Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Raport mławskiego sanepidu z 30 października. Ponad 20 osób zakażonych, jedna osoba zmarła


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 30.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

kurs koparki koparkoładowarki wlace drogowy Mława
Reklama


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 657 / (98)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 115 / (26)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 38 / (10)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (1)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 248 / (27)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 9 / (1)
 • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 115 / (12)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
27 dni temu

Mławianka -akurat tu cię lubię,

Mławianka
Mławianka
27 dni temu
Reply to  karol

a ja cię nigdzie nie lubię pisia mordeczko.

Mławianka
Mławianka
26 dni temu
Reply to  Mławianka

Podszywanie się pod kogoś jest nie ładne….

Wwww
Wwww
27 dni temu

Współczuję ze mławski sanepid na kwarantanie. Jednak ta instytucja od dłuższego czasu nie radzi sobie z obowiązkami. Z drugiej strony starostwo nawet nie zainteresuje sie tą instytucją. Popatrzcie jak działa mławski sanepid. Na 1 zarazonego przypada max 4 na kwarantanie. W ościennych powiatach aż min . 7 osób. Moze Starostwo wypowie sie na ten temat. Poda informacje o sytuacji w sanepidzie, jakie wsparcie otrzyma lub otrzymał, co z sytuacją mławskiego szpitala. No tak zapomniałem pandemia. Praca zdalna w przypadku starostwa. Nie wolno wychodzić z domu. Tylko szary obywatel bedzie się zarażać od osób zzarazonych z 2 lub 3 kontaktu

Covid
Covid
27 dni temu
Reply to  Wwww

szary obywatel to zaraża sam siebie czasem z pełną premedytacją . Na fejsbuka potrafią tysiące zdjęć wstawiać i głupich memów ale że pandemię mamy od roku prawie i czego nie można robić tego już nie wiedzą no bo oni nie znają nikogo kto jest chory a tak w ogóle to ściema i choruje się łagodnie . Odpuście sobie sanepid i nagonkę na urzędników. Kwachu, Tw Bolek i Donek zostawili nam państwo z tektury to i tak działają służby .

Anonimowo
Anonimowo
27 dni temu
Reply to  Covid

…a jarek, mateuszek i andżej rozwalili te kartony do reszty i została z tektury tylko papierowa makulatura.

Fakiba
Fakiba
26 dni temu
Reply to  Covid

„Odpuście sobie sanepid i nagonkę na urzędników. Kwachu, Tw Bolek i Donek zostawili nam państwo z tektury to i tak działają służby .”
To zacytowane zdanie dyskredytuje cię całkowicie, kolego.
PIS rządzi (czytaj jest u koryta) od 2015 roku (zapomniałeś o tym [!]), jakby nie było to już ponad 5 lat i to on rozłożył gospodarkę rozdając pieniądze na lewo i prawo i nie wypominam tu pincet plus i 13-tych emerytur, ale to

 • że kombinują na całym froncie (np. afery mateuszka, szumisia)
 • finansują kościół i Rydzyka niebotycznymi kwotami b(dlaczego oddzielam rydzyka od kościoła, a bo to dwie oddzielne korporacje)
 • finansuję te swoje szczujnie (TVP, radio puliczne, Trwam i radio mcp ma r…) też gigantycznymi kwotami
 • sobie też przyznają niezłe nagrody i premie za swą nieudolność

Ech szkoda słów. Jak można powiedzieć, że tamci zostawili państwo z tektury?
Tamci to zostawili już nadszarpnięte państwo, ale ci dokonali reszty. Tamci nie dokonali takich zniszczeń przez przez dwadzieścia parę lat jak ci obecni przez pięć lat.

Rodzynek
Rodzynek
27 dni temu

Pozdrawiam przęstkach popaprańców z maseczkami na brodach

miner
miner
27 dni temu
Reply to  Rodzynek

będą padały jako muchy… lada moment…

Mławianka
Mławianka
27 dni temu
Reply to  miner

Debili nie szkoda… Ich wybór ich los… Powinni podpisać że w razie potrzeby hospitalizacji odmawiają pomocy i leczenia szpitalnego. Niech nie blokują miejsca osobom które przez nich są w ciężkim stanie …

Fakiba
Fakiba
27 dni temu
Reply to  Mławianka

Tak, tylko, że ci debile Ciebie, mnie i innych zarażą, Ty mając maskę na nosie ich chronisz w razie gdybyś już była zarażona, ale o tym jeszcze nie wiedziałabyś, a oni? – oni są egoistami, zapatrzonymi sami w siebie, mają tak Ciebie, jak i mnie oraz pozostałych ludzi głęboko w 4 literach ziejąc jak smoki sars cov 2.

Covid
Covid
27 dni temu
Reply to  Mławianka

Właśnie tacy goście okazują się najgorszymi trzęsi dupami jak przychodzi stawiacz czoła . Nagle szybko zmieniają optykę.

Covid
Covid
27 dni temu
Reply to  miner

Właśnie teraz Covid już działa jak ruletka . Nie ważne czy jesteś fajnym empatycznym gościem czy totalnym olewusem . Choć tych ostatnich jakoś tak omija wirus .

Mlawa
Mlawa
27 dni temu
Reply to  Rodzynek

To noś prawidłowo maseczke to Cie ochroni cudaku

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x