znaqsz się zapewne tak jak ta jedna na gwiazdac, a na gospodarce to już nie mówię. Nie będę ci Jasiu tłumaczyć wszystkiego, ale widzę, że swoje wiadomości zdobywasz od tvpis albo telewizji trwam, a to są bardzo mylące informacje, w których główną wionę za wszystko ponosi po dziś dzień Tusk i PO/PSL, „totalna opozycja” no i może jeszcze covit, a to są niestety wierutne kłamstwa Pinokia i jego spółki

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  pinokio

A to nieudolne rządy PO-PSL coś zostawiły, poza długami?

Zachapali ludziom pieniądze z OFE, a i tak było mało, prywatyzowali na potęgę, jak ostatni pijak wyprzedający rodowe srebra żeby na wódę było, nawet zasiłki pogrzebowe obcięli, co niemieckie media kąśliwie komentowały, że w Polsce taka już bida, że nawet zmarli muszą zacisnąć pasa.

I dla ludzi za poprzedniej kliki nic nie było, ani 500+, ani 300+, ani 13-tki dla emerytów, nic. Tylko dla swojsków – drogie wina, ośmiorniczkami, wystawne kolacje w luksusowych restauracjach na koszt podatnika – płatne kartą służbową ministerstwa.

Dzis też, zero konkretów, zero programu ze strony POKO, tylko ciagłe konferencje prasowe i paplanina bez przerwy. To jest pajacowanie nie polityka.

pinokio
pinokio
3 lata temu
Reply to  Hemi

A wyście resztę zachapali z OFE.
Jakoś zasiłków pogrzebowych nie podnieśliście.
O ile dług się powiększył przez 5 lat waszych rządów? – tylko licz wszystko razem z tym poukrywanym po katach.
Wy jak przekręty robicie z handlarzami bronią i instruktorami narciarskimi to jest dobrze? Hemi, toż to książkę by napisać o wszystkich waszych czarnych interesach. Najlepiej zwalać wszystko na poprzedników. Tamci byli nic nie warci, dlatego ludzie wam uwierzyli i wybrali was, ale się zawiedli i to bardzo zawiedli.
Jest nie tylko POKO i PIS, są inni. Ludzie mają już dość waszych (POKO i PIS) kłamstw. Wy się tylko żrecie między sobą, a wszyscy mają już naprawdę dość. To co wy w tej chwili robicie, to jest już jawne ro… ***** ***

Hemi
Hemi
3 lata temu
Reply to  pinokio

OFE w tak szczątkowej formie nie miały racji bytu więc nie płacz nad rozlanym mlekiem.

W czasach PO-PSL miały miejsce gigantyczne przekręty na VAT, szacowane przez niezależne ośrodki i nawet Komisje Europejską, która jest wroga Polsce, na ok. 240 mld zł.

Za tyle to mógłbyś narty dla każdego mieszkańca Europy kupić więc nie opowiadaj mi tu bredni o jakichś instruktorach. Też coś!

Dalej, z podatku dla firm poprzednicy też pozwalali na gigantyczne oszustwa, wielkie korporacje zarabiające w Polsce miliardy płaciły mniejsze podatki niż polskie firmy rodzinne!

I to jest nawet zgodne z tą poronioną opozycyjną logiką, jak zarabia zagranica, to dobrze, jak Polak, to źle.

Chore to jest.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
3 lata temu
Reply to  Hemi

Vat i vat. Powiedz w końcu coś innego.
240 mld??? – tobie chyba woda sodowa uderzyła do głowy. Podaj źródło tych informacji, bo inaczej powiem, że łżesz jak pies.
Proszę o konkretne źródło, a nie lanie wody.
Mieliście nie wprowadzać nowych podatków, a wprowadzacie. Dziura budżetowa rośnie.Twoje oskarżenia są grubymi nićmi szyte. Czekam na dowody!
Czekam na odpowiedź na pytanie:
O ile dług się powiększył przez 5 lat waszych rządów? – tylko licz wszystko razem z tym poukrywanym po kątach.
Kolejne pytanie:
Ile pieniędzy z budżetu Państwa poszło do Rydzyka w ciągu waszych rządów? – chodzi również o jego fundacje i to tak ze szczebla centralnego jak z i poszczególnych ministerstw
To samo do tyczy Kościoła Katolickiego:
Ile pieniędzy przewaliliście dla kościoła katolickiego?

Poproszę o konkretne odpowiedzi, a nie lanie wody, bo tobie to najlepiej wychodzi.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Hemi

Łżesz p.sie jak nakręcony.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Janek mława

Janek? Tyś analfabeta, czy udajesz? Taki statystyczny wyborca Kaczora: nieuk. I pomyśleć, że tacy mają prawa wyborcze.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Youseff

No bez przesady. Jeśli dyskusja to na argumenty, a nie na wyzwiska.

Youseff
Youseff
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Wskazuję jedynie potworne byki w pisowni i chaos w wyrażeniu myśli. Oto argumenty. Po prostu statystyczny wyborca PiSu. Mam bić brawa?

Assss
Assss
3 lata temu
Reply to  Janek mława

Spójrzmy prawdziwe w oczy. Zarówno poprzedni rząd jak i obecny są do niczego.

Kali
Kali
3 lata temu
Reply to  Assss

Oni wszyscy są jednakowi,kazdy rząd walczy o stołki i o kasę,ludzie się nie liczą.Przed wyborami wszyscy złote góry obiecują,a później kota ogonem odwracają.PO PIS PSL,SLD i inni wszyscy siebie warci.

LICZNIK BIJE
LICZNIK BIJE
3 lata temu
Reply to  Janek mława

h,,,,,ja mają .W YBORCÓW CHCĄ KUPYWAĆ ZA DRUKOWANE MILIARDY ,

PRAWDA
PRAWDA
3 lata temu

400 ml rozdali pseudo artystom .Ludzie umierają a ci co pluli na PIS DOSTAJA KASĘ. ROZDAWNICTWO WAS ZGUBI panowie psicowcy dobrze rozdawać nie swoje .TYM NIE KUPICIE WYBORCOW .TO WASZ OSTATNI TANIEC ,500 300 PUS KARTA DUŻEJ RODZINY EMERYTURY ZA 4 DZIECI JAKI BUDŻET TO K…..Ę WA WYTRZYMA .W BANKACH CI CO OSZCZEDZAJĄ 0 ODSETKI BO RADA POLITYKI ROBI K….A JAK CHCE.NA WIOSNE ODDACIE WŁADZĘ BO NIE BEDZIE JUZ KASY.POWODZENIA.TYM CO KORZYSTAJĄ Z ROZDAWNICTWA WSPÓŁCZUJĘ BO SIE TO SKOŃCZY A MIESZKANIA NA KREDYT BĘDĄ SPRZEDAWAĆ P0 2TYS ZA METR

Kim
Kim
3 lata temu
Reply to  PRAWDA

Dokładnie to ich ostatni taniec he

widzę
widzę
3 lata temu
Reply to  PRAWDA

wszyscy jednym h……….m zdziełane

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x