Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 7 listopadaKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 07.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 07.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 853 / (75)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 238 / (38)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 45 / (5)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 22 / (3)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 508 / (41)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 14 / (0)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 229/ (32)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
5 1 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kali
Kali
1 rok temu

Urzedasy mogą sobie zdalnie pracować,ale nie pracownicy fizyczni.To sklepy i poczty też niech pracują zdalnie,wtedy już nic nie zalatwicie,tylko umrzecie nie na covid ,ale z głodu.A tam też są ludzie narażeni codziennie mnóstwo ludzi.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Kali

Zakażeń dalszych już się powstrzyma na tym etapie. Ludzie nie mogą się dodzwonić do lekarza , nie poddają się autokwarantannie Zakażenia są na linii żona – mąż – dzieci . Proszę też nie demonizować pracy zdalnej bo to żadna przyjemność no chyba taka że taka nie musisz oglądać szefa cepa. Naprawdę dużo nie trzeba żeby trochę przeorganizować pracę tam gdzie można i było by bezpieczniej przynajmniej na tym etapie. Jak pracownik zachoruje pożytku już nie ma żadnego – no chyba że można wymienić go na Ukraińca tam chyba zasobów jest mnóstwo nie umieszając ich pracy. Tak czy inaczej Covid dojeżdża tych fajnych ogarniętych ludzi jak i tych innych mądrych inaczej i żadna siła tego nie zatrzyma.

Marek
Marek
1 rok temu

Szefostwo zdecydowało o pracy stacjonarnej. Podobne firmy pracują zdalnie. Czy jak zachoruję mogę starać się od szefa jakiegoś zadośćuczynienia ? Wg mnie to nie jest dobra decyzja. Myślę nawet o drodze prawnej.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Marek

Temat pracy zdalnej w domu to temat rzeka . A temat szefów którzy nie kumają czaczy jak to działa to też temat rzeka . Jest taki kawałek w filmie dzień świra o tym .. Na tym etapie pandemi są potrzebne szybkie kreatywne decyzje ..chyba że przyjmiemy opcje Stalina podczas wojny gdzie sołdatatami sypał z rękawa …

Robotnik
Robotnik
1 rok temu
Reply to  Covid

Szef sie zamknie a do roboty wystawi ludzi

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  Marek

Co to jest? pamiętnik? dziennik? czy próbujesz tu bloga pisać?

Mławiak
Mławiak
1 rok temu

A czy to możliwe żeby pozostałe przypadki z wczorajszych 120 były wśród obcokrajowców ? Chociaż nie są stałymi mieszkańcami powiatu ale jednak są wśród nas.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Bardzo możliwe . Jak są u Nas to traktowani są każdy inny obywatel .

UM....
UM....
1 rok temu
Reply to  Mławiak

Obcokrajowcy przechodzili przed wjazdem kwarantannę. Mówię o tych, co przyjechali legalnie do pracy. Natomiast, w mławskich urzędach epidemia hula a tam obcokrajowcow brak.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  UM....

a ilu zarazonych w Ratuszu

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x