Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Personel medyczny walczący z COVID-19 dostanie o 100 procent większą pensję


Minister Zdrowia Adam Niedzielski 1 listopada wydał polecenie dla prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100 proc. wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z COVID-19, w tym także dla ratowników medycznych i diagnostów laboratoriów szpitalnych. Równocześnie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwraca się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym, ale także w innych placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława
Reklama


Na polecenie wojewody,  stopniowo, w zależności od sytuacji epidemiologicznej poszerzana jest baza łóżkowa dla pacjentów z COVID-19. 

Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym  na poziomie I – 57 , na poziomie II – 34, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii). Aktualnie na poziomie I decyzjami Wojewody i Ministra Zdrowia dostępnych jest 311 łóżek przygotowanych dla pacjentów z potwierdzonych wynikiem zakażenia COVID-19, na poziomie II – 1 984 łóżka, na poziomie III – 404 łóżka.

Kilkadziesiąt łóżek przeznaczonych dla pacjentów z dodatnim wynikiem covid, zapewnią niepubliczne placówki służby zdrowia – Medicover i LuxMed.

W ostatnich dniach Wojewoda Mazowiecki wydał 14 decyzji na podmioty lecznicze, w celu zwiększenia bazy łóżek przeznaczonych na leczenie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Wśród szpitali objętych decyzją znalazły się: SP ZZOZ w Przasnyszu i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.

Szpitale są zobowiązane realizować decyzje wojewody. Liczba łóżek respiratorowych wynikająca z nałożonych decyzji to 201, jednak nie wszystkie szpitale wdrożyły dotychczas decyzje Wojewody.

źródło: MUW

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Tymek
Tymek
21 dni temu

Sok tymbark tez ma kowida wyszło na testach (filmik z karetki w necie) do jakiego szpitala wysłać butelki ? Poważnie pytam …

Malkontent
Malkontent
22 dni temu

Teleporady wynikają z prostej matematyki. Mamy w Mławie 37000 mieszkańców i jakieś 7 poradni rodzinnych, do których są wszyscy mieszkańcy zapisani. Jeżeli poradnie były by otwarte, to zapewniam Was, ze 95% pacjentów, którzy by przyszli do lekarza, przyszli by tam zupełnie niepotrzebnie. Za darmo, to idzie. Po trzech dniach połowa poradni by była zamknięta, a po następnych 3 wszystkie. Po prostu kilku pacjentów przyszło by z covid i poczęstował nim obsługę i innych z kolejki. Dopiero by się zaczęło, bo recepty już by nie miał kto napisać. Dlatego, kochani malkontenci NFZ wprowadził takie rozporządzenie. Ta teleporada ma na celu weryfikacje pacjenta i ocenę, czy jest mu potrzebna wizyta w przychodni. Zaraz jak z rękawa zapewne posypią się przykłady, ze przecież z odstającym paznokciem lub głową na tacy, która odpadła nikt ich nie przyjął ale założenie jest słuszne i chroni Nas wszystkich znacznie lepiej niż poprzedni system. Taka weryfikacja, nie jest tylko stosowana w Polsce w okresie pandemii ale również w wielu krajach także bez niej. Jest również prowadzona przez pielęgniarki z odpowiednimi uprawnieniami. W pozostałych krajach, których takiej weryfikacji nie ma, jest stosowana znacznie prostsza i jeszcze skuteczniejsza. Za wizytę się płaci a ubezpieczony idzie do ubezpieczyciela po calkowity lub częściowy zwrot pieniędzy. Po prostu wie ile to kosztuje. Przyjmowanie prywatne pacjentów, to już jest inny temat ale z reguły nie dotyczy pacjenta przychodnianego, którego nie przyjęto z powodu złego stanu zdrowia. To wynika z kalkulacji ale ze strony lekarza. Każdy wszak może się dwa razy w roku przepisać do innego medyka i PROSZĘ TO ROBIĆ A NIE ŻALE W INTERNECIE WYLEWAĆ.:):):)

Mieszkaniec Studzieńca
Mieszkaniec Studzieńca
22 dni temu

Na motywację lekarzy do pracy jest jeden sposób! Jeśli na NFZ tylko teleporada to automatycznie zakaz leczenia prywatnie!!! Bo prywatnie drzwi otwarte w każdym gabinecie !

BLM
BLM
22 dni temu

tu masz rację . a wiesz ile kredytów mają co niektórzy do spłacenia . Leasing z wpłatą nie poczeka , a praca dla NFZ wystarcza tylko na waciki .

Hemi
Hemi
22 dni temu

Pieniądze idą na walkę z Covid-19, też źle?

Niektórzy zdaje się przyjęli optykę opozycji totalnej, która zachowuje się jak za przeproszeniem stara zrzędliwy baba, która sama nic nie robi, za to siedzi i pomstuje w kółko na cały świat, nikt ani nic nie pasuje.

Jest praca z narażeniem zdrowia i życia własnego i rodziny? Jest. No to trzeba odpowiednio zapłacić.

I pieniadze idą nie z ZUS, tylko z funduszu covidowego.

Anna
Anna
22 dni temu
Reply to  Hemi

Tylko nie możemy zajmować się tylko korona wirusem inne choroby też są . Najlepiej wprowadzić stan wyjątkowy i bez kłopotu a nie kombinować z jakąś kwarantana narodowa ja wiem że rząd kombinuje żeby jak najwięcej kasy ściągnąć. Obywateli a jak najmniej on dać

BLM
BLM
22 dni temu
Reply to  Anna

widzę że Pani Anna chętnie by zasiadła w radzie doradczej do spraw nadzwyczajnych . Co ludzi tyle pomysłów np. ten że najlepsza rekowalenstecja jest na greckiej plaży . Weście wy wszyscy komentujący typu wujek dobra rada i zróbcie tylko tyle ile o to WAS proszą , a nie na forach zapytania kiedy otworzą Sinsey i czy można chodzić na basem .

Anna
Anna
22 dni temu

To idzie z naszych kieszenie a chorych naszych dzieci nie ma komu leczyć aby teleporada . Więc pytam po co płacić składki ZUS żebyście na wasze pensje starczyło oddajcie pensje na walkę korona wirusem

Prawak
Prawak
22 dni temu

Jako stary prawak muszą stwierdzić że nie jest dobrze i kasa dużo nie wniesie do tematu trzeba to tylko potraktować jako gest .

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x