Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najnowsze dane sanepidu. 11 zachorowań, jeden zgonKomunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 02.11.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 02.11.2020r (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 815/ (15)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 123/ (8)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 46/ (18)
  • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 18 / (2)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)291 / (11)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 10 / (1)
  • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 138/ (1)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 1 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kot
kot
3 lata temu

Potrzebne osocze

Kim
Kim
3 lata temu

Czemu zamykacie powoli gospodarkę . A nie zamknięcie np centr handlowych . Duże hotel też podobno prosperują w najlepsze . Czy są równi i równiejsi ? Panie morawiecki my już nie chcemy od pana przeprosin . My mamy już dość . I zaraz pewnie zwolennicy PiSu mnie zruwnaja z ziemią a jest ich dwóch . Ale codziennie spotykam dużo ludzi i z każdych ust słyszę mamy dość

Gambel
Gambel
3 lata temu
Reply to  Kim

Jasne,ze każdy mądry ma dość,nie ma dostępu do lekarzy,ludzie umierają na inne choroby niż covid.Szkoly w domu zdalnie,co jest porażką,w urzędzie od jutra nic nie załatwia,bo będą pracować zdalnie,tylko zagraniczne markety i galerie,gdzie pełno ludzi mają jeszcze prace wydłużona.To co robi rząd ,to paranoja.Co z tego,ze zamknął cmentarze na ostatnią chwilę,jak w piątek tłum ludzi.A tak każdy by spokojnie każdego dnia poszedł.To jest po prostu dyktatura,predzej nerwicy i depresji ludzie dostaną niż covida.

Do Gambel
Do Gambel
3 lata temu
Reply to  Gambel

Czyli co ma zrobić?

Mlawa
Mlawa
3 lata temu
Reply to  Do Gambel

Otworzyć wszystko brać przykład ze Szwecji proste

coala
coala
3 lata temu
Reply to  Mlawa

Wystarczy, że rząd na nas testuje model szwedzki i jak mówi Morawiecki: „kto ma umrzeć, to umrze”.

Do Coala
Do Coala
3 lata temu
Reply to  coala

Bo taka jest przyroda.

Do Mława
Do Mława
3 lata temu
Reply to  Mlawa

W Szwecji żyje 10ml ludzi rozrzuconych po dużym kraju. Tam kontakty są i tak ograniczone i epidemia sama z siebie rozwija się dużo wolniej. Można oczywiście zastosować ten model, nie ma problemu, tylko proszę wtedy nie pisać, ze służba zdrowia jest źle zorganizowana i lidzie umierają na ulicy. Epidemia nie jest problemem medycznym, bo na wirusa leczenia nie ma ale matematycznym, czyli jak ją poprowadzić aby dla każdej osoby był dostępny respirator(bo tylko on daje szanse przeżycia osobie chorej). Proszę to wreszcie pojąć i nie pisać głupot. Wszystkie kraje stosują model szwedzki, mniej lub bardziej rozwleczony.

realista
realista
3 lata temu
Reply to  Do Mława

Respirator daje szansę przeżycia? Gdzie ty to wyczytałeś/aś, mądralo? czy może w TVP mówili.
Respirator podtrzymuje tylko życie, a czy spod niego wyjdziesz żywy, to jak ruletka, a może nawet nie.
Sam/a piszesz głupoty…

Dori
Dori
3 lata temu
Reply to  Do Gambel

Napewno nie zamykać ludzi w domach,nie zamykać szkół,przychodni,urzedow,to jest zniewolenie ludzi i zastraszenie.Wirus tak jak grypa i inne wirusy i bakterie zostanie już z nami i trzeba z nim żyć.T aka izolacja bardzo ,źle wpływa na psychikę,ludzie zestresowani są mniej odporni na choroby.Trzeba korzystać ze świeżego powietrza,ale nie w maskach.

Dori
Dori
3 lata temu
Reply to  Do Gambel

Napewno nie zamykać ludzi w domach,nie zamykać szkół,przychodni,urzedow,to jest zniewolenie ludzi i zastraszenie.Wirus tak jak grypa i inne wirusy i bakterie zostanie już z nami i trzeba z nim żyć.T aka izolacja bardzo ,źle wpływa na psychikę,ludzie zestresowani są mniej odporni na choroby.Trzeba korzystać ze świeżego powietrza,ale nie w maskach.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x