Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie załatwisz nic od ręki. Od jutra urzędy pracują zdalnie


fot. pixabay


Dzisiaj ma ukazać się rządowe rozporządzenie w sprawie pracy zdalnej urzędów i to zarówno w administracji rządowej, jak i samorządowej. Obsługa interesantów w urzędach odbywać się będzie poprzez internet, telefon i pocztę. Taka forma obsługi ma obowiązywać na razie przez dwa najbliższe tygodnie.

Dla mieszkańców nie jest to zupełna nowość. Również nasze urzędy pracowały już z wyłączeniem bezpośredniej i osobistej obsługi interesantów. Niektóre mławskie placówki już przeszły na taki system pracy.

Urzędy podają telefony kontaktowe do urzędników w poszczególnych sprawach, a w budynkach wystawione są pojemniki bądź urny na dokumenty. Większość spraw można też załatwić poprzez internetową platformę  e-obywatel.gov.pl.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lea
Lea
23 dni temu

Byłam w niewielu urzędach ale przynajmniej można coś załatwić nie to co w sanepidzie. Martwię się o jutro. Przez kwarantannę nie mam za co życ, a oni mnie wyśmiewają.

Garnier
Garnier
23 dni temu

A to można było coś od ręki załatwić ?

Wild chicken
Wild chicken
26 dni temu

Czyli nic się nie zmienia….

Lol
Lol
26 dni temu

W razie czego Straż Pożarna i Pogotowie też ich zdalnie odsłuży?

urzędnik
urzędnik
26 dni temu
Reply to  Lol

Nie miej pretensji do urzędników, tylko do rządu. Mi też taka praca nie odpowiada. Wiele spraw załatwia się na licencjonowanych programach, których w domu nie mamy. Jest ochrona danych osobowych i nie wolno dokumentów wynosić. Urząd urzędowi nie równy, ale w niejednym przypadku taka praca zdalna polega dłubaniu w nosie przed TV. I wcale nie jest to fajna sprawa bo po powrocie do pracy nie wiadomo za co się zabrać, gdyż wszystko jest „na już”. Ja chcę pracować normalnie, ale nie ja decyduje o tym.

Prawda
Prawda
26 dni temu
Reply to  urzędnik

Dokładnie taka jest prawda. Ludzie nie mają pojęcia, że trzeba trzymać się terminów itd i później nadrabiać. Rząd coś wprowadzi i jak zwykle my dostajemy po głowie. Wolałbym całkowita normalność niż te ograniczenia

Lol
Lol
26 dni temu
Reply to  urzędnik

Przyznaję rację. Zarządzenia rządu są bardzo chaotyczne, nieprzemyślane i czasami z d…y wzięte.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x