Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Premier zapowiada szczepionkę na COVID-19


Wczoraj premier Matusz Morawiecki zapowiedział, że droga do powrotu do normalności to dyscyplina społeczna i szczepionka, która ma się pojawić wiosną przyszłego roku. Według informacji przekazanych przez premiera, rząd już pracuje nad logistyką jej dystrybucji.


Poniżej publikujemy w całości treść wypowiedzi premiera Morawieckiego,  jaki zamieściło Ministerstwo Zdrowia.

Dziś dotarła do nas wiadomość, która niesie nadzieję. Nastąpił przełom w pracach nad szczepionką na COVID-19, który ogłosiły amerykańska firma Pfizer i niemiecka BioNTech SE. Według badań i testów klinicznych szczepionka ta ma być bezpieczna i skuteczna w aż 90%!

Jesteśmy gotowi na jej przyjęcie – już w kwietniu przystąpiliśmy do umów unijnych dotyczących zakupu ewentualnych szczepionek na SARS/COV-2. Razem z innymi krajami UE mamy równe prawo do korzystania z tych szczepionek proporcjonalnie do wielkości populacji.

Już pracujemy nad logistyką ich dystrybucji – w pierwszej kolejności powinny trafić do naszych seniorów, służby zdrowia i formacji mundurowych.

Oczywiście szczepionka będzie również dostępna dla każdego obywatela na zasadzie dobrowolności.

Kilka dni temu, podczas posiedzenia rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, zarządziłem przygotowanie na przyszły rok infrastruktury na masowe szczepienia. Chcemy zdobyć i użyć szczepionki najszybciej jak to możliwe, najpewniej wiosną przyszłego roku. Dzięki odpowiedniemu, wczesnemu planowaniu, będziemy na nią przygotowani!

Gdy działająca szczepionka jest dziś być może na wyciągnięcie ręki – nasze działania zmierzające do ograniczenia zarażeń są ważniejsze niż kiedykolwiek. W tych różnych okolicznościach obostrzeń i działań prowadzących do obniżenia zakażeń na pewno popełniamy błędy. Przepraszamy za nie. Chcemy zrobić wszystko, by walczyć z COVID-19. To jest nasz wróg numer jeden. Nie chcemy walczyć z nikim innym!

Dlatego jeszcze raz proszę wszystkich o odpowiedzialność i przestrzeganie obostrzeń. Wytrzymajmy tę próbę, a nasz wysiłek i solidarność zostaną nagrodzone! Wrócimy do normalności – dzięki szczepionce i dyscyplinie społecznej!

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Fakiba
Fakiba
2 lata temu

Polecam zapoznać się z tym tekstem:
https://studioopinii.pl/archiwa/191072
Cała prawda i PIS

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Fakiba

pamiętamy hlebowski spocony jak świnia na konferencji..

Pamietamy
Pamietamy
2 lata temu
Reply to  srs

Pamietamy szemrane interesy szumowskiego z półświatkiem, handlarzami bronią itp, żeby tylko nabić sobie kasę, pamietamy nabijał kasę bratu, pamietamy jego podkrążone3 oczy od przepicia, pamiętamy przekręty morawieckiego, pamiętamy przekręty sasina, pamiętamy macierewicza i jego interesujące kontakty z młodymi facetami…i wiele innych też pamiętamy – będziecie wisieć.

Kim
Kim
2 lata temu

Ból głowy to ma PiS he partia się kruszy może stracić większość . No i Ameryka z przyjaciela zrobi się wrogiem same kłopoty . Mało to pan Kaczyński nakazuje uzycia siły wobec kobiet . A może by tak sam wyszedł bez ochrony he

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Kim

Z pewnością, gdyby rządziła POKO, to sytuacja epidemiologiczną byłaby znacznie lepsza.

Kto chce wierzyć, proszę bardzo. Naiwnych nie brakuje.

Kto ma pamięć i nie żyje tylko newsami do 48h wstecz pamieta te hasła – bedzie robiony biznes na służbie zdrowia! To z podsłuchów, między sobą nie owijali już w bawełnę.

Prywatyzacje i uwłaszczanie na państwowym majątku, to była opozycyjna koncepcja na „naprawę” służby zdrowia.

Którą kadra tych różnych menago, karierowiczów i byznesmenów od interesów dogadywanych nocą na cmentarzu z pewnością by przeżyła, ale na pewno nie pacjent.

Zwłaszcza ten z chudym portfelem, który liberałów z opozycji obchodzi tyle, co zeszłoroczny śnieg.

