Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

96-latka szukała zegarmistrza. Pieszo przeszła ponad 10 km.


Ruch to zdrowie, a codzienna aktywność fizyczna pozwala w dobrym zdrowiu dożyć sędziwego wieku. Dowodem na to jest kondycja pewnej 96-latki z ełckiej gminy, która po wyjściu z domu pokonała piechotą 10 km, żeby w Ełku poszukać zegarmistrza.


Po południu (28.10.2020) dotarła do ełckiej komendy. Oficer dyżurny od razu się zainteresował jej pojawieniem. Gdy zaczął rozmawiać z seniorką dowiedział się od niej, że ma ona 96 lat i oprócz tego, że kobieta sama przyszła do Ełku z miejscowości oddalonej o 10 kilometrów, to planowała też w ten sam sposób wrócić do domu. W trosce o jej bezpieczny powrót policjanci postanowili odwieźć ją do domu. Po krótkim czasie przekazali 96-latkę pod opiekę rodziny.

Ta historia miała szczęśliwe zakończenie. Apelujemy jednak do opiekunów osób starszych, aby w trudzie codziennych obowiązków nie zapominali o ich potrzebach i ich bezpieczeństwie, zwłaszcza w porze jesiennej i zimowej. Przez zmienne warunki atmosferyczne seniorzy mogą być narażeni na wychłodzenie. Starsze i schorowane osoby bardzo łatwo mogą stracić orientację w terenie i zabłądzić. Prosimy też mieszańców, by zwracali uwagę na osoby, które mogą wydawać się zagubione, zdezorientowane czy są ubrane nieadekwatnie do pogody. Każdy sygnał przekazany pod numerem alarmowy 112 zostanie sprawdzony przed odpowiednie służby.

źródło: KPP Ełk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x