Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ukazała się książka o Ochotniczych Strażach Pożarnych w diecezji płockiej


„Sieć Ochotniczych Straży Pożarnych w diecezji płockiej” – to tytuł książki, którą napisał ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski, diecezjalny duszpasterz strażaków, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Tłuchowie. Prezentuje w niej 619 jednostek OSP, które działają na terenie diecezji płockiej.


Autor utrwalił w niej w sposób encyklopedyczny wiadomości dotyczące ochotniczych straży pożarnych na Północnym Mazowszu i Ziemi Dobrzyńskiej, publikacja liczy 417 stron i została wydana przez Płocki Instytut Wydawniczy. Książka zawiera „metryczki” wszystkich ochotniczych straży pożarnych, aktualnie prowadzących działalność przeciwpożarową w gminach znajdujących się na terenie diecezji płockiej. Umieszczono w niej także m.in. zdjęcia straży pożarnych i wykorzystaną bibliografię.

Strażacy w ujęciu autora publikacji, to osoby związane z Kościołem, z parafią, na terenie której żyją i pracują: „Przejawem tego była obecność strażaków ochotników na różnych uroczystościach religijnych, a przede wszystkim troska o rozwój kultu św. Floriana – ich patrona. Nie byłoby często tych dobrych, obopólnych relacji bez mądrego zaangażowania miejscowych duszpasterzy, z których część stała u początków powstawania ochotniczych jednostek straży pożarnych w lokalnych środowiskach” – napisał w słowie wstępnym ks. prof. dr hab. Waldemar Graczyk.

źródło: Diecezja Płocka

oprac. red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Renata
Renata
11 miesięcy temu

Gdzie można kupić tę książkę??

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x