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Hemi

A teraz to jest inaczej ,?

srs
srs
2 lata temu
Reply to  Hemi

pamiętamy Chlebowski spocony jak świnia na konferencji 😉

Kim
Kim
2 lata temu
Reply to  Hemi

Widzisz to co napisałeś pasuje akurat do rządu PiS obrady nocą he szybkie lewe interesy jak na maseczkach czy respiratorach kupowanie ziemi za bezcen

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Gdyby nie sęczek byłaby piszczałka, Hemi ile razy ci to trzeba przypominać. Gdybać to ty sobie możesz, poddany prezesa. Wiesz, żew ostatnio ujawniono zapisy statutowe PZPR… tfu… PIS i że wyszło na jaw iż wszyscy członkowie tej jedynej słusznej partii muszą się godzić ze zdaniem prezesa i mają go we wszystkim słuchać, bo inaczej wypadają z gry.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

Ze snu zimowego żeś się wybudził? Statut PiS znany jest od wielu lat, więc gratuluję refleksu. A może na członka zamierzasz się wciągnąć? W PiS-ie koniunkturalistów nie potrzeba, ale próbuj:).

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Jeszcze na głowę nie upadłam żeby zapisywać się do PZPR/PIS, w którym wszyscy są poddanymi prezesa i muszą skakać jak prezes zagra.
Co to za demokracja? gdzie głosem decydującym jest prezes.
Wynikającą z tego statutu praktykę można by streścić jednym zdaniem: Właściwie prezes decyduje o wszystkim i może wszystko, co najwyżej musi trochę poudawać, że są jakieś procedury i inne gremia. W statucie nawet słowo „Prezes” pisane jest wielką literą. W końcu to imię własne – Prezes jest tylko jeden – Jarosław Kaczyński. Kult Prezesa w tej partii jest niemal religijny. Prezes ma nawet przydomek: „Zbawiciel”. PiS jest jedyną polską partią, w której od początku ani razu nie zmienił się przywódca.

Kim
Kim
2 lata temu

Hemi mam nadzieję W zaszczepisz się jako pierwszy razem z rzadem najwyżej zmienisz się w kaczkę . Szczepionka ok najbardziej zastanawiają ustawy które mówią że za szczepionke nikt nie poniesie odpowiedzialność jak to pan morawiecki mówił kto umrZe to umrze

Hemi
Hemi
2 lata temu

Szczepionkę zapowiedział Morawiecki – to źle, jak wiadomo przecież w kręgach totalnej opozycji, Morawiecki to PiS-owiec, a przecież nie ma nic na ziemi i w historii gorszego niż rządy PiS, mimo, że wybrane przez ludzi. Ale złych ludzi, pis-owski motłoch, ciemnotę, zaściankowców kupionych przez 500+!

Nawet koronawirus i związana z nim pandemia to dla zwolenników opozycji zjawiska w sumie mniej szkodliwe jak rządy PiS.

No ale mają zdaje się problem, bo szczepionkę zapowiedziała także sama Urszulka von der Leyen.

A to nie tylko jest przewodniczaca Komisji Europejskiej (dawny dogmat nieomylności Stolicy Apostolskiej zastąpił opozycji nowy dogmat nieomylności brukselskiej biurokracji, która ma zawsze rację nawet, gdy twierdzi,że rak jest rybą), ale także Niemką.

A Niemcy to jak wiadomo jest największy przyjaciel Polski (w każdym razie opozycyjnej części), a sprzeciwianie się ich przewodniej roli jest przejawem zwykłego awanturnictwa.

Oj, będzie ból głowy z tą szczepionką. Ale jak na opakowaniu umieszczą czerwonego piorunika i solidną porcję wulgaryzmów, to bierzemy!

***** ***
***** ***
2 lata temu
Reply to  Hemi

I kogo ty bronisz tych co całe lato tylko sobie stołki rozdawali. Teraz po omacku z zaskoczenia wydają nieprzemyślane decyzje. Brawo, co jeszcze muszą oni zepsuć żebyś zmienił zdanie. A może liczysz na ciepłą posadzkę u tych nierobów.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Hemi

Geez, typie, cokolwiek bierzesz – bierz pół.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  Hemi

Pewnie już wiesz, ale może inni nie wiedzą:
szczepionkę wyprodukowała firma założona przez IMIGRANTÓW i na dodatek w tych znienawidzonych NIEMCZECH. co ty na to hemi. Taką szczepionkę przyjmiecie od tej Unii, która jest złem totalnym i którą gardzicie, a emigranci nie są warci funta kłaków, o znienawidzonych Niemcach nie wspomne. Kilka dni temu twierdziłeś, że trzeba mieć honor. To gdzie ten wasz honor? Hę?????

