Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Ostatnie dni głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza


Jeszcze tylko przez kilka dni można oddawać głosy na najciekawsze projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do wyboru jest aż 7 projektów z subregionu ciechanowskiego i 26 z puli ogólnowojewódzkiej. Bezpieczne przejścia dla pieszych w Ciechanowie, interaktywna biblioteka czy zatoczki autobusowe w miejscowości Gładczyn – zdecyduj, co zostanie zrealizowane w Twoim regionie. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Blisko 20 tys. osób oddało już swój głos w pierwszym w historii regionu Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów, z czego 7 z subregionu ciechanowskiego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik: – Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na to, jak zmienia się nasz region. Warto sprawdzić, jakie projekty zgłoszono w Państwa okolicy i na nie zagłosować. Ja swój głos już oddałem. Głosować można jeszcze tylko przez kilka dni, dlatego gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości – dodaje marszałek.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Głosować można na stronie bom.mazovia.pl. Przy oddawaniu głosu konieczne jest podanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny.

Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem!

Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się.

Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r. To już ostatnie dni na podjęcie decyzji. Głosowanie trwa tylko do 16 listopada br.

Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełna lista projektów zakwalifikowanych do głosowania w subregionie ciechanowskim w puli podregionalnej:

  • Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców województwa mazowieckiego poprzez budowę chodnika w miejscowości Nowe Naruszewo wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 571;
  • Edukacja fundamentem dbałości o bezpieczeństwo publiczne – doskonalenie techniki jazdy dla osób od 18 roku życia;
  • Doświetlone i aktywne przejścia dla pieszych w Ciechanowie;
  • Modernizacja infrastruktury zewnętrznej Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie – budowa miejsc postojowych;
  • „Bezpieczne Zebry”, czyli doświetlenie przejść dla pieszych na DW615 i DW617 na terenie Ciechanowa;
  • Interaktywna biblioteka;
  • Budowa zatoczek autobusowych w miejscowości Gładczyn w ciągu drogi W618.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

 

 

 

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
3 2 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x