Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zapłacą po 20 zł za doniczkę i 3 zł za cięte. Wnioski tylko do 6 listopada


Tylko do 6 listopada posiadacze chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać do ARiMR wnioski o przyznanie pomocy finansowej. Jest jednak kilka warunków.


Pomoc będzie udzielana osobom prowadzącym rolniczą bądź pozarolniczą działalność gospodarczą posiadającym co najmniej: 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku.

Wnioski należy składać do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem, na formularzu udostępnionym przez Agencję: otwórz

Wnioski będzie można przekazywać za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Dokumenty można także dostarczyć do specjalnych wrzutni, które ustawione są w placówkach terenowych Agencji lub złożyć osobiście, o ile w danej jednostce istnieje taka możliwość.

W przypadku składania wniosku poprzez platformę ePUAP, wnioski należy składać poprzez skrzynkę podawczą Biura Powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem.

Za datę złożenia wniosku będzie uważana data jego nadania, w przypadku przesłania go za pomocą platformy ePUAP i za pomocą wyznaczonego operatora pocztowego, a w przypadku umieszczenia wniosku we wrzutni lub złożenia go w kancelarii Biura Powiatowego, data umieszczenia we wrzutni lub odpowiednio złożenia w kancelarii.

Odkupione chryzantemy mogą być przekazane organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym na ich wniosek.

Pomoc zostanie wypłacona pomoc w terminie do dnia 31.12.2020 r.

Więcej informacji TUTAJ

źródło: ARiMR

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dawidek
Dawidek
1 rok temu

No to badylarze zacierają rączki.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu

Nie mają pojęcia Ci co ich to nie dotyczy i nie pracowali przy tym

Justynka
Justynka
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Piszesz bzdury. Pewna Pani z wsi G…. zatrudnia całą rodzinkę i jakoś nie są na minusie.

Stefan
Stefan
1 rok temu

Kiedy we wtorek rano byłem na cmentarzach na wszystkich grobach stały kwiaty. Chyba jednak producenci sprzedali to co wyprodukowali. Nigdy zapewne nie udawało się sprzedać wszystkiego. To było wliczone w ryzyko tego biznesu. Dzięki wspaniałomyślności rządzących w tym roku wielu zarobi podwójnie. Pieniądze najlepiej się rozdaje. a trudniej zarabia.

Kim
Kim
1 rok temu

Zastanawiam się skąd w was tyle nienawiści dla drugiego czlowieka was też kiedyś do może spotkać

Z powiatu
Z powiatu
1 rok temu
Reply to  Kim

Nie wiem czy to jest nienawiść… Tylko boli wykorzystywanie… nigdy nie było tak żeby sprzedawcy sprzedali wszystkie kwiaty … mam bliskich którzy tym się trudnią… wiem co pisze… Tylko się uśmiechają … pewnie były i inne przypadki …

Valdano
Valdano
1 rok temu

Rząd wesprze szarą strefę. Zauważcie, że nie trzeba żadnych rachunków, faktur itp. Tylko na słowo. Rozdawnictwo trwa nadal. Nie płacili podatków i otrzymają pomoc.
Może ja też skorzystam, coś wymyślę…

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu
Reply to  Valdano

Jak nie płacą podatków?! Płacą np od m2 szklarni. Kto w tych czas nie płaci podatków?! weź się zastanów co piszesz

KRL
KRL
1 rok temu
Reply to  Mlawiak

Handlarze nie płacą. A jeśli płacą to wykazują co dziesiatą sprzedarz. Potem płacz, że państwo slabo pomaga. Tym razem Państwo rozda pieniadze pomocowe na „gebę” bez faktur zakupu towaru jako dowodu, że taki towar mieli sprzedawcy. A co z tymi co płacą uczciwie podatki, mają się czuć frajerami.

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  KRL

To jeszcze możesz zakupić u producentów kwiaty i zgłoś się o pomoc to będziesz na plusie kupisz po 15 agencja odkupi po 20 . Jak taki mądry jesteś to masz czas do piątku co to handlarze jak mieli po 200-400 szt a nie myslisz ciemnia.. o rodzinach co mieli po kilka tysięcy sztuk i za sprzedaż mieli pieniądze na przeżycie do wiosny do następnych kwiatów tylko żal dupe ściska o wszystko

JWl
JWl
1 rok temu
Reply to  Mlawa

Bzdury piszesz ciem niaku.

Mławiakkk
Mławiakkk
1 rok temu
Reply to  KRL

Widocznie jesteś f… jak się tak czujesz. A co na 4 dni sprzedaży kasy fiskalne mają kupować. Płaci mniejsze podatki i składki KRUS i będzie mniejsza emerytura, proste. Ciekawe czy ty płacisz swoim ludziom po 2 czy 3 tys i odprowadzasz od wszystkiego podatki… U kogoś to wszystko widzą a u siebie to nue

Mlawiak
Mlawiak
1 rok temu

Suuuuper

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x