Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przystanek w Skajbotach. Ciekawy przykład lokalnej pomysłowości


Gdybyście byli kiedyś w okolicach Olsztyna warto choć na chwilę zajechać do niewielkiej miejscowości Skajboty (gm. Barczewo). Zobaczycie tam ciekawy przykład, co można zrobić na bazie typowego, wiejskiego przystanku autobusowego. Wystarczy jedynie grono aktywnych i pomysłowych osób.


Zamiast murowanej – czy w nowocześniejszej wersji – oszklonej wiaty zobaczycie wnętrze przytulnego wiejskiego mieszkanka. Stół nakryty obrusem, obok krzesła i ławy, na ścianach obrazki i zegar z kukułką, a w oknie namalowany pejzaż. Dzięki takiemu pomysłowi, ta niewielka miejscowość stała się sławna i znana w całej Polsce.

I jest jeszcze jedna ciekawostka. Przez dwa lata, odkąd przystanek zyskał tak interesujące oblicze nie było tam wandalizmu. Ale, co tu opowiadać, zobaczcie sami.

red.

fot. fb Przystanek Skajboty

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x