Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Publiczne przeprosiny na sesji. Poszło o słowa, czy jednak sprawa jest wyjaśniona?


Listopadowa sesja Rady Gminy w Dzierzgowie rozpoczęła się od publicznie wypowiedzianych przeprosin radnego Jerzego Krajewskiego skierowanych do straży pożarnej w Dzierzgowie. Nie było dosłownego cytatu, za jakie słowa przeprasza radny, wiadomo jednak, że padły one publicznie, na wspólnym posiedzeniu komisji rady. Przeprosiny okazały się jedynie wstępem do polemiki dotyczącej jednej z planowych kontroli komisji rewizyjnej, podczas której radni – jak się okazało nieskutecznie – chcieli wejść do garaży OSP.


– Chciałbym w kilku słowach przeprosić za słowa wypowiedziane w kierunku straży z Dzierzgowa. Wypowiedziane te słowa zostały na komisji 6 listopada – powiedział zwięźle na początku sesji radny Jerzy Krajewski, kierując te słowa szczególnie do radnego Witolda Piaseckiego, naczelnika OSP w Dzierzgowie.

Ten jednak w pierwszej chwili nie chciał potwierdzić, czy przeprosiny zostały przyjęte. Radny Piasecki odniósł się zarówno do przeprosin, jak i do pracy komisji rewizyjnej w specjalnym oświadczeniu pod koniec obrad. Radny poczuwając się oskarżonym o niewpuszczenie komisji rewizyjnej do garażu OSP, w oświadczeniu odniósł się do tego przyczyn. Wśród nich wymienił niedopełnienie obowiązków przez komisję rewizyjną, w zakresie powiadomienia o powodzie, sposobie i zakresie kontroli. Mówił też, że komisja nie chciała poczekać na prezesa OSP, który był osobą niezbędną przy przeprowadzaniu takiej kontroli. Komisja miała oddalić się 10 minut przed wskazaną godziną kontroli i odchodząc, po drodze minęła się z prezesem. Radny podniósł też, że OSP jako stowarzyszenie jest pod nadzorem starosty i  komisja rewizyjna winna uzyskać pisemną zgodę na kontrolę.   

– Kontrola nie została przeprowadzona w garażach, a z dokumentów, które otrzymałem wynika, że komisja przeglądała finanse w gminie, lecz moim zdaniem nierzetelnie bądź nieumiejętnie je przedstawiła. Poddam się każdej prawnej kontroli. Ta kontrola była prowadzona z naruszeniem prawa – mówił radny Piasecki.

Na dowód że nie ma nic do ukrycia zaprosił po sesji wszystkich radnych do otwartych garaży. Podziękował też w imieniu strażaków za nakłady na remont budynku OSP wójtowi, radnym i skarbnik gminy. Radny zaapelował też do przewodniczącego rady o korzystanie z prawa ograniczania głosu niektórym radnym.

– Panie przewodniczący, jest pan osobą która prowadzi obrady i odpowiada za ich przebieg. Może pan udzielać głosu, jak też go odbierać. Moim zdaniem nie wykorzystuje pan tego prawa do końca. Rozchodzi mi się tu głównie o odbieranie głosu co niektórych radnych, którzy sążniście wygłaszają swoje jak to się mówi zdanie. Powoduje to agresję i bezkarność radnych i dochodzi do różnego rodzaju kłótni i napięć niepotrzebnych w radzie gminy – powiedział radny Piasecki.

Z taką tezą nie zgodził się przewodniczący rady Marek Tkacz.

– Ja nigdy nie odbiorę żadnemu radnemu głosu, jeżeli chce swoje myśli wyrazić, bo żyjemy państwie demokratycznym. Proszę nie czynić mi zarzutów, żebym w trakcie wypowiedzi przerywał radnemu – odpowiedział na apel przewodniczący.

Głos w dyskusji zabrał też przewodniczący komisji rewizyjnej, radny Krzysztof Czerwiński. Stanowczo nie zgodził się z argumentami radnego Piaseckiego. Stanął na stanowisku, że komisja miała prawo przeprowadzić kontrolę w zakresie mienia, które jest własnością gminy, tu odwołał się nawet do opinii radcy prawnego. Zarzucił też radnemu, że uwagi kieruje jedynie pod jego adresem i przekręca zwroty, których on nie użył. Przewodniczący Czerwiński chciał również odczytać protokół z kontroli komisji rewizyjnej, ale na prośbę przewodniczącego rady odłożono to na inną sesję.

Ostatecznie po ponawianych przez przewodniczącego rady apelach, aby próbować wyjaśnić te nieporozumienia w innym miejscu i bez emocji, taką wolę wyraził również radny Piasecki.

 JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
JAN
JAN
1 rok temu

a co ten gagarin tam robi ? BOZIA GO WZROSTEM NIE OBDARZYŁA .A ROZUMU NIE ZDOBYŁ……WSTYT

Xyz
Xyz
1 rok temu

A gdzie kapitan w ciężkich czasach pozostawił okręt i zaszył się w domu

Jarek
Jarek
1 rok temu

Czemu nikt nie wspomniał o przewodniczącym rady gminy bo on odpowiada za stworzenie jakieś komisji rewizyjnych , czemu nie poniesie za to żadnej odpowiedzialności ? Adekwatna osoba powinna wystosować odpowiednią karę dla takiego delikwenta … Wójcie zrób dla mieszkańców porządek wśród elity sprawującej władze , bo nigdy nie będzie zgody wśród ludzi , a podstawa do dynamicznego rozwoju gminy jest współpraca wśród radnych …

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu

,,Bezkarność radnych..,,jak to mądrze powiedziane..wstyd dla Szumska,ze popiera takiego radnego jak p.Krajewski.Bravo dla p.Witolda za veto przeciwko bezkarności radnych i że wkoncu ktoś to głośno powiedział. Bravo.

