Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Raport mławskiego sanepidu z 30 października. Ponad 20 osób zakażonych, jedna osoba zmarła


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 30.10.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.10.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

 • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 657 / (98)
 • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 115 / (26)
 • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
 • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym /(ostatnia doba): 38 / (10)
 • liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 9 / (1)
 • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba): 248 / (27)
 • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 9 / (1)
 • liczba ozdrowieńców (ostatnia doba): 115 / (12)

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

 

źródło: PSSE

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
1 2 votes
Oceń artykuł
guest
14 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
karol
karol
1 rok temu

Mławianka -akurat tu cię lubię,

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  karol

a ja cię nigdzie nie lubię pisia mordeczko.

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Podszywanie się pod kogoś jest nie ładne….

Wwww
Wwww
1 rok temu

Współczuję ze mławski sanepid na kwarantanie. Jednak ta instytucja od dłuższego czasu nie radzi sobie z obowiązkami. Z drugiej strony starostwo nawet nie zainteresuje sie tą instytucją. Popatrzcie jak działa mławski sanepid. Na 1 zarazonego przypada max 4 na kwarantanie. W ościennych powiatach aż min . 7 osób. Moze Starostwo wypowie sie na ten temat. Poda informacje o sytuacji w sanepidzie, jakie wsparcie otrzyma lub otrzymał, co z sytuacją mławskiego szpitala. No tak zapomniałem pandemia. Praca zdalna w przypadku starostwa. Nie wolno wychodzić z domu. Tylko szary obywatel bedzie się zarażać od osób zzarazonych z 2 lub 3 kontaktu

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Wwww

szary obywatel to zaraża sam siebie czasem z pełną premedytacją . Na fejsbuka potrafią tysiące zdjęć wstawiać i głupich memów ale że pandemię mamy od roku prawie i czego nie można robić tego już nie wiedzą no bo oni nie znają nikogo kto jest chory a tak w ogóle to ściema i choruje się łagodnie . Odpuście sobie sanepid i nagonkę na urzędników. Kwachu, Tw Bolek i Donek zostawili nam państwo z tektury to i tak działają służby .

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Covid

…a jarek, mateuszek i andżej rozwalili te kartony do reszty i została z tektury tylko papierowa makulatura.

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Covid

„Odpuście sobie sanepid i nagonkę na urzędników. Kwachu, Tw Bolek i Donek zostawili nam państwo z tektury to i tak działają służby .”
To zacytowane zdanie dyskredytuje cię całkowicie, kolego.
PIS rządzi (czytaj jest u koryta) od 2015 roku (zapomniałeś o tym [!]), jakby nie było to już ponad 5 lat i to on rozłożył gospodarkę rozdając pieniądze na lewo i prawo i nie wypominam tu pincet plus i 13-tych emerytur, ale to

 • że kombinują na całym froncie (np. afery mateuszka, szumisia)
 • finansują kościół i Rydzyka niebotycznymi kwotami b(dlaczego oddzielam rydzyka od kościoła, a bo to dwie oddzielne korporacje)
 • finansuję te swoje szczujnie (TVP, radio puliczne, Trwam i radio mcp ma r…) też gigantycznymi kwotami
 • sobie też przyznają niezłe nagrody i premie za swą nieudolność

Ech szkoda słów. Jak można powiedzieć, że tamci zostawili państwo z tektury?
Tamci to zostawili już nadszarpnięte państwo, ale ci dokonali reszty. Tamci nie dokonali takich zniszczeń przez przez dwadzieścia parę lat jak ci obecni przez pięć lat.

Rodzynek
Rodzynek
1 rok temu

Pozdrawiam przęstkach popaprańców z maseczkami na brodach

miner
miner
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

będą padały jako muchy… lada moment…

Mławianka
Mławianka
1 rok temu
Reply to  miner

Debili nie szkoda… Ich wybór ich los… Powinni podpisać że w razie potrzeby hospitalizacji odmawiają pomocy i leczenia szpitalnego. Niech nie blokują miejsca osobom które przez nich są w ciężkim stanie …

Fakiba
Fakiba
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Tak, tylko, że ci debile Ciebie, mnie i innych zarażą, Ty mając maskę na nosie ich chronisz w razie gdybyś już była zarażona, ale o tym jeszcze nie wiedziałabyś, a oni? – oni są egoistami, zapatrzonymi sami w siebie, mają tak Ciebie, jak i mnie oraz pozostałych ludzi głęboko w 4 literach ziejąc jak smoki sars cov 2.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  Mławianka

Właśnie tacy goście okazują się najgorszymi trzęsi dupami jak przychodzi stawiacz czoła . Nagle szybko zmieniają optykę.

Covid
Covid
1 rok temu
Reply to  miner

Właśnie teraz Covid już działa jak ruletka . Nie ważne czy jesteś fajnym empatycznym gościem czy totalnym olewusem . Choć tych ostatnich jakoś tak omija wirus .

Mlawa
Mlawa
1 rok temu
Reply to  Rodzynek

To noś prawidłowo maseczke to Cie ochroni cudaku

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x