Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narodowe Święto Niepodległości w Mławie


Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości w Mławie obchodziliśmy kameralnie. Nie było oficjalnych uroczystości ani marszu. Zewnętrznym przejawem świętowania były wiązanki kwiatów i znicze złożone pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, Hymn Narodowy, który wybrzmiał w samo południe z balkonu Miejskiego Domu Kultury oraz wywieszane przez mieszkańców na domach flagi. Kwiaty pod pomnikiem złożyły m.in. przedstawiciele władz miasta, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej, GRHLC Mława oraz Osiedla nr 15 Młodych.


red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
16 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
sprtw
sprtw
1 rok temu

Oświadczenie PIS w sprawie marszu niepodległości:
… Z bólem musimy jednak odnotować, że pewne formacje polityczne, a w szczególności niektórzy przedstawiciele Konfederacji, przyjmują taktykę, którą można krótko określić ‚im gorzej, tym lepiej’. Jednym z elementów tej taktyki jest przejmowanie wulgarnego języka totalnej opozycji w różnych jej odmianach, co jest szczególnie kompromitujące. Prawo i Sprawiedliwość odrzuca tego rodzaju postawę. Zawsze dążyliśmy i będziemy dążyć do tego, by sytuacja Polski i jej obywateli, sytuacja Polaków, poprawiała się, a perspektywy naszej Ojczyzny były coraz lepsze”.

No chyba coś komuś się pomyliło, bo ten wulgarny język na marszu niepodległości króluje od lat i to raczej ta totalna opozycja stara się dorównać językiem, który jak widać jest zrozumiały dla pislamu, bo normalnego, kulturalnego nie rozumieją, nawet nie chcą słuchać.
Dzięki wysiłkom pisiorów i naszego bydła na.ziolskiego 11 listopada przestaje być radosnym świętem odzyskania niepodległości przez Polskę, a staje się synonimem kibolsko-nacjonalistyczno-katolskich burd ulicznych i dewastowaniem czego się da. W Empiku za pomocą rac się dokształcali, a PIS to wszystko chwali.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Gdzie się podziała p. cicholska jej najlepiej wychodzi przy składaniu kwiatków z naszym buniem i resztą błaznów.

Anty_p*s
Anty_p*s
1 rok temu

Szkoda że brak radnego z ramienia partii rządzącej a jednocześnie dyrektora jednej ze szkół średnich który wystąpił BEZ MASECZKI W MIEJSCU PUBLICZNY o czym poinformował na swoim profilu na FB.
Skoro osoby publiczne mogą nie przestrzegać prawa to coraz bardziej widać lepszy i gorszy sort.

BLM
BLM
1 rok temu

A tym czasem jak co roku w Warszawie faszyści próbowali podpalić stolyce . Jak co roku coś nie pykło i tak w kółko.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  BLM

Faszyści to udzielali się kilka tygodni temu. I faszystki zwłaszcza na czele z tą wulgarną z kartoflanym nosem. Nie uszanuje to żadnych świętości, nawet do kościołów próbowały się pchać z tymi swoimi wulgaryzmami.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Jak śmiesz, macho, obrażać kobiety, które walczą o swoje prawa, które im odbieracie. Jest6eś nie tylko ch.amski ale i bezczelny. Wara od kobiet, ty też lubisz chłopców, cherubinków jak antek?
Ci co wczoraj demonstrowali i ciskali racami i petardami to jak nie faszyści to polscy naziści.

ffs
ffs
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Ludzie zanim zaczniecie rzucać na prawo i lewo terminami takimi jak faszyzm, przeczytajcie sobie chociaż definicję. To słowo jest nadużywane do tego stopnia, że faszysta to teraz „każdy człowiek z którym się nie zgadzam”.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  ffs

To raczej powinno być skierowane do Hemiego, a nie do mnie, a ci wczoraj z racami i z petardami to przecież bojówki, bardzo radykalny odłam pisowskiej konserwy.
Nie uważam nadużycia tego słowa, do bojówek, które się awanturują na marszach 11.11. Za to Hemi, najwyraźniej nadużył tego określenia w stosunku do kobiet i mężczyzn biorących udział w protestach przeciwko wyrokowi TK i moim zdaniem winien się pokajać. Nienawidzi kobiet, to jego sprawa, ale nie musi tego głosić i to nazywając kobiety faszystkami. To jest chore.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Co za historie opowiadasz niestworzone?

Ja mam wielki szacunek dla kobiet – godnych szacunku.

Natomiast nikt mi nie powie, że na szacunek zasługują osoby podnoszące rękę na własne dziecko, bluzgajace wulgaryzmami, ubliżające w plugawych słowach przedstawicielom duchowieństwa, a to wszystko miało przecież miejsce. To są osoby, które zasługują na reedukację.