Logika nie boli
Logika nie boli
1 rok temu

Jak można przeprowadzić kontrole która nie doszła do skutku i chcieć przedstawić protokół z przeprowadzenia kontroli … Jak można kontrolować komisją rewizyjną rady gminy stowarzyszenie którego organem nadzorczym jest starosta … jak można odejść przed umówioną godziną kontroli, po drodze minąć się z prezesem OSP który MUSI być przy takiej kontroli i oskarżać kogoś że coś utrudnia … Arogancja level HARD, współczuję strażakom użerać się z tak „wykształconymi” osobami/radnymi … .

Logika nie boli
Logika nie boli
1 rok temu

„…komisja nie chciała poczekać na prezesa OSP, który był osobą niezbędną przy przeprowadzaniu takiej kontroli. Komisja miała oddalić się 10 minut przed wskazaną godziną kontroli i odchodząc, po drodze minęła się z prezesem” (…) „…Przewodniczący Czerwiński chciał również odczytać protokół z kontroli komisji rewizyjnej, ale na prośbę przewodniczącego rady odłożono to na inną sesję.” – Halo, halo bo czegos nie rozumiem … protokół z komisji, która się nie odbyła, a gdzie podpis kontrolowanego … itp. Pan przewodniczący chyba wiedział co robi bo odczytanie czegoś co napewno nie mogło zajść jest dość ryzykowne hahaha xD

9…

Ania
Ania
1 rok temu

Źle się dzieje,

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

A OSP Dzierzgowo, tak jak i inne OSP na terenie powiatu podlegają kwartalnej kontroli przez wydział kontrolno-rozpoznawczy Państwowej Straży Pożarnej, więc już bardziej kompetentnych ludzi niż oficerowie PSP nie ma, a na pewno nie w radzie gminy.

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Jak można czepiać się ludzi którzy praktycznie codziennie w dzień i w nocy są otowi do tego żeby zostawić swoje życie prywatne i swój dobytek, po to żeby ratować mienie i życie innych, niekiedy z narażeniem własnego zdrowia, wstyd panie Czerwiński. Jeszcze powoływanie jakiejś komisji która kontroluje niezależne stowarzysanie bezprawnie, gratuluję inteligencji. Ja rozumiem panie Czerwiński, że mścił sie Pan na dyrektorce szkoły jak nie chciała zatrudnić Pana żony po znajomośći, ale co zrobiła Panu Straż Pożarna?

Zofia
Zofia
1 rok temu
Reply to  Mateusz

Po Rafale ,Czerwiński obejmie stanowisko Wójta i zrobi że wszystkimi porządek

Piotr
Piotr
1 rok temu
Reply to  Zofia

Poprawiła mi Pani humor na cały przyszły tydzień no takich głupot to dawno nie widziałem

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Piotr

Może boi się komisji, którą sam powołał? Może mają na niego jakiegoś haka. No cóż… A może starosta to wyjaśni?

...
...
1 rok temu

Panie Wójcie Rafale, broń strażaków. Mają rację! Nie daj ich zaszczuć jednej osobie.

Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy
1 rok temu
Reply to  ...

Truteń

Anka
Anka
1 rok temu
Reply to  ...

Nie oszukujcie się…słowa tych ,,inteligentnych,,radnych to słowa Pana Wójta,tylko on chce załatwiać pewne rzeczy rękami swoich podwładnych…

Pan Cz.
Pan Cz.
1 rok temu

Panie wójcie , nie pozwól , żeby przez jedną osobę ludzie którzy angażują się i chcą pomagać innym ludziom stawali się zniechęceni do pracy przez rożnego rodzaju komisje rewizyjne która jest powoływana niezgodnie z prawem , powinien się starosta mławski zainteresować grupą osób która tworzy tak absurdalny wizerunek na terenie gminy . Na czołówkach gazet powinien widnieć obraz pięknego rynku , a aktualnie widnieje atmosfera która panuje przez ludzi którzy żyją w niesmaku do rozwoju naszej gminy …

45 Juliusz
45 Juliusz
1 rok temu

I jak zwykle Krajewski nie potrafii swych niezwykle bystrych sugestii pochamować 😉 Wójt chyba w złym kierunku idzie. W gminie kwasu więcej niż cukru. Niezwykła wyniosłość zapanowała osobowościami tamtejszej gminy ;( Brzydko

Radny
Radny
1 rok temu
Reply to  45 Juliusz

Jak zwykle, pan, który nie ma pojęcia o niczym wypowiada się. Nic się nie zmieniło. Radny Krajewski jest osobą publiczną więc powinien zważać na słowa. Demokracja nie polega na tym, że ktoś plecie co mu ślina na język przyniesie. Niech w końcu odpowiada za to co robi i mówi. To nie pierwszy raz kiedy kogoś publicznie obraża.

Piotrr 47
Piotrr 47
1 rok temu

Obiecanki , cacanki a Rafal sie smieje . Rada ? Nie rada. Rece opadaja sluchajac sesji publicznej, Gorzej niz zwierzeta . Jak MA byc dobrze jak jest w tej ekipie wiecej nienawisci do samych siebie ,o szacunku nie wspomne -10. Brawo dla W Piaseckiego.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x