Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 10 listopada


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 10.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 10.11.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 848 / (14)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 253 / (9)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 16 / (8)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 19 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 554 / (11)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 17 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 256 / (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawa
Mlawa
3 lata temu

Dalej maseczki nosić przecież to pomaga

Ciumjaj
Ciumjaj
3 lata temu

Jak można brać pod uwagę testy których sam twórca św. P. MÓWIŁ JASNO, TESTY SA BLEDNE. otóż można, skoro twórca nie żyje to nie ma kto się sprzeciwić i tak robią was i nas wszystkich w balona. Ale niedługo kwarantanna narodowa, przygotowania do szczepień. I klęska wszystkich nas. Rząd sprzedał Polskę UE biorąc kasę i dając możliwość praworządności w nasz system wewnętrzny. Oj Pinokio pinokio. Będziesz się w piekle smażył.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Ciumjaj

Gościu te testy są aby sugestią że coś się dzieje po nich wykonuje się wymazy i przeciwciała z krwi… Jak nie wiesz to nie wiem propagandy bo osoby z małym IQ skłonne w te brednie są uwierzyć… Masakra…

Covid
Covid
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Testy to czysta statystyka potrzebne do modeli matematycznych . Wg mnie powinni robić testy psychologiczne na tym etapie .Jak dostaniesz odpowiedni status przechodzisz dalej i pomagasz w opanowaniu pandemii , Reszta zamykana jest w izolatorach . Po opanowaniu pandemii statusu dożywotnio były by już przypisane do danych osób z opcją stałego ich monitoringu.

Ciumjaj
Ciumjaj
3 lata temu
Reply to  Mławianka

Aleś Ty naiwna widzę. Poczekaj jeszcze trochę, a w zimę z gola dupa będziesz chodzić i cebula na skarpecie. Rząd doprowadza do masowego upadku gospodarki, ale No co? Przecież doradca powiedzieć. Przebranżowić się. Jak to kiedyś Bronek. Nie stać Cię na mieszkanie? Zmień pracę, weź kredyt.

Głupia i naiwna.

Proste. Brak testów brak zachorowań.

Assss
Assss
3 lata temu

Wypłaszcza się… 😉

Matka
Matka
3 lata temu
Reply to  Assss

Tak się wypłaszcza że niedługo zrobi się dół. Ludzie chorują na potęgę a tylko 11 potwierdzonych. Szkoda czasu na czytanie tych głupot.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  Matka

Sanepid w weekendy nie pracuje testy są robione ale dane podawane z weekendu są zawsze niższe… Tak jak.w Polsce po weekendzie jest zawsze spadek bo nie robi się tyle testów co.w tygodniu….

Assss
Assss
3 lata temu
Reply to  Matka

Nie czuje Pani sarkazmu?

Covid
Covid
3 lata temu
Reply to  Matka

Testowani są już przyjaciele zza buga . Może być tak że oficjalne statystyki mogą być zakłamane. Potwierdzam fakt że chorych przybywa a nie są w statystykach. Zrobiły się dwa odrębne światy albo trzy. Najgorszy jest świat zombie tych chorych na „zwykłą grypę „

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Covid

a to na grypę już nikt nie choruje, nikt się normalnie nie przeziębia? – wszyscy teraz tylko na covid? – dziwny jest ten świat... grypa, angina i przeziębienie umarły i zostały wyrzucone do śmietnika.

Covid
Covid
3 lata temu
Reply to  mławianka

Ale co to jest za argument , o co wam chodzi z tymi wywodami . Grypa to grypa Covid to Covid i o tym piszemy . Różnic jest mnóstwo . . Brakuje jeszcze eboli bardziej widowiskowa to lepiej by się ją pokazywało. Wszystkie osoby świadomie chore i kpiące z zasad higieny powinny być piętnowane są to typy aspołeczne , poniekąd z jakimiś upośledzeniem poznawczym . Często osoby takie wykazywały już symptomy takich zachowań dewiacyjnych ale nie wpływało to tak jak teraz . A teraz ta właśnie grupa osób dewiantów społecznych może zabłysnąć ale nie ma czym. Powinno być krótko pałować ,gazować i w kaftan. Zero dyskusji .

mławianka
mławianka
3 lata temu
Reply to  Covid

Oczywiście, że covid to covid, ale gdzie się podziały zwykłe przeziębienia, grypa i angina, tak nasilone o tej porze roku.
Nie wspominam o innych chorych, którzy nie są w stanie uzyskać pomocy medycznej na NFZ, bo mam… covid. To jest straszne. Ludzie wpadają w depresję, nie mogą uzyskać znikąd ratunku i pomocy. Są osamotnieniu w swym cie3rpieniu, w swej samotności.
Nie sądzisz, że za mocno wszystko kręci się wokół covidu, jakby nie było innych, a czasami nawet większych problemów.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x