Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Bal Wszystkich Świętych w SP 3


Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że 1 listopada to święto zmarłych. Tymczasem jest to dzień bardzo uroczysty i radosny, ponieważ tego dnia Kościół wspomina wszystkich świętych także tych, których imion nie znamy. W sposób szczególny przekonaliśmy się o tym w dzień poprzedzający tę uroczystość biorąc udział w Balu Wszystkich Świętych.


Zwyczaj tzw. Balu Świętych, narodził się w niektórych wspólnotach zakonnych i po dziś dzień tam jest praktykowany. 

Nawiązując do tej tradycji uczniowie klas „0 – 3” mieli za zadanie tak zaprezentować wybraną wcześniej świętą postać, by inni  nie wiedząc, o kogo chodzi, mogli odgadnąć, o kim mowa. 

Uczniowie  w realizacji tego zadania wykazali się niezwykłą pomysłowością. Można było zatem zobaczyć  Świętą Wiktorię, Świętą Katarzynę, Świętego Jana Pawła II, Papieża Franciszka, Świętego Franciszka, Świętą Matkę Teresę z Kalkuty, Świętego Mikołaja – biskupa, Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę, Świętego Stanisława Kostkę i oczywiście Maryję a także mnóstwo aniołów. Zakończeniem Dnia Wszystkich Świętych był wspólny taniec „ Taki duży, taki mały, może świętym być …”

źródło i fot. SP 3

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x