Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Personel medyczny walczący z COVID-19 dostanie o 100 procent większą pensję


Minister Zdrowia Adam Niedzielski 1 listopada wydał polecenie dla prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100 proc. wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z COVID-19, w tym także dla ratowników medycznych i diagnostów laboratoriów szpitalnych. Równocześnie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwraca się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym, ale także w innych placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.


Na polecenie wojewody,  stopniowo, w zależności od sytuacji epidemiologicznej poszerzana jest baza łóżkowa dla pacjentów z COVID-19. 

Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym  na poziomie I – 57 , na poziomie II – 34, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii). Aktualnie na poziomie I decyzjami Wojewody i Ministra Zdrowia dostępnych jest 311 łóżek przygotowanych dla pacjentów z potwierdzonych wynikiem zakażenia COVID-19, na poziomie II – 1 984 łóżka, na poziomie III – 404 łóżka.

Kilkadziesiąt łóżek przeznaczonych dla pacjentów z dodatnim wynikiem covid, zapewnią niepubliczne placówki służby zdrowia – Medicover i LuxMed.

W ostatnich dniach Wojewoda Mazowiecki wydał 14 decyzji na podmioty lecznicze, w celu zwiększenia bazy łóżek przeznaczonych na leczenie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Wśród szpitali objętych decyzją znalazły się: SP ZZOZ w Przasnyszu i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.

Szpitale są zobowiązane realizować decyzje wojewody. Liczba łóżek respiratorowych wynikająca z nałożonych decyzji to 201, jednak nie wszystkie szpitale wdrożyły dotychczas decyzje Wojewody.

źródło: MUW

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
1 rok temu

Sok tymbark tez ma kowida wyszło na testach (filmik z karetki w necie) do jakiego szpitala wysłać butelki ? Poważnie pytam …

Malkontent
Malkontent
1 rok temu

Teleporady wynikają z prostej matematyki. Mamy w Mławie 37000 mieszkańców i jakieś 7 poradni rodzinnych, do których są wszyscy mieszkańcy zapisani. Jeżeli poradnie były by otwarte, to zapewniam Was, ze 95% pacjentów, którzy by przyszli do lekarza, przyszli by tam zupełnie niepotrzebnie. Za darmo, to idzie. Po trzech dniach połowa poradni by była zamknięta, a po następnych 3 wszystkie. Po prostu kilku pacjentów przyszło by z covid i poczęstował nim obsługę i innych z kolejki. Dopiero by się zaczęło, bo recepty już by nie miał kto napisać. Dlatego, kochani malkontenci NFZ wprowadził takie rozporządzenie. Ta teleporada ma na celu weryfikacje pacjenta i ocenę, czy jest mu potrzebna wizyta w przychodni. Zaraz jak z rękawa zapewne posypią się przykłady, ze przecież z odstającym paznokciem lub głową na tacy, która odpadła nikt ich nie przyjął ale założenie jest słuszne i chroni Nas wszystkich znacznie lepiej niż poprzedni system. Taka weryfikacja, nie jest tylko stosowana w Polsce w okresie pandemii ale również w wielu krajach także bez niej. Jest również prowadzona przez pielęgniarki z odpowiednimi uprawnieniami. W pozostałych krajach, których takiej weryfikacji nie ma, jest stosowana znacznie prostsza i jeszcze skuteczniejsza. Za wizytę się płaci a ubezpieczony idzie do ubezpieczyciela po calkowity lub częściowy zwrot pieniędzy. Po prostu wie ile to kosztuje. Przyjmowanie prywatne pacjentów, to już jest inny temat ale z reguły nie dotyczy pacjenta przychodnianego, którego nie przyjęto z powodu złego stanu zdrowia. To wynika z kalkulacji ale ze strony lekarza. Każdy wszak może się dwa razy w roku przepisać do innego medyka i PROSZĘ TO ROBIĆ A NIE ŻALE W INTERNECIE WYLEWAĆ.:):):)

Mieszkaniec Studzieńca
Mieszkaniec Studzieńca
1 rok temu

Na motywację lekarzy do pracy jest jeden sposób! Jeśli na NFZ tylko teleporada to automatycznie zakaz leczenia prywatnie!!! Bo prywatnie drzwi otwarte w każdym gabinecie !

BLM
BLM
1 rok temu

tu masz rację . a wiesz ile kredytów mają co niektórzy do spłacenia . Leasing z wpłatą nie poczeka , a praca dla NFZ wystarcza tylko na waciki .

Hemi
Hemi
1 rok temu

Pieniądze idą na walkę z Covid-19, też źle?

Niektórzy zdaje się przyjęli optykę opozycji totalnej, która zachowuje się jak za przeproszeniem stara zrzędliwy baba, która sama nic nie robi, za to siedzi i pomstuje w kółko na cały świat, nikt ani nic nie pasuje.

Jest praca z narażeniem zdrowia i życia własnego i rodziny? Jest. No to trzeba odpowiednio zapłacić.

I pieniadze idą nie z ZUS, tylko z funduszu covidowego.

Anna
Anna
1 rok temu
Reply to  Hemi

Tylko nie możemy zajmować się tylko korona wirusem inne choroby też są . Najlepiej wprowadzić stan wyjątkowy i bez kłopotu a nie kombinować z jakąś kwarantana narodowa ja wiem że rząd kombinuje żeby jak najwięcej kasy ściągnąć. Obywateli a jak najmniej on dać

BLM
BLM
1 rok temu
Reply to  Anna

widzę że Pani Anna chętnie by zasiadła w radzie doradczej do spraw nadzwyczajnych . Co ludzi tyle pomysłów np. ten że najlepsza rekowalenstecja jest na greckiej plaży . Weście wy wszyscy komentujący typu wujek dobra rada i zróbcie tylko tyle ile o to WAS proszą , a nie na forach zapytania kiedy otworzą Sinsey i czy można chodzić na basem .

Anna
Anna
1 rok temu

To idzie z naszych kieszenie a chorych naszych dzieci nie ma komu leczyć aby teleporada . Więc pytam po co płacić składki ZUS żebyście na wasze pensje starczyło oddajcie pensje na walkę korona wirusem

Prawak
Prawak
1 rok temu

Jako stary prawak muszą stwierdzić że nie jest dobrze i kasa dużo nie wniesie do tematu trzeba to tylko potraktować jako gest .

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x