Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Wysyp nietrzeźwych rowerzystów. Ośmiu jednego dnia


Wczoraj, mławscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu ośmiu rowerzystów pod wpływem alkoholu, w tym czterech na terenie Dzierzgowa. Policja ostrzega, za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi wysoka kara grzywny. Nie to jest jednak najważniejsze – pijany rowerzysta to zagrożenie na drodze.


Wielu kierujących samochodami spotkało się pewnie z sytuacją, w której próba bezpiecznego wyprzedzenia rowerzysty, jadącego zygzakiem graniczy z cudem.  Bywa, że nietrzeźwy rowerzysta traci równowagę i przewraca się na jezdnię lub wjeżdża na drogę nie ustępując pierwszeństwa przejazdu. Takie sytuacje prowadzą do groźnych wypadków a pijany rowerzysta stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj, w ciągu jednego tylko dnia patrole policji zatrzymały ośmiu rowerzystów, będących pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu albo grzywny od 5 tys. zł.

Widząc rowerzystę, którego jazda zagraża bezpieczeństwu, mamy podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego, należy powiadomić policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Twoja reakcja może uchronić rowerzystę i innych uczestników ruchu drogowego przed niebezpiecznym zdarzeniem.  

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
inka
inka
1 rok temu

pewnie to dezynfekant …..

Job
Job
1 rok temu

Ha ha ha. Ale mi wynik.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x