Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciechanów i Chorzele odkupiły kwiaty od sprzedawców chryzantem


Dwa sąsiednie miasta nie czekały na zapowiedzianą, rządową pomoc dla sprzedających chryzantemy w okresie Wszystkich Świętych i same odkupiły od lokalnych przedsiębiorców nie sprzedane kwiaty.


Jak poinformował ciechanowski ratusz,   miasto zakupiło od 23 sprzedawców kwiaty i znicze za blisko 23 tys. zł. To około 900 chryzantem w donicach i około 900 zniczy. Część zakupionego towaru już została wystawiona w miejscach pamięci oraz na zapomnianych grobach na terenie Ciechanowa. Ponadto prezydent podjął decyzję o przedłużeniu miejsc pod handel przed cmentarzem komunalnym do 11 listopada, w ramach aneksowania zawartych umów, dla wszystkich zainteresowanych.

Również burmistrz Chorzel Beata zadecydowała o odkupieniu niesprzedanych kwiatów od handlarzy z terenu gminy. Donice z chryzantemami zostaną wykorzystane do zagospodarowania przestrzeni publicznej Miasta i Gminy Chorzele.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Greis
Greis
1 rok temu

Handel jest ryzykiem … albo sprzedaż albo zostanie część towaru…A co jeśli ludzie postanowili w tym roku zamiast 5 chryzantem postawić 1 lub 2 … to są fakty … a teraz raban …. bo oni wszystkich nie sprzedali…nigdy nie sprzedawali wszystkich

Koleś władzy.
Koleś władzy.
1 rok temu

W Mławie pomoc tez jest udzielana. Non stop. W wąskim, co prawda gronie ale długoterminowo. Poprzez zatrudnienie. Pomagamy w UM, pomagamy w jednostkach podległych. Jak sprzedaż w sklepie słabo idzie, to się syna zatrudni. Jak żona radnego nie ma pracy, to się ją zatrudni. Jak przyszły zięć nie ma co ze sobą zrobić, to się tez zatrudni. Pomagamy się rozwijać i preferujemy nowoczesne dwudniowe studia internetowe. Każdy, każdy kto tylko zapragnie, może w Mławie w poniedziałek zapisać się on-linę na studia, w środę je skończyć a w czwartek zostać dyrektorem. Piątek, piątunio, to już feta. Pomagamy. Jesteśmy społeczeństwem wspomagającym.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Wiesz, chcę Tobie pogratulować; potrafisz radzić sobie ze stresem, nie trzymasz żalu w sobie; to bardzo dobrze; nie tłumisz emocji a przelewasz je na klawiaturę, świetnie, tak trzymaj…

Koleś władzy.
Koleś władzy.
1 rok temu
Reply to  Janusz

Tłumaczę, co prawda pobieżnie, dlaczego w rozwijającym się przecież świetnie mieście:), nie ma pieniędzy na oświetlenie, pomoc przedsiębiorcom, czy chociażby własne programy pomocy rożnym placówkom w tych czasach. Rada Miasta chyba czeka na złoty deszcz. Myśle, ze właśnie teraz wychodzi kolesiostwo i brak kompetencji, kiedy potrzeba działania. Pracownicy z wiedzą i odpowiednim wykształceniem, pozostają od lat na swoich stołkach, bo muszą przełknąć ślinę i znosić zarządzanie czyjegoś kolegi, koleżanki itd. Tak, radzenie ze stresem to moja specjalność. Nikt tu nie przyjedzie i nam nie da. Musimy online wypracować taki model działania aby te czasy finansowo przeżyć i właśnie do tego potrzebny jest Urząd i Rada Miasta, która temu sprosta.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x