Co do totalnej opozycji, to tak nazwał ją sam Schetyna. Nie powiesz mi chyba, że to jest ktoś z Solidarnej Polski.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Hemi

Kogo Schetyna nazwał totalną opozycją i kiedy, a ponadto co mnie obchodzi Schetyna i jego poglądy. Ty nas wszystkich wrzucasz do jednego wora, bo jesteśmy przeciwko PIS. Tak jesteśmy w opozycji do pis, do po.
Wszyscy się już zeszmaciliście, ale najgorzej pis. W 2015 zaufałam wam, ale zawiedliście na całej linii. Myślałam, że nie będziecie kraść, nie będziecie oszukiwać, ale się pomyliłam i więcej nie dam się wam oszukać. Mnie nie kupicie za waszą jałmużnę, którą już dawno zjadły podwyżki. Więcej kradniecie jak kradło po.
Kler teraz za waszego panowania ma El Dorado, chociaż i po sypało mu kasą, ale teraz te pasibrzuchy podniosły głowy już za wysoko, oj za wysoko. To nie średniowiecze, że naród jest głupi, każdy umie czytać, każdy ma telewizor czy radio w domu lub internet. Nikt nie da się nabierać tak jak w średniowieczu. Kler czeka to, co w innych państwach na zachodzie, może wtedy spokornieje.
Kobiety nie atakowały na protestach kościołów, to byli wasi prowokatorzy, którzy nadali im ten kierunek. W kościele zachowywały się cicho jak przystało na to miejsce, a że miały plakaty, transparenty, to inna sprawa.
Druga sprawa, kościół nie powinien mieszać się do polityki. Po co się miesza i mąci?
Co do bluzgów, to każdy dziś bluzga w waszym kierunku ***** ***

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Fakiba to stara lewatywa lub jakiś ukryty tranzystor . Każda wpis powinien być rozumiany z kontekstu danej osoby . Czym zajmuje się na codzień , czy ma 3 je dzieci czy tylko dwa koty .

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  BLM

No proszę, BLM i jego kultura osobista.
Jak widać niczym się nie różnisz od tych z marszu niepodległości, którym tylko widać było spod masek ślepia i wrzeszczeli nienawistnymi wulgaryzmami w stronę wszystkich w koło. Wystarczy, że wasz jaruś ma kota, którego wy musicie głaskać.
Nauczcie się tolerancji i pokory, bo tego wam ewidentnie brak.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Fakiba

Tak się zawsze zastanawiam na tymi wszystkimi „uciskanymi „kobietami w kontekście pań w burkach których u Nas jest mało ale zdarzają się panie pochodzenia romskiego gdzie w jednej i drugiej kulturze ucisk jest dwojako rozumiany . Zatem wszystko zależy od danego kontekstu kulturowego . Wracając do naszego podwórka i rozpasania na zachodzie gdzie panuje zasada wielkiego oświecenia sądzę że konserwatyzm nie jest aż taki zły. A tak w ogóle widząc jak wielu ” cukoldow” wspierało swojej Panie na protestach zjawisko pokazane w filmie dok. The Red Pill jest postępujące .

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  ffs

Najpierw wszystkich przeciwników pisu wrzucił do jednego wora i nazywał ich totalną opozycją, później lewakami, a teraz już nawet faszystami – mowa oczywiście hemim. Bezczelność do potęgi n-tej.

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Hemi

Oczywiście to był zarkazm. Nawet nie wiedziałem że dziś będą zdjęcia pana z ręką w górze. Od lat marsze nie pasowały żadnej z partii . W tym roku oglądałem też live streamy i hasła były różne od słynnego ***** ** po standardowe ***** TVN . Myślę że środowisko jest już dobrze rozpracowane przez służby więc latach poprzednich i w tym roku nie było klasycznych prowokacji antify . Jedna z lepszych imprez masowych , nigdy nie byłem ale widać że jest moc. A co kiboli no cóż … tak jak na weselu zawsze znajdzie się za bardzo wstawiony wójek co imprezę zepsuje.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  BLM

https://www.youtube.com/watch?v=8qxz2_lwYDM&feature=share&fbclid=IwAR07qo2TAIFWA9iK8XThJA9ye2Lrp16v5Rj564Rcrd6MyVvFWEm1FXO-KyM
Obejrzyj sobie Blim, gromada chuliganów kominiarkach, na marszu niepodległości masa nienawistnych , wulgarnych haseł, nie wspominając rac i petard. No rzeczywiście marsz niepodległości…

16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x