Smyk
Smyk
2 lata temu
Amaro
Amaro
2 lata temu

Jak to możliwe, że od kilkudziesięciu lat nie wynaleziono szczepionki na nowotwór, HIV czy inne groźne choroby a na covid nagle w przeciągu kilku miesięcy już jest? Coś mi tu nie gra. Pinokio najpierw niech sam się zaszczepi i jego ludzie, wtedy niech szczepią innych.

Lol
Lol
2 lata temu
Reply to  Amaro

ale, to dopiero po kilku latach, jak oni się poszczepią i przetestują ją na sobie.

aaa
aaa
2 lata temu
Reply to  Amaro

Z tego co wiem, nowotwory mają inne podłoże od zarażeń koronawirusem, nie można tego brać na chłopski rozum ;). Swego rodzaju szczepionką przeciw nowotworom mogą być przeciwciała monoklonalne, takie leki istnieją już od jakiegoś czasu.

Covid
Covid
2 lata temu

Następna bariera nie do przeskoczenia , co drugi będzie teraz specem od szczepionek. Mamy już speców od pisdemi, od aborcji , speców od własności pusi tak jest „moja pusia nie jarusia ” . Kiedyś co drugi był drugim trenerem reprezentacji Polski i wicepremierem a teraz mamy wysryw lekarzy i scientologów różnej maści. Aż chce się powiedzieć jak żyć panie Premierze jak żyć.

coala
coala
2 lata temu
Reply to  Covid

Nie trzeba być specem od szczepionek, by wiedzieć podstawowe rzeczy, np. to, że szczepionki testowane kilka lat czasami okazują się bublem, który nagle zostaje wycofany, bo okazuje się, że nie jest bezpieczny dla zdrowia, a pinokio już wie, że to bezpieczny specyfik – chyba faktycznie jest samozwańczym specem od szczepionek.
Ponadto, Ty już jak gdzieś twierdziłeś, przeszedłeś zakażenie, a więc spokojna twoja… główka. Nie musisz się przejmować, bo jesteś zaszczepiony.

Covid
Covid
2 lata temu
Reply to  coala

poniekąd masz rację – zobaczymy jak to będzie w Polsce … na szczęście saudowie i chińczycy już testują . Tak czy inaczej ciśnienie jest .

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu

No to będą nas przywiązywać pasami do łóżek i szczepić na siłę, a za kilka lat będzie większa zapadalność na jakieś w tej chwili nieokreślone choroby, które jak się okaże będą efektem tej cudownej szczepionki testowanej diabli wiedzą na czym przez miesiąc czy dwa.
Takie szczepionki nie można powiedzieć że są bezpieczne, jak można tak łgać w żywe oczy, no ale cóż Pinokio słynie z kłamania w żywe oczy. Zarazs tu odezwie się Hemi, wielki wielbiciel jedynie słusznej partii, że jak to tak można oczerniać kogoś tak dbającego o Polaków. Można panie hemi, bo temu panu nigdy nie zależało na żadnym człowieku, ten pan robi tylko karierę i ja piszę prawdę, nikogo nie oczerniam. Tyle, że wam zadufanym wyborcom pisuarii oni wszystko wmówią, a jak poprą ich tezy jeszcze czarni w koloratkach, to już w ogóle pozamiatane.

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  szczurnamiotle

a gdzieś się uchował ze swoimi mądrościami . Mądrale z PO już mieli swoje 5 min. Dobry przykład będzie za oceanu i zobaczymy jak pan Biden zaaktywizuje klasę średnią składającą się z roszczeniowych dindu . Tego CNN już nie pokaże .

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  BLM

I przez takich mądrali jak ty mamy to co mamy od dłuższego czasu w naszym kraju czyli burde.l, kórego nierząd nie ogarnia.

BLM
BLM
2 lata temu
Reply to  Wolność

burdel to był zawsze bo układ jest cały czas ten sam . Lewa , prawa . Ale porównując rząd PO i PiS to jest przepaść jakościowa .

Wolność
Wolność
2 lata temu
Reply to  BLM

Masz rację jest wielka przepaść ale na niekorzyść pislamu.

szczurnamiotle
szczurnamiotle
2 lata temu
Reply to  BLM

Tak, takiej jakości jaką przedstawia PIS, to jeszcze nie było przy władzy od 1989 roku. Wcześniej był PZPR, ale też jakościowo było lepsze od PIS, bo tam działali w rękawiczkach, a PIS bez rękawiczek jak chłop od obornika.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x