Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wolontariusze z ZPO nr 1 wyróżnieni po raz drugi. To ewenement


Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w tym roku znalazło się w gronie wyróżnionych w X edycji konkursu Mazowieckie Barwy Wolontariatu, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. To już drugi raz takie wyróżnienie trafia do tej właśnie mławskiej placówki, co jest sytuacją niezwykłą w historii tego konkursu.


W tegorocznej edycji konkursu w pięciu kategoriach wyłoniono pięciu laureatów oraz sześciu wyróżnionych. Zgłoszenia oceniane były pod kątem zaangażowania, innowacyjności, skuteczności oraz partnerstwa w podejmowanych przez wolontariuszy działaniach.

I właśnie  w kategorii szkolne/przedszkolne koło wolontariatu wyróżnienie otrzymało  Szkolne Koło Wolontariatu w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie. Doceniono współpracę wolontariuszy z Zakładem Opiekuńczo – Leczniczym w Kraszewie Czubakach, w którym dzięki zorganizowanej zbiórce książek utworzono bibliotekę. Wolontariusze podjęli tu stałą współpracę, która polega między innymi na cyklicznych odwiedzinach i czytaniu książek dzieciom z hospicjum. Uczniowie zaangażowani są także w zbiórki karmy dla zwierząt, plastikowych nakrętek, pomocy słabszym w nauce, w czytanie baśni w przedszkolu, ale także pamiętają o osobach chorych, do których wysyłają kartki na Święta Bożego Narodzenia. Kołem opiekują się panie: Marta Drzewiecka i Martyna Kwiecińska.

– Byłyśmy bardzo zaskoczone tą wiadomością, ale jesteśmy dumne z naszej młodzieży. Nie zdarzyło się jeszcze , aby ktoś dwa razy otrzymał takie wyróżnienie. To zachęta dla innych, aby pomagać – mówi Martyna Kwiecińska, jedna z opiekunek Koła.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
GIT
GIT
1 rok temu

Emerytów rencistow nie zatrudniać niech siedzą w domach.

Marek
Marek
1 rok temu

Niech inne dzieci biorą przykład… wzór do naśladowania

Basia
Basia
1 rok temu

Najlepszy Wolontariat w Mławie to od Was zaczęła się współpraca z hospicjum z tego co pamiętam. Pozdrawiam serdecznie Panie opiekunki – wielkie brawa

Z BLISKA
Z BLISKA
1 rok temu

a gdzie KRÓLOWA APOSTOŁOW ?

EDITA
EDITA
1 rok temu
Reply to  Z BLISKA

pewnie na patrolu z super Mario

BYŁEM W PATROLU
BYŁEM W PATROLU
1 rok temu
Reply to  EDITA

A co oni patrolują ? Budynek NA WÓLCE CHYBA ..PRZEKLĘTY BO GOŚCIU NIE MOŻE GO SPRZEDAĆ ?

Inna
Inna
1 rok temu
Reply to  Z BLISKA

Przecież to dzieci z podstawówki, które pomagają chorym dzieciom z Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Kraszewie-Czubakach i nie mają pojęcia o KRÓLOWEJ APOSTOŁÓW.

P. Anna
P. Anna
1 rok temu

Jesteście Wspaniali Panie nauczycielki są niesamowite Dzięki…

Prawak
Prawak
1 rok temu

lepiej pioruna sobie wstawić na profilowe i hejtować . Godna postawa młodzieży . Pozytywne wiadomości .Popieram i pozdrawiam.

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x