Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Nie załatwisz nic od ręki. Od jutra urzędy pracują zdalnie


fot. pixabay


Dzisiaj ma ukazać się rządowe rozporządzenie w sprawie pracy zdalnej urzędów i to zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej. Obsługa interesantów w urzędach odbywać się będzie poprzez internet, telefon i pocztę. Taka forma obsługi ma obowiązywać na razie przez dwa najbliższe tygodnie.

Dla mieszkańców nie jest to zupełna nowość. Również nasze urzędy pracowały już z wyłączeniem bezpośredniej i osobistej obsługi interesantów. Niektóre mławskie placówki już przeszły na taki system pracy.

Urzędy podają telefony kontaktowe do urzędników w poszczególnych sprawach, a w budynkach wystawione są pojemniki bądź urny na dokumenty. Większość spraw można też załatwić poprzez internetową platformę  e-obywatel.gov.pl.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lea
Lea
1 rok temu

Byłam w niewielu urzędach ale przynajmniej można coś załatwić nie to co w sanepidzie. Martwię się o jutro. Przez kwarantannę nie mam za co życ, a oni mnie wyśmiewają.

Garnier
Garnier
1 rok temu

A to można było coś od ręki załatwić ?

Wild chicken
Wild chicken
1 rok temu

Czyli nic się nie zmienia….

Lol
Lol
1 rok temu

W razie czego Straż Pożarna i Pogotowie też ich zdalnie odsłuży?

urzędnik
urzędnik
1 rok temu
Reply to  Lol

Nie miej pretensji do urzędników, tylko do rządu. Mi też taka praca nie odpowiada. Wiele spraw załatwia się na licencjonowanych programach, których w domu nie mamy. Jest ochrona danych osobowych i nie wolno dokumentów wynosić. Urząd urzędowi nie równy, ale w niejednym przypadku taka praca zdalna polega dłubaniu w nosie przed TV. I wcale nie jest to fajna sprawa bo po powrocie do pracy nie wiadomo za co się zabrać, gdyż wszystko jest „na już”. Ja chcę pracować normalnie, ale nie ja decyduje o tym.

Prawda
Prawda
1 rok temu
Reply to  urzędnik

Dokładnie taka jest prawda. Ludzie nie mają pojęcia, że trzeba trzymać się terminów itd i później nadrabiać. Rząd coś wprowadzi i jak zwykle my dostajemy po głowie. Wolałbym całkowita normalność niż te ograniczenia

Lol
Lol
1 rok temu
Reply to  urzędnik

Przyznaję rację. Zarządzenia rządu są bardzo chaotyczne, nieprzemyślane i czasami z d…y wzięte.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x