Personel medyczny walczący z COVID-19 dostanie o 100 procent większą pensję
— 05/11/2020
Minister Zdrowia Adam Niedzielski 1 listopada wydał polecenie dla prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, nakazujące od 1 listopada podniesienie o 100 proc. wynagrodzenia (jako świadczenia dodatkowego) dla personelu medycznego walczącego z COVID-19, w tym także dla ratowników medycznych i diagnostów laboratoriów szpitalnych. Równocześnie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł zwraca się z apelem do kadry medycznej o zgłaszanie się osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym, ale także w innych placówkach zajmujących się leczeniem pacjentów z COVID-19.
Na polecenie wojewody, stopniowo, w zależności od sytuacji epidemiologicznej poszerzana jest baza łóżkowa dla pacjentów z COVID-19.
Na Mazowszu obecnie wyznaczono 83 szpitale do opieki nad pacjentami z COVID-19, w tym na poziomie I – 57 , na poziomie II – 34, na poziomie III – 2 (CSK MSWiA, SPZOZ w Siedlcach w zakresie psychiatrii). Aktualnie na poziomie I decyzjami Wojewody i Ministra Zdrowia dostępnych jest 311 łóżek przygotowanych dla pacjentów z potwierdzonych wynikiem zakażenia COVID-19, na poziomie II – 1 984 łóżka, na poziomie III – 404 łóżka.
Kilkadziesiąt łóżek przeznaczonych dla pacjentów z dodatnim wynikiem covid, zapewnią niepubliczne placówki służby zdrowia – Medicover i LuxMed.
W ostatnich dniach Wojewoda Mazowiecki wydał 14 decyzji na podmioty lecznicze, w celu zwiększenia bazy łóżek przeznaczonych na leczenie pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2. Wśród szpitali objętych decyzją znalazły się: SP ZZOZ w Przasnyszu i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.
Szpitale są zobowiązane realizować decyzje wojewody. Liczba łóżek respiratorowych wynikająca z nałożonych decyzji to 201, jednak nie wszystkie szpitale wdrożyły dotychczas decyzje Wojewody.
źródło: MUW
oprac. red
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski
[TUTAJ]
Sok tymbark tez ma kowida wyszło na testach (filmik z karetki w necie) do jakiego szpitala wysłać butelki ? Poważnie pytam …
Teleporady wynikają z prostej matematyki. Mamy w Mławie 37000 mieszkańców i jakieś 7 poradni rodzinnych, do których są wszyscy mieszkańcy zapisani. Jeżeli poradnie były by otwarte, to zapewniam Was, ze 95% pacjentów, którzy by przyszli do lekarza, przyszli by tam zupełnie niepotrzebnie. Za darmo, to idzie. Po trzech dniach połowa poradni by była zamknięta, a po następnych 3 wszystkie. Po prostu kilku pacjentów przyszło by z covid i poczęstował nim obsługę i innych z kolejki. Dopiero by się zaczęło, bo recepty już by nie miał kto napisać. Dlatego, kochani malkontenci NFZ wprowadził takie rozporządzenie. Ta teleporada ma na celu weryfikacje pacjenta i ocenę, czy jest mu potrzebna wizyta w przychodni. Zaraz jak z rękawa zapewne posypią się przykłady, ze przecież z odstającym paznokciem lub głową na tacy, która odpadła nikt ich nie przyjął ale założenie jest słuszne i chroni Nas wszystkich znacznie lepiej niż poprzedni system. Taka weryfikacja, nie jest tylko stosowana w Polsce w okresie pandemii ale również w wielu krajach także bez niej. Jest również prowadzona przez pielęgniarki z odpowiednimi uprawnieniami. W pozostałych krajach, których takiej weryfikacji nie ma, jest stosowana znacznie prostsza i jeszcze skuteczniejsza. Za wizytę się płaci a ubezpieczony idzie do ubezpieczyciela po calkowity lub częściowy zwrot pieniędzy. Po prostu wie ile to kosztuje. Przyjmowanie prywatne pacjentów, to już jest inny temat ale z reguły nie dotyczy pacjenta przychodnianego, którego nie przyjęto z powodu złego stanu zdrowia. To wynika z kalkulacji ale ze strony lekarza. Każdy wszak może się dwa razy w roku przepisać do innego medyka i PROSZĘ TO ROBIĆ A NIE ŻALE W INTERNECIE WYLEWAĆ.:):):)
Na motywację lekarzy do pracy jest jeden sposób! Jeśli na NFZ tylko teleporada to automatycznie zakaz leczenia prywatnie!!! Bo prywatnie drzwi otwarte w każdym gabinecie !
tu masz rację . a wiesz ile kredytów mają co niektórzy do spłacenia . Leasing z wpłatą nie poczeka , a praca dla NFZ wystarcza tylko na waciki .
Pieniądze idą na walkę z Covid-19, też źle?
Niektórzy zdaje się przyjęli optykę opozycji totalnej, która zachowuje się jak za przeproszeniem stara zrzędliwy baba, która sama nic nie robi, za to siedzi i pomstuje w kółko na cały świat, nikt ani nic nie pasuje.
Jest praca z narażeniem zdrowia i życia własnego i rodziny? Jest. No to trzeba odpowiednio zapłacić.
I pieniadze idą nie z ZUS, tylko z funduszu covidowego.
Tylko nie możemy zajmować się tylko korona wirusem inne choroby też są . Najlepiej wprowadzić stan wyjątkowy i bez kłopotu a nie kombinować z jakąś kwarantana narodowa ja wiem że rząd kombinuje żeby jak najwięcej kasy ściągnąć. Obywateli a jak najmniej on dać
widzę że Pani Anna chętnie by zasiadła w radzie doradczej do spraw nadzwyczajnych . Co ludzi tyle pomysłów np. ten że najlepsza rekowalenstecja jest na greckiej plaży . Weście wy wszyscy komentujący typu wujek dobra rada i zróbcie tylko tyle ile o to WAS proszą , a nie na forach zapytania kiedy otworzą Sinsey i czy można chodzić na basem .
To idzie z naszych kieszenie a chorych naszych dzieci nie ma komu leczyć aby teleporada . Więc pytam po co płacić składki ZUS żebyście na wasze pensje starczyło oddajcie pensje na walkę korona wirusem
Jako stary prawak muszą stwierdzić że nie jest dobrze i kasa dużo nie wniesie do tematu trzeba to tylko potraktować jako